Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ne olacak bu ülkenin hali?

Motovento
    REKLAM ALANI
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Motosiklet fiyatları gittikçe artıyor görüldüğü üzere. Sizce seneye kadar fiyatlarda düşüş olur mu? Ekonomi okumuş abilerimi buraya davet ediyorum! Bu halimizi bir yorumlayalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekonomi okumuş olmaya gerek yok bence yorum yapmak için

Düşmez hocam fiyatlar, neden düşsün?

Ekonominin düzelmesi için enflasyondan dış borçlara , işsizlikten ithalat / ihracat a , üretime kadar revizyon olması lazım.

Bakın net olarak şu an tüm bunları düzeltmek için çaba harcamaya baslasak meyvelerini en erken 3 sene sonra biraz biraz göreceğiz, yani seneye değil de 10 sene sonrayı sorgulayabilirsin ona da düzelir değil "allah bilir" deriz en fazla.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ne alacaksan imkan bulduğunda hemen al. Çünkü fiyatlar hep artıyor, hep artacak.

Az çok iktisattan anlarım. Bizim gibi ekonomilerde fiyatlar düşmez; en iyi ihtimalle bulunduğu seviyeyi korur. Yani geçen sene 50.000 TL olan motosiklet bu sene 70.000 TL olduysa, onun 69.000 TL'ye (özel indirim/kampanya hariç) inmesini beklememek gerekir. 70.000 TL'de fiyat kendisini korusun, yükselmesin yeterli. Fakat görünen o ki fiyatlar yükselmeye devam edecek. Paramızın değerini artıran hiçbir önlem ve girişim şu an ülkemizde yok.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Yaz sonunda planım şu 2.el cf 400 nk veya 0 dominar 400 ug bunlara yetmezse Z250sl. Ah para olsa da Dominar alsak. İnşallah iyice artmaz.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    nedense ülkenin halinden sadece forumda ki fıkaralar şikayet ediyor. halkın %50 si sabahtan akşama kadar aylık 2000tl için çalışıyor ama diğer tarafta milyon liralar değerinde çakarlı protokol araçlarına, mersolara binenlere kimseden ses seda çıkmıyor dışarda herkes mutlu.
    hasmet ve murat1903 bunu beğendiler.

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedense ülkenin halinden sadece forumda ki fıkaralar şikayet ediyor. halkın %50 si sabahtan akşama kadar aylık 2000tl için çalışıyor ama diğer tarafta milyon liralar değerinde çakarlı protokol araçlarına, mersolara binenlere kimseden ses seda çıkmıyor dışarda herkes mutlu.
    Akıl erdirilemeyen yegane soru. onların kafasından bende istiyorum arkadaş ama olmuyor.

Ben motorumu(KTM Duke 390 2017) geçen yazın(önce 27.000TL'ye koydum) ve ekime kadar 23.000 TL' ye koydum acil olarak, arayan olmadı. Bu durum canımı sıktı. Neyse işte araya başka işlerim girdi derken, şubat ayı geldi, yeniden ekledim (yanlışlıkla eski fiyat kalmış, 27.000TL) ilanı arayan arayana. Hergün neredeyse birisi arıyor. (ciddi yada değil bilmiyorum) Neyse satmaktan vazgeçtim. Çünkü satarsam yerine bir motor almam lazım o fiyatlar bile uçmuş(!)

Neyse dedim ömürlük binerim ben buna dedim. Birde uyanıklar uyanmaya başladı piyasada dikkat etmek lazım arkadaş çevrenize. Ben motorumun piyasa fiyatın neden böyle oldu diye bakınırken bir günel sıfır fiyatlarını görünce, özellikle 2020 Duke 390 fiyatı 48.000TL olduğunu görünce, şaşırdım kaldım.

Bu motoru satıp 790 mı alsam dedim, fiyatı gördüm, bırak lan ne 790' nı, 390'a bakarak 790' mış gibi düşünmeye/hissetmeye başladım :D

Lafın kısası : biz bitmişiz.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Bu ülkede hiçbir şeyin fiyatı düşmez hele ithal ürün ise
    Ağustosta 2016 model gv250 yi 12 ye aldım. Daha dün 2010 modeli 14 e satıldı

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    2023'te Lozan bitsin, bor çıkaralım, ekonomi şahlanacak, herşey ucuzlayacak. Bekleyin.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Ülkenin gerçek ekonomik verileri çok iç açıcı değil, ciddi yatırımların hepsi dış kaynaklarla ve taahütlü yaptırılıyor ve değerli politikacılarımız kendileri yapmış gibi havasını atıyor, bizim çomarlarda alkış tutuyor. Borç oranımız çok fazla olduğu için ve gelir elde edecek fabrikalarımız satıldığı için daha uzun süreler ekonomide iyileşme olamaz. Sevgili politikacı abilerimiz ne zamanki ülke yönetme ile şirket yönetme arasındaki farkı anlarsa o zaman feraha ulaşırız. Demem o ki ineği öldürene kadar sağıyorlar sonrada zehirli ot yedi deyip üstüne yatıyolar. Ülke yönetmek ile şirket yönetmeyi karıştırıyorlar. İş adamından politikacı olmaz olmamalı, bir politikacının ticari faliyetleri varsa bilinki kendini ve ticari çevresini muhakkak kayırır. YANİ MOTOSİKLET HİTTİN SENE DAHA UCUZLAMAZ BOŞA HAYEL KURMAYIN.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023'te Lozan bitsin, bor çıkaralım, ekonomi şahlanacak, herşey ucuzlayacak. Bekleyin.
    Nereye doğru çıkarıyoruz?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mars'a doğru çıkarırız artık

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olumm tüm dünya bizi kıskanıyooooo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)