Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2020 model(sıfır)ns200 mü yoksa abs'siz mt25 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Sizce hangisi daha mantikli?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2'sini uzun km.ler kullanan arkadaşlar daha sağlıklı cevap verecektir ama ben Angrypower'ın eski Mt25'ini kullanmıştım bana çok heyecan verici bir makine gibi gelmişti. Senin pozisyonunda olsam tecrübeni ve bütçeni bilmiyorum ama sanırım Mt25'i tercih ederdim.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Açıkçası Hint çöplerine o parayı vermezdim temiz düşük km bulunuyorsa mt25 tabikide

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Bu ne istediğine bağlı. 0 km isterim abs' li olsun fazla da hıza gerek yok 130-140 gideyim yakıtı da diğerlerine göre az olsun dersen ns200. Hee bana abs gerek yok son hız benim için çok önemli yakıtı da pek takmam dersen mt 25 almalısın. Ben sırf yakıtından korktuğum için mt 25' e bakamıyorum. Biraz da canım abs istemiyor değil yani.
    skucukyazici bunu beğendi.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    seçeneklere mt25 absnin eklenmemesinden bütçenin kısıtlı olduğu sonucunu çıkardım.
    bu bağlamda da işletme maliyetleri düşünülürse ns200 abs daha doğru seçim olacaktır.
    mt25 hem yakıt olarak hem de parça fiyatı olarak daha fazla maliyetli.

ZXCornering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 -YBR esd
    İkiside çöp boy kilo uygunsa ABS'li Z250SL, değil ise inazuma 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Üstteki üye sayesinde Mt 25'in de çöp olduğunu öğrenmiş olduk......
    U.KALKAVAN, pintus ve maktama bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eskiden olsa az daha koy MT 7 al derdik ama artık o espriyi bile yapamayacak haldeyiz.

İlla ki yapan olsun dersen, o bütçeye aslan gibi İnazuma var.

Japon şart değil diyorsan, Duke 390 kovala, teklif yolla satanlara.

Düşmezse kimse Duke 250 al. Abs de var her şeyde var.

O paralara temiz MT 25 bulma şansın çok az.

Mööcülere zaten para vermeye değmez.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Ben olsam Mt25 alırdım. Ns200 kullanan arkadaşım sıkıntı yaşıyordu. Contadan yağ kaçırma vs

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Mt (on karakter)

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı ZXCornering adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkiside çöp boy kilo uygunsa ABS'li Z250SL, değil ise inazuma 250
    Z 250 SL abs'siz modelini kullandım 10.000 km kadar. Şu an 2020 Mt-25 kullanıyorum. İkisi de güzel motosikletler. Rodajda olduğum için sınırları zorlayamıyorum şimdilik.

Z 250 SL'nin en büyük avantajı, tek silindirli bütün 250'likler içerisinde en hafifi ve en güçlü olanı ama küçük olmasından dolayı, son derece rahatsız edici bir motosiklet. Uzun yol yapılamıyor selesinden dolayı. Şehir içinde afacanlık yapmak için güzel sadece.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Açıkçası kalite olarak iki motoru kıyaslamazdım bile. Tartışmasız MT-25.

Bajajı fazla allayıp pulladılar. Zamanında sıfır fiyatı ybr fiyatına yakınken kronik sorunlarına ve rezalet servislerine rağmen ybr ye alternatif olarak ufak da olsa tercih edilebilirliği vardı.

Sıfır fiyatına baktım da bajaj almak aşırı mantıksız bir hareket olur. İkinci el japon öneririm, zira bajajın sıfırından daha sağlam ve sorunsuz olma ihtimali yüksek, çünkü pulsarın Ns serileri kronik sorunları diye forumda biraz araştırırsan dünya kadar şikayet görürsün.

Sıfır aldığımız NS200de birkaç kronik soruna bizzat şahit oldum. Mesela motorun kendi kendine stop etmesi gibi. Arkadaşıma sıfır pulsar 200ns aldık. Bir gün tura gideceğiz, motoru daha 500kmde var yok, gittik garajda çalıştırdık, motorlar ısınırken yanında az sohbet edelim dedik. Gözümün önünde çalışan motosiklet stop etti. Başka zamanlarda da yapmış. Ayrıca yolda giderken de birkaç kez stop ettiği de oldu. Birkaç kronik sorunla daha karşılaşınca henüz 3bin kmdeki motorunu sattıda kurtuldu. Bir daha bajaja tövbe ettik.

Servis kalitesini zaten bahsetmeye gerek yok forumda araştır ne demek istediğimi anlarsın.

Aklın mantığın yolu belli, tercih senin...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Kalite işçilik, güven duygusu mt25
    Abs fren güvenliği, zırıltılı grenajlar 200 ns

Seçimin buna göre olacak. Kalite olarak yamahanın yarısı bile olamaz bajaj ama gel gör ki abs gerekecek bi senaryoda da boktan da olsa hayatını kurtarma ihtimali var. Fren olarak da 200ns daha sağlam mt25ten sadece abs avantajı değil yani (abssiz mt25lere göre). İlk başladığım zaman bajaj seçtim hatta 2. pulsarımı aldım daha sonra. Abs daha önemli diyerek ama yıllar sonunda tecrübe olarak artık yamahayı tercih ederim.

Bence 0 motosiklet bilen adam bajaj almalı eğer tecrübeli ise mt-25 abssiz modelini almalı.

İşletmesi ucuz diyenlere felan da bakma çok daha fazla sorun çıkarıyor bajaj yamahaya göre. ucuz ama yamahada bakımdan bakıma gidiyorsan bajajda 2 3 bakımda bir küçük de olsa bi sorun çıkıyor ektra ona para gidiyor ve sorununu çözecek kaliteli güvenilir bir servis yok. Buzdolabı bisiklet pompacıları servis diye geziyor (ankara).

He şu an pulsarı satsam ne alırım dominar alabilirim. Yok çünkü bu paralara bu özellikler bozuluyor sorun çıkarıyor ama hala f/p olarak inanılmaz güçlü. Şuanki piyasada da 200 ns bence f/p si en yüksek motor 16 17 bin lere 250lik mi kaldı (ns 200 tek silindirli 250 cclerle hemen hemen aynı güçleri üretiyor.)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Sıfır ns200 yerine, çift abs li düşük km de dominar 400 tercih ederdim..
    Yakıt aynı, parça fiyatları, ortalama mondial kadar..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yorumları okumaya geldim de yine zengin tayfa bajaj a sataşmış :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)