Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

KTM kullananlar burada mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

Türkiye'de KTM hakkında detaylı ve doğru bilgiye ulaşmak çok zor. Özellikle teknik bilgi. Dolayısıyla diğer gruplardan farklı olarak, tahmini, dedikodu yada düşünsel tez ile değil, hep beraber araştırarak, yorularak birbirimize destek olarak ve en önemlisi bunu saygı çerçevesinde gerçekleştirmeyi amaç edinerek grup kurduk.

Facebook(Grup) - KTM Turkey
    https://www.facebook.com/groups/685110228897006/

Telegram
    https://t.me/ktmturkey

KTM kullanan, merak eden arkadaşları bekleriz.

Not : Umarım bu tarz içerikler yasak değildir, eğer öyleyse yöneticilerin/moderatörlerin affına sığınıyorum.
    cıbılduck bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Geçmişte kullandım, 200ünden memnun kaldım, 390ı illallah ettirdi. 640 ı bin perişan etti. Şimdi Sixdays bakıyorum 😀

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmişte kullandım, 200ünden memnun kaldım, 390ı illallah ettirdi. 640 ı bin perişan etti. Şimdi Sixdays bakıyorum ��
    Ne gibi problemleri vardı ki? Ben sana yaşadığım bir olayı anlatayım, yağ lambası yanıyordu motorda. KTM bayisine de götürdüm, diğer KTM den anlıyormuş gibi yapan ahmaklarada(!) Neyse işte, dedikleri şey müşür olabilir, pompa olabilir. 20.000km motorda yağ pompasının iflas edebilmesi için içine metal atman lazım yağ koyulan yerden. Neyse, hepsi ısrar ettiler. motoru açalım, iyi tamam, dediler yağ pompası değişecek. Nesi var çizikler var(daha önce burada paylaşmıştım) iyi hadi değiştirelim, değiştirdik, upps! Sorun devam ediyor. Ona gidiyorum sorunu çözemiyor, ötekine gidiyorum sorunu çözemiyor, adamların motordan anladığını sanmıyorum. Usta dediğin kişi, bilmediği bir şeyi araştırır. Ben sana parasını veriyorsam o onun içinde dahildir, tahmin olarak yürütmezsin. Buna KTM bayiside dahil.

Neyse, bunlardan bir bok olmayacağını anlayınca, kendim hindistan bu işi yapan kişilerle irtibata geçtim, durumu anlattım, adam tek cevapta verdi sorunun cevabını. Senin sorunun bizdede var, motorun üzerinde öğrenme temelli bir yazılım olduğu için, arızalı sensörün verisi hafızada bug oluştuğunu söyledi. Biz bunu fabrikaya bildirdik yeni güncelleme çıkardılar. Ve bu işlem benim 2 günümü aldı. Anlayacağım parça değişimi boşuna oldu pompa ve pompa mili vs. Ben miyim Usta, onlar mı?

Bu konuda çok mağdur arkadaşlar olduğu için, artık bu işleri globaldeki insanlarla beraber çözme niyetindeyiz. Grubu kurma amacımız da bundandır. Çoğu kişinin ingilizcesi yok, beraber destek olarak ilerleceğiz. Yoksa, bindiğimiz motorlardan zevk alamıyouz. KTM aslında çok güzel motor, ben bu sorunu çözünce, izmir'den aydına seferihisar, selçuk, kuşadası sahil üzerinden döndüm, motorun zevkini tadınca kendime geldim. yoksa 2 aydır uğraşıyorum bu sorunlarla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne gibi problemleri vardı ki? Ben sana yaşadığım bir olayı anlatayım, yağ lambası yanıyordu motorda. KTM bayisine de götürdüm, diğer KTM den anlıyormuş gibi yapan ahmaklarada(!) Neyse işte, dedikleri şey müşür olabilir, pompa olabilir. 20.000km motorda yağ pompasının iflas edebilmesi için içine metal atman lazım yağ koyulan yerden. Neyse, hepsi ısrar ettiler. motoru açalım, iyi tamam, dediler yağ pompası değişecek. Nesi var çizikler var(daha önce burada paylaşmıştım) iyi hadi değiştirelim, değiştirdik, upps! Sorun devam ediyor. Ona gidiyorum sorunu çözemiyor, ötekine gidiyorum sorunu çözemiyor, adamların motordan anladığını sanmıyorum. Usta dediğin kişi, bilmediği bir şeyi araştırır. Ben sana parasını veriyorsam o onun içinde dahildir, tahmin olarak yürütmezsin. Buna KTM bayiside dahil.

Neyse, bunlardan bir bok olmayacağını anlayınca, kendim hindistan bu işi yapan kişilerle irtibata geçtim, durumu anlattım, adam tek cevapta verdi sorunun cevabını. Senin sorunun bizdede var, motorun üzerinde öğrenme temelli bir yazılım olduğu için, arızalı sensörün verisi hafızada bug oluştuğunu söyledi. Biz bunu fabrikaya bildirdik yeni güncelleme çıkardılar. Ve bu işlem benim 2 günümü aldı. Anlayacağım parça değişimi boşuna oldu pompa ve pompa mili vs. Ben miyim Usta, onlar mı?

Bu konuda çok mağdur arkadaşlar olduğu için, artık bu işleri globaldeki insanlarla beraber çözme niyetindeyiz. Grubu kurma amacımız da bundandır. Çoğu kişinin ingilizcesi yok, beraber destek olarak ilerleceğiz. Yoksa, bindiğimiz motorlardan zevk alamıyouz. KTM aslında çok güzel motor, ben bu sorunu çözünce, izmir'den aydına seferihisar, selçuk, kuşadası sahil üzerinden döndüm, motorun zevkini tadınca kendime geldim. yoksa 2 aydır uğraşıyorum bu sorunlarla.
    Benzer problemler, benim aldığım 390ın geçmişi pek iyi değilmiş zaten ama servisle ilgili sorunlar, döküleb paralar sonrası adam edememe felan epey uğraştırmıştı.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Bugün ve 3 gün evvel 1 saatlik sürüş esnasında her birinde sadece 1 kereye mahsus olarak yarım saniyelik bir gaz kesme yaşadım. Bir kere de debriyaj tam vitesi kavrayamadı vites sahte boşa aldı. Daha bakıma girmedik, 1900km var. Neden olabilir? Spor manetler var ama bayide dediler ki spor manetler telleri yıpratabiliyor. Sebep olarak aklımda bir o var bir de belki de yağın değişmesi gerek diye tahmin yürütüyorum. 200 Duke ABS.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    K imse
    T atava yapmasin
    M otorun kralıdır

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    K imse
    T atava yapmasin
    M otorun kralıdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ve 3 gün evvel 1 saatlik sürüş esnasında her birinde sadece 1 kereye mahsus olarak yarım saniyelik bir gaz kesme yaşadım. Bir kere de debriyaj tam vitesi kavrayamadı vites sahte boşa aldı. Daha bakıma girmedik, 1900km var. Neden olabilir? Spor manetler var ama bayide dediler ki spor manetler telleri yıpratabiliyor. Sebep olarak aklımda bir o var bir de belki de yağın değişmesi gerek diye tahmin yürütüyorum. 200 Duke ABS.
    Bazen debriyaj takılabiliyor öyle şeylerin normal olduğunu söylediler, benim başıma şu geldi, benzinliğe gittim yıkamaya, yıkama bitti, eve gideceğim baktım gaz veriyorum gitmiyor motor, Debriyajı çekiyorum bırakıyorum yok gitmiyor. Tellerin ayarlarıyla oynadım yok yine gitmiyor, içinde takılı kalmış muhtemelen neyse öyle uğraşırken sonra gitmeye başladı. Sonra kendine geldi motor. Rodajdan sonra ne yağ koydular motora? 10w40 değildir umarım?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Zevkli motosiklet ama sorunsuzluk açısından bir Japon değil.
    SRDR KTM 390 ve cece89 bunu beğendiler.

Alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RSV4 Factory, SR-GT 200
    KTM kullaniyorum ama facebookta ya da diger link paylastiginiz yerde aktif degilim malesef
    instagram.com/ak.kucukcaglayan

Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Türkiye'de KTM hakkında detaylı ve doğru bilgiye ulaşmak çok zor. Özellikle teknik bilgi. Dolayısıyla diğer gruplardan farklı olarak, tahmini, dedikodu yada düşünsel tez ile değil, hep beraber araştırarak, yorularak birbirimize destek olarak ve en önemlisi bunu saygı çerçevesinde gerçekleştirmeyi amaç edinerek grup kurduk.

Facebook(Grup) - KTM Turkey
    https://www.facebook.com/groups/685110228897006/

Telegram
    https://t.me/ktmturkey

KTM kullanan, merak eden arkadaşları bekleriz.

Not : Umarım bu tarz içerikler yasak değildir, eğer öyleyse yöneticilerin/moderatörlerin affına sığınıyorum.
    Reddit Sayfamız : https://www.reddit.com/r/ktmturkey/

Bekleriz.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    bajaj üretiyor diye biliyorum. farklı bir durum var mıdır?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj üretiyor diye biliyorum. farklı bir durum var mıdır?
    Tipik bir yanılgı. Tüm KTM'ler Alp dağlarındaki elfler tarafından üretilmektedir. Ama bu elfler uzaktan bakınca Charlie'nin çukulata fabrikasındaki küçük yaratıklara benzediklerinden, onlar da uzaktan hafiften bir Hintli imajı uyardığından (arada şarkı söyleyip dansediyorlar falan), bir Bajaj dedikodusu aldı başını gitti ki, durdurabilene aşkolsun. Ama ne güzel, böylelikle hepimiz doğrusunu öğrenmiş olduk.
    cıbılduck, SRDR KTM 390 ve oialdemir bunu beğendiler.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tipik bir yanılgı. Tüm KTM'ler Alp dağlarındaki elfler tarafından üretilmektedir. Ama bu elfler uzaktan bakınca Charlie'nin çukulata fabrikasındaki küçük yaratıklara benzediklerinden, onlar da uzaktan hafiften bir Hintli imajı uyardığından (arada şarkı söyleyip dansediyorlar falan), bir Bajaj dedikodusu aldı başını gitti ki, durdurabilene aşkolsun. Ama ne güzel, böylelikle hepimiz doğrusunu öğrenmiş olduk.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    bende duke 390 var ancak ne facebook ne telegram kullaniyorum, whatsapp grubu yok mu?

Alıntı ceminino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende duke 390 var ancak ne facebook ne telegram kullaniyorum, whatsapp grubu yok mu?
    Whatsapp biraz özel kalıyor, milletin telefon numaraları gözüküyor, etik olmuyor. Telegram bu konuda iyi.
    ceminino bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu işin doğrusu gerçekten nedir? ktm'ler nerede üretilmektedir?
    bajaj ile bazı parçaları ortak kullandıkları doğru mudur?
    ktm, bajaj'a knowhow sağlamış mıdır?
    wikipedia'ya göre Bajaj Auto şu anda KTM'nin 31,72% hissesine sahiptir yazmaktadır.
    şaka dışında bilgi verirseniz sevinirim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    On karakter....

Motosikleti
    MT25 2016
    390 ve altı hindistan'da üretiliyor. ktm'nin %48'i bajaj'a ait. know-how illa ki sağlamışlardır, duke 200-ns 200 ve duke 390-dominar 400 blokları mesela.

Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    390 ve altı hindistan'da üretiliyor. ktm'nin %48'i bajaj'a ait. know-how illa ki sağlamışlardır, duke 200-ns 200 ve duke 390-dominar 400 blokları mesela.
    Husqvarna'yı ekleyelim listeye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm, bajaj'a knowhow sağlamış mıdır?
    Tabii ki... Onun hikayesi de cok ilginc. Bu baslik sayesinde bu ender bilgileri paylasma imkani olusmasi cok guzel oldu. Anlatilana gore KTM-Bajaj ortakligi imzalanir imzalanmaz, KTM'in CEO'su Bajaj'in CEO'sunun kulagina egilip KTM'nin motosiklet dunyasina yaptigi en buyuk katkiyi fisildayarak iletir. O esnada Bajaj'in CEO'sunun gozleri piril piril parlar. Ve malum tum dunyaya yayilir Bajaj'in yaptigi motosikletler. Kimse KTM'in CEO'sunun ne dedigini tam olarak bilmemekle birlikte, tahmin edilen "turuncu" dedigi, ama sesini hafif titreterek...

Kusura bakmayin, yine saka yollu oldu, ancak gerekli cevaplar yazilmis zaten. Wikipedia da guvenilir bir kaynak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)