Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptım, yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Herkese merhaba.
    Bir kavşak ve bir kaza hikayesi daha. Hem de içinde bir kamyon da var.
    Çok şükür çok büyük ve kötü sonuçları olabilecek bir kazadan neredeyse sıyrık bile almadan kurtuldum. Kısaca şöyle söyleyeyim. Sol şeritteki kamyon, dönel kavşaktan sola dönmekte olan araçların kuyruğuna takılmamak için pat diye sağ şeride atlıyor, pek tabi beni görmüyor (kör nokta nedeniyle değil ama, olay akışında beni görmemesi için harbi kör olması gerekir zira) ve bana çarpıyor, Allah'tan ben düşüp biraz sürükleniyorum, kamyonun altına girmiyorum çok şükür. Hızlar çok düşük ikimizin de, yeşil ışık yanalı 3-5 saniye oluyordu sanırım.
    Kazanın tutanağını ve raporlarını emniyet ekipleri düzenlemişler, tüm kusur karşı tarafın.
    Benim merak ettiğim bazı şeyler var.
    Motosikleti servise bıraktım. Ancak kaskım, eldivenim ve korumalı tulumum da hasarlı. Bunları karşı tarafın sigortası karşılar dediler. Servise onları da bıraktım sonra ancak servisteki elemanlar bana anlamsız anlamsız baktılar, iyi hadi bi şansımızı deneyelim filan dediler.
    Bu konuda bilgisi olanlar bi el atabilirler mi?
    Bunları karşı tarafın sigortası karşılamaz mı? Sadece motosikletin hasarını mı karşılıyor sigorta? Diğer maddi kayıplarım için gidip bir de dava filan mı açılması gerekiyor? Gerçi ben şikayetçi oldum, dava açılacak zaten her türlü de. Yine de bunlar ile mahkemede uğraşmak istemem açıkçası.
    Bir de buna benzer şekilde dava sürecinden geçenler dava açısından da yardımcı olabilirlerse sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    deger kaybi ve ekipman için dava acmaniz gerekmekte. 1 celsede falan bitiyor genelde

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Öncelikle geçmiş olsun hocam, tekrarını yaşamamanız dileğiyle...
    Ancak, geçmiş dönemde de benzer konular açılmış, ekipmanlardaki zayiat ve/veya hasarlar karşılanmamıştı.

Ben şunu yapnıştım:
    Tüm masraflarımı karşılarsanız davacı olmam demiştim karşı tarafa. Şansıma dürüst çıktı, kask, çizmemi almıştı.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Çok geçmiş olsun.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Geçmiş olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)