Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    herkeze saglikli günler dilerim. Malum üniversitelerin tatil olması sebebiyle ile otobüsleri tercih etmek yerine motorumla yola çıkacağım.

Rota Kocaeli Kastamonu valizimi motora bağlayabilirmiyim? nelere dikkat etmeliyim?
    Gerekli Kuvvet Damarlarındaki ASİL KANDA MEVCUTTUR!

M.Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    bi arkadasın bana attıgını aynen atıyorum

A = Akaryatik(bence bulustugumuzda hepimiz benzini ful yada fule yakin olsun bos yere bu sicakta 1 kisi icin sicakta beklemeyelim. )

Y = Yag( yagi motor soguk iken kontrol edin eksik varsa gruba yazin , ve bi sekilde ayarinda ekleyin)

S = su( radyator suyu onemli baya bu sicak havalarda , icide antifirizli su olmasina dikkat edin)

E = elektrik( sinyal,far,stop,korna ve uzun kisalari kontrol edin sonra vay efendim benim sinyal yanmiyordu o yuzden size yolu gosteremedim olmasin)

L = lastik(l( lastik basinclari cok onemli ona kesinlikle bi petrolde durup ilk once hava kismini 4psi a kadar dusurun o kendini sifirlar sonra istediginiz havayi basin)

H = hasar ( hasar kismina dikkat edin motorun hareketli parcalari ne kadar haraket ediyor cikma riski olan seylere iyi bakin ve gezi icin ozellikle cantalarimizi iyi bagliyalim bugun basima kotu bir olay geldi bu gezide yasanmamasi hepimiz icin daha iyi)

Motosikleti
    mt 25
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi arkadasın bana attıgını aynen atıyorum
    dostum tesekkur ederim.
    bu canta baglama konusu encok kafama takilan

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Çanta bağlanmaz.
    Hele bi valiz gibi köşegen bişeyse çok zor.
    Lastikle mastikle arka seleye bağlasan adam gibi durmaz sert çanta.
    Eziyet eder yolculuğu.

Ben olsam ne yapardım.
    Çantayı verirdim otobüse. Varsa kastamonu'da eş dost, onlar alıversin otobüsten.

Motosikleti
    mt 25
    hocam canta dedigim valiz. birde arka kutum var.

dun otobusle birsey yollamaya kalktim Allah korusun bir yolcu parasinin yarisini istediler

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Arka çanta ile kendi arana bavulu dikeceksin sonra ipler ile bi kaç yerden bağlayarak sağlamlaştıracaksın. Yolda giderkende ufak ufak yaslanacaksın. Yani ben olsam öyle yapardım . Kolay gelsin. İyi yolculuklar şimdiden.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Gayet güzel bağlanır. Bagaj için lastikler var esnek olan kancalı onlardan 4 5 tane alıp tüm eksenleri tutacak şekilde bağlarsanız. Üstüne bir de ahtopot atarsanız. Allah korusun kaza yapsanız bile motosikletten ayrılmaz o valiz. Çok uzun yol yaptım öyle herkes de öyle yapıyor. Ama gerginliğin yüksek olmasına dikkat edin çanta sallanmasın. Arka çanta varsa da çanta demirinin vidalarını bir kez sıkın tedbir için arka çantayla tablayı iyice birbirine bağlayacak şekilde de bagaj lastiklerini kullanın. Yolda düşer gider ruhunuz duymaz.

Otobüsle yollamaktan daha güvenli hatta arka çanta ile sırtınız arasına gelecek bir çanta sürüş konforunu da arttırıyor türbülansı engellediği için

Bahsettiğim lastikler:

https://ayb.akinoncdn.com/products/2...cropCenter.jpg

Motosikleti
    mt 25
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel bağlanır. Bagaj için lastikler var esnek olan kancalı onlardan 4 5 tane alıp tüm eksenleri tutacak şekilde bağlarsanız. Üstüne bir de ahtopot atarsanız. Allah korusun kaza yapsanız bile motosikletten ayrılmaz o valiz. Çok uzun yol yaptım öyle herkes de öyle yapıyor. Ama gerginliğin yüksek olmasına dikkat edin çanta sallanmasın. Arka çanta varsa da çanta demirinin vidalarını bir kez sıkın tedbir için arka çantayla tablayı iyice birbirine bağlayacak şekilde de bagaj lastiklerini kullanın. Yolda düşer gider ruhunuz duymaz.

Otobüsle yollamaktan daha güvenli hatta arka çanta ile sırtınız arasına gelecek bir çanta sürüş konforunu da arttırıyor türbülansı engellediği için

Bahsettiğim lastikler:

https://ayb.akinoncdn.com/products/2...cropCenter.jpg
    turbilans cok oluyor tek kisi çantalı sürüşlerde. hakli olabilirsinjz
    motorumda plakalik yok camurluga aldim.

o yuzden yuvasi bos olan yerlere halkali civata aldim ve saglamlastirdim. bir baglama noktasi icin

birfe koruma demirine ayaklarimi atarim diye sunger buldum koltuk dosemecisinden. bacagimi atar rahat ederim diye dusundum.

Motosikleti
    MT-07
    Sert bir rüzgarda başına iş getirir. Yarından sonra havalarda soğuyor. Ya efendi gibi evinde kal ya otobüsle git ya da valizi otobüse ver.

Kazalar dikkatsizlik, cahillik ve öngörememekten kaynaklanır. Yolda çantanın dengesi bozulsa ve devrilmeye kalksa, sende devrilip hastaneyi boylarsın. Onun yerine bir çuval bul ve eşyaları sıkıca çuvala istifle. Sonra çuvalı, dikine vaziyette bağla ve sırtınla destekleyecek şekilde oturt. O bile tehlikeli ama valizden daha az tehlikesi mevcuttur.

Motosikleti
    mt 25
    https://i.hizliresim.com/NjfNHZ.jpg

https://i.hizliresim.com/4M6RgZ.jpg
    bugün yolu tamamladim. 2 taraftan kamyoncu dugumu ile gerdirerek bagladim birde lastik kanca ile gerdim. ustunde cantami file kanca ile sabitledim.

yolda gık bile etmedi hatta yedigim tribulansi azaltti (sadece topcase olana gore).

birde sırtımı yasladim. koruma demirlerinede sünger taktim(fotodan sonra) ayaklarimida oraya koydum araba konforunda geldim.

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Hadi geçmiş olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)