Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uzun yola çıksam mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Merhaba, ilk defa uzun yola çıkmayı planlıyorum. Çıkıp çıkmama konusunda kararsızım. Motorum KTM Duke 200, malumunuz top speed 135 civarı, 137'de kesiciye giriyor. Gerçekçi düşünürsek bu hızda muhtemelen uzun süre seyredemem. Nelere dikkat etmeli neleri düşünmeliyim? İstikamet Ankara. 3-4 hafta sonra İstanbul'a geri dönüş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cıbılduke, doğru mu anladım? Uzun yol dediğin İstanbul Ankara mı? Sadece? Başka bir rota planın var mı?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    uzun yolda sürekli top speed gidilemez neden oraya takıldın ben 150 cc motorla ortalama 70-80-90 km hızlarda 1500 km lik yola gittim sende gidersin..

motorun konfor aksesuarları ve senin mevsime uygun giysilerin uzun yolda seni etkileyecek unsurlardır..

Motosikleti
    Monster 696
    sabah KTM'ye gidip bakıma sokayım diyorum 2bin KM var daha bakıma ama şimdiden yapsam bi kontrol etseler içim rahat eder sanırım. KTM ye uğrarsam 9 da oradan saat 10 gibi çıkarım umarım güneş batmadan varırım. Şimdi inip bi zinciri yağlarım.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150 cc + 2 kişi + koca koca çantalar = Yaklaşık 6 bin km / Balkan ülkeleri (ortalama hız 50 km/s)

https://www.motorumla.net/koftesiyle...yla-balkanlar/

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Ben ybr ile iki kişi artı malzemeler ile rahat 200 kilo yükle bir bir sürü yere gittim günlük İzmir den yola çıkıp Efes antik kentini gezip oradan Muğla Fethiye oradan burdur Afyon Ankara üzerinden Bartın'a geldim 1200 kusur km tek günde bazı yerlerde rampaları 50 ile çıkıyordum bağırta bağırta. Son hızda 110 idi. Bence son hız önemli değil uzun yolda önemli olan süspansiyon konforu. Duke da çok konforlu değildir sanırım ama İstanbul Ankara arası çok km değil ben olsam düşünmeden yola çıkarım
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax250
    bu tarz her baslıga sanırım inatla yazıcam bu msg ı

millet bisikletle dunya turu yapıyor her yere her aracla gidilir.. önemli olan aracınızı tanıyın ve ona göre kullanın...

yolunuz acık olsun...

Motosikleti
    Monster 696
    dostlar, otobüsün birine atsam motoru öyle gitsem rahat olur sanırım ama motoru yan bi şekilde koysak benzin yağ vs akmaz mı? nasıl boşaltabilirim?

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    uzun yol yapıp yapmama konusunda bişey diyemem ama şu videoya göz atmanı tavsiye ederim

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    https://motorhikayesi.com/uzun-yol-h...nasil-yapilir/
    https://motorhikayesi.com/ilk-uzun-yol-deneyimleri/ >
    https://motorhikayesi.com/uzun-gezil...mak-istiyorum/

Yüksek ses ve hızlı akan yola harcadığınız dikkat beyni,
    Titreşim ve devamlı motorsiklete sarılı durmak bünyeyi yoruyor.

Kulaklık takın, çok rahat edersiniz.

Sırt çantası takmayın, uzun yolda ağrıtır. Takarsanız, ağrıyınca önünüze asın, depoya dayayıp yükü oraya taşıtırsınız.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    bence duke 200 ile çileli olur

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Tek sorun yorgunluk olur kışlık ekipman varsa havalar fena değil üşümessin. Ama sıkıcı oluyor bence otobanda tek başına. Rotanı çeşitlendir yolda abanta çık vs. gezi gibi yap anca öyle eğlenceli olabilir. Çok da büyütmemek lazım bence hazırlan ve çık ıssız dağ yollarından gitmeyeceksin sonuçta. Ortalama 100-110 arası gelirsin.

Ben bir kere Ankara-Eskişehir yapmıştım. Hayatımda bu kadar sıkıldığımı hatırlamıyorum dümdüz yol git git bitmiyor. Bidaha zorunlu kalmadıkça düz yolu motosikletle gitmem.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar, otobüsün birine atsam motoru öyle gitsem rahat olur sanırım ama motoru yan bi şekilde koysak benzin yağ vs akmaz mı? nasıl boşaltabilirim?
    Tecrübe ve risk konusunda kendinize güvenmiyorsanız bir şey diyemem. Ancak, istanbul - ankara arası pendik-yeşilyurt arasından daha az riskli, yorucu, uzun değil bence. Hatta daha da kolay, eğlenceli ve özel..

Tercih sizin tabii ki

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    90 yapan her araç her yere gider.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Vakvak, Kılıçdaroğlu Ankara dan İstanbul'a yürüyerek geldi. Sen motosikletle İstanbul dan Ankara'ya mı gidemeyeceksin?

Koyayım o kafaya.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Zamanında defalarca Sym Wolf ile İstanbul-Ankara yaptım. Kulak tıkacını şiddetle öneririm. Havalar güzel gibi gelse de hala çok soğuk, ekipmanınız bu soğukta uzun yol yapmanıza elverişli değilse yola çıkmayın. Sürekli tapa gaz gitmek uzun yolda tek silindir, düşük cc motor için hem titreşimden kaynaklı konforun azalması hem de yakıt tüketiminin artması demektir. 90-110 km gibi bir hız aralığı Duke 200 için ideal. Kafanızda radar varmış gibi kısa aralıklarla ön, yanlarınız ve arkanızı kontrol edin. 100 km gibi aralıklarla kısa molalar verin ve su için. Güneşin tam arkanızdan vurduğu saatler tehlikelidir çünkü önünüzdeki şoför sizi zor farkeder ama güneşin önden vurduğu saatler de sizin için tehlikelidir, önünüzü net görmeniz zorlaşır. Motorunuzun bakımları eksiksiz ve lastik havaları da yükünüze uygun olsun.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    su cc olayını fazla abartıyorsunuz bence.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su cc olayını fazla abartıyorsunuz bence.
    Düşük cc olayında şu problem var; belli bir hızı korumak adına tapagaza yakın gidiyorsunuz mecburen, bugün şehirler arası yollarda 100-110'un üzerinde hızda giden kamyonlar,tırlar olabiliyor ya da yolu boş görüp yardıran, kapışan arabalar olabiliyor.Hatta Kocaeli-Sakarya arasında otobanda gazlayan supersport kullanan bir tayfa var. Düşük cc motorla sollamaya kalktığınızda ya da bir tehlike anında gaz açmanız gerektiğinde elinizin altında kuvvet olmadığından sıkıntılı durumlarla karşılaşmanız mümkün. Bunun haricinde ben de katılıyorum, bakımlı her motor, her yere gider.
    arndiol bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle katılıyorum, bisikletle bile türkiye turu yapılabiliyor iken gazı actıgında giden 50 cc bakımlı bir motor ile de herşey yapılabilir.

yorucu olur, riskli olur ama yapılır.

acıkcası top speed 135 olan duke200 modeli uzun yol icin cc ve beygir olarak uygun.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90 yapan her araç her yere gider.
    Ucu açik bir yorum,

8-9 bin rpm de 90 km/h yapan motosiklet var

4-5 bin rpm de 90 yapan motosiklet var.

Birinci durumdaki ornek,

Limitlerini zorlayarak kullanim.

Ve her yol durumunda 90kmh yapamayacaktir.

Motorun zaten cani cikiyor.son demlerini yasiyor.

Hee yapana saygim var ama,şahsi gorusum yapmamak yonunde.

En az 15-20 hp arasi bir motosiklet idare edebilir.

Ustteki devir bandi örneğinin tam ortasinda yer alir.

6-7 bin rpm de kullanim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)