Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Allıanz ve Unıco Kasko

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhablar..

Sizin destekleriniz sayesinde rs200 aldım daha iyileri size nasip olsun.

Tekrardan yardımınıza ihtiyacım var Bir çok kasko şirketinden teklif aldım en mantıklı olan iki şirket kaldı

Allıanz ve Unıco Sigorta Şirketleri.

Allıanz : 2588 tl ücret istiyor çalınmada ve diğer herşeyde motorun değerinin sadece 600 tl eksik olarak geri ödüyor. (Herhangibir hasar durumundada 600 tl eksik ödüyor )

Unıco (Eski adıyla Avivasa): 1900 tl Herhangi bir kaza çalınma durumunda muafiyet uygulamıyor Motor değerinin tamamını ödüyor.

Sizce hangi sigortayı yaptırmalıyım. Malum allıazı biliyoruz yeterince adı duyulmuş bir firma. Unıco hakkında duyumlarınız nelerdir ?

------
    Bu arada bir sorum daha var Allıanzı yapan acente unıco motorun çalınma durumunda yüzde ellisini ödüyor diyor fakat unıco acentesi böyle bir durum olmadığını söylüyor poliçede böyle bir durum belirtmiyor. Sizce ne yapmalıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı roberto500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhablar..

Sizin destekleriniz sayesinde rs200 aldım daha iyileri size nasip olsun.

Tekrardan yardımınıza ihtiyacım var Bir çok kasko şirketinden teklif aldım en mantıklı olan iki şirket kaldı

Allıanz ve Unıco Sigorta Şirketleri.

Allıanz : 2588 tl ücret istiyor çalınmada ve diğer herşeyde motorun değerinin sadece 600 tl eksik olarak geri ödüyor. (Herhangibir hasar durumundada 600 tl eksik ödüyor )

Unıco (Eski adıyla Avivasa): 1900 tl Herhangi bir kaza çalınma durumunda muafiyet uygulamıyor Motor değerinin tamamını ödüyor.

Sizce hangi sigortayı yaptırmalıyım. Malum allıazı biliyoruz yeterince adı duyulmuş bir firma. Unıco hakkında duyumlarınız nelerdir ?

------
    Bu arada bir sorum daha var Allıanzı yapan acente unıco motorun çalınma durumunda yüzde ellisini ödüyor diyor fakat unıco acentesi böyle bir durum olmadığını söylüyor poliçede böyle bir durum belirtmiyor. Sizce ne yapmalıyım ?
    Unico dan çekinmeden satın alabilirsin kardeşim.. Hiçbir sorun olmaz.. Acenteler poliçe kesebilmek için bazen böyle safsatalar sallıyor.. Yarısını ödemek diye birşey yoktur kaskoda.. Muafiyet vardır.. Yada teminat kapsamı vardır..

Yani özeti şu : Allianzsın belirttiği şey muafiyet 600 TL muafiye tkoymuş. Allianz sana şunu diyor 600 tl ye kadar olan hasarını karşılamam.. Üzerini karşılarım.. Yada bir poliçe sadece pert ve çalınmayı karşılar , kazayı karşılamaz onun fiyatı daha uygun olur ..

Acenteye değil sigorta şirketine güvenin..

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unico dan çekinmeden satın alabilirsin kardeşim.. Hiçbir sorun olmaz.. Acenteler poliçe kesebilmek için bazen böyle safsatalar sallıyor.. Yarısını ödemek diye birşey yoktur kaskoda.. Muafiyet vardır.. Yada teminat kapsamı vardır..

Yani özeti şu : Allianzsın belirttiği şey muafiyet 600 TL muafiye tkoymuş. Allianz sana şunu diyor 600 tl ye kadar olan hasarını karşılamam.. Üzerini karşılarım.. Yada bir poliçe sadece pert ve çalınmayı karşılar , kazayı karşılamaz onun fiyatı daha uygun olur ..

Acenteye değil sigorta şirketine güvenin..

hocam burda veya başka sayfada hep kapalı alanda ve anahtarla çalınma durumunda ne olacakları belirtmiş. Fakat açık alanda ne olacağına dair bir bilgi yok ? Ben kadıköye gezmeye gittim motoru açık alana bıraktım gittim motor çalındı o zaman ne olacak açık alana dair bilgi yok o zaman kasko yapmanın mantığı olur mu böyle saçmalık var mı allıanzı aradım bu konu hakkında bilgi veremiyoruz diyor ama acente açık alanda çalınması durumunda tamamını karşılıyor diyor kimin dediği doğru ?

https://i.hizliresim.com/jSzTLi.jpg

hocam burda veya başka sayfada hep kapalı alanda ve anahtarla çalınma durumunda ne olacakları belirtmiş. Fakat açık alanda ne olacağına dair bir bilgi yok ? Ben kadıköye gezmeye gittim motoru açık alana bıraktım gittim motor çalındı o zaman ne olacak açık alana dair bilgi yok o zaman kasko yapmanın mantığı olur mu böyle saçmalık var mı allıanzı aradım bu konu hakkında bilgi veremiyoruz diyor ama acente açık alanda çalınması durumunda tamamını karşılıyor diyor kimin dediği doğru ?
    Bildiğim kadarı ile sigorta şirketleri motosiklet kaskosunda çalınma için "kapalı alan/park" şartı arıyor.. Bu genel şartta yazan durum dediğiniz gibi.. Sİgorta şirketinin genel şartında "açık alan" belirtiliyor olması lazım.. Bu genel şarta göre açık alanda oluşan hırsızlık için tazminat alamazsınız..

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarı ile sigorta şirketleri motosiklet kaskosunda çalınma için "kapalı alan/park" şartı arıyor.. Bu genel şartta yazan durum dediğiniz gibi.. Sİgorta şirketinin genel şartında "açık alan" belirtiliyor olması lazım.. Bu genel şarta göre açık alanda oluşan hırsızlık için tazminat alamazsınız..

ilk sayfada şöyle bir yer var acaba bu şekilde dışarıyıda açık alanıda kapsıyor mu

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Tabi ki Unico. Aksine Unico'yu biliyoruz Allianz'ı bilmiyoruz. Çalınmada genelde %20 muafiyet uygular. Yasal otopark olması lazım. Ama motor 20 bin, 16 yı veriyor. Güzel.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    https://i.hizliresim.com/jSzTLi.jpg

Burada anahtardan bahsetmiş kapalı alan diye. Yani anahtarı yeterince özenli muhafaza etmişsin ama bir şekilde anahtarı çalıp motoru da anahtarla çaldığında ne yapacağından bahsetmiş. Motorun kapalı alanda olmadı gibi bir şey yok.

Benim kasko Unico sigortadandı, kaza yapıncagrenajlar serviste değişti, servis ne fatura çıkardıysa onu ödedi, yalnızca ekipman 2000 liraya kadar karşılar diyordu ama kaskon faturasını gönderdim kaskla birlikte, onun yarısını ödedi nedense.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    https://i.hizliresim.com/4lim0U.jpg

ilk sayfada şöyle bir yer var acaba bu şekilde dışarıyıda açık alanıda kapsıyor mu
    Benim motosikletim açık alanda çalınmıştı (zincirli) ve muafiyetsiz tam tazmin edildi. O özel şart anahtarlı çalınma durumları için, anahtarsız çalınmaya dair bir ifade yok. Tüm poliçe metnine bakmak lazım tabi...

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosikletim açık alanda çalınmıştı (zincirli) ve muafiyetsiz tam tazmin edildi. O özel şart anahtarlı çalınma durumları için, anahtarsız çalınmaya dair bir ifade yok. Tüm poliçe metnine bakmak lazım tabi...
    Sizin sigorta şirketi hangisiydi ?

Birde anladığım kadarıyla unico güvenli ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benimki Mapfre'ydi. Yazdığım gibi genel şartta çalınma vardır özel şartta anahtarlı çalınmaya muafiyet getirmişlerdir. Tüm metni okuyup buna göre değerlendirmeniz lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Atıfta bulunulan genel şartlar da burada:
    https://www.tsb.org.tr/Default.aspx?pageID=1077

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)