Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor yıkama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Arkadaşlar havalar düzeldi malum motorları yıkamak lazım yeni motor sahibi olduğum için pek bilgim yok . Sadece bulaşık deterjanıyla suyu köpürtüp yıksam herhangi bir sıkıntı olur mu ? Motor şampuanı almaya vaktim olmadı. İki kovayla yıkayacağım bilgisi olan yardımcı olabilir mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motorunuz soğuk olsun. Bulaşık deterjanıyla suyu bol köpürtüp yumuşak bir bezle temizleyin, ardından tazyiksiz suyla durulayıp, kuru bir bezle temizleyin. Sıhhatler olsun..
    mustafaat, espresso ve U.KALKAVAN bunu beğendiler.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Tazyikli su ile yıkayacaksanız jant hariç suyu yakından tutmayın. Motor bloğuna olabildiğince az su tutun. Motor naked ise marş motoru ve açıkta buji korumalarını falan iyi kurulayın.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz soğuk olsun. Bulaşık deterjanıyla suyu bol köpürtüp yumuşak bir bezle temizleyin, ardından tazyiksiz suyla durulayıp, kuru bir bezle temizleyin. Sıhhatler olsun..
    Üzerine söylenecek bir şey kalmamış; çok güzel özet.
    Kurularken lastikleri, zincir baklalarını, kablo bağlantı noktalarını kontrol edin.
    tommygun bunu beğendi.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Söylenenlere ek olarak ben önce zinciri yağından arındırıp, motoru yıkama işlemini bitirip kuruladıktan sonra yağlama yapıyorum (yanlışsa düzeltin). Bi de o gün motoru kullanmamaya bakıyorum elimin ulaşamayıp da kurutamadığım yerler kendi halinde kurusun diye.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Kawasaki kullanma kılavuzundan bir bilgi yıkadıktan bir süre sonra rolanti düşene kadar yaklaşık 5dk çalıştırın.Motor sıcaklığı gözden uzak yerlerdeki nemi hızla uzaklaştıracaktır.
    Gökhan_Aygün ve mattiadestro bunu beğendiler.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Susuz yıkama tavsiye ediyorum. Motul e1 arkasından e5. Sonra ilk günkü canlılık gözünüzü alacak
    pintus bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Teşekkür eserüm cevaplarınız için zinciri komple temizledikten sonra yıkadım motoru. Konya da ikamet ediyorum hava bugün tam bahar havasıydı normal de hiç böyle olmaz havalar gazlamaya çıktım şimdi garaja motoru çektim hararet normalde hep 3 diş gösterir bir anda 4 dişe çıktı bir problem olmaz değil mi ilk motorum ufak tefek böyle şeyleri sizin sayenizde öğreniyorum. Motorum R25 bu arada

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MuzafferÇ. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür eserüm cevaplarınız için zinciri komple temizledikten sonra yıkadım motoru. Konya da ikamet ediyorum hava bugün tam bahar havasıydı normal de hiç böyle olmaz havalar gazlamaya çıktım şimdi garaja motoru çektim hararet normalde hep 3 diş gösterir bir anda 4 dişe çıktı bir problem olmaz değil mi ilk motorum ufak tefek böyle şeyleri sizin sayenizde öğreniyorum. Motorum R25 bu arada
    Birşey olmaz, korkma. Rutin bakımı eksik etme, yardır geç.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Şu an 14 bin küsürde 200-300km sonra 15 bine varmadan bakıma götüreceğim neyi eksikse yaptırayım. Devir elimizdekini iyi kullanma devri ha diyince cc yükseltemiyoruz malum fiyatlardan dolayı

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Chrome'u açına otomatik olarak tekrar gönderdi aynı mesajı. Ben de kaldıramadım. Mesaj silme yok mu?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yapmayın eylemeyin arkadaşlar, motosiklete evlat muamelesi yapıyorsunuz.

Vurun köpügü suyu yıkayın. bulasık detarjanından zarar gören motoru zaten çöpe atın :D

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki kullanma kılavuzundan bir bilgi yıkadıktan bir süre sonra rolanti düşene kadar yaklaşık 5dk çalıştırın.Motor sıcaklığı gözden uzak yerlerdeki nemi hızla uzaklaştıracaktır.
    Aynen bravo, bir çoğumuz kuruladık zannedip garaja çekeriz, halbuki içeride nice su damlacığı vardır. O su damlacıkları yok mu ahh ahh neleri bozdular bugüne kadar pas / korozyon yaratıp
    MrJ bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Deneyim

Pis gezmek çok mantıklı.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylenenlere ek olarak ben önce zinciri yağından arındırıp, motoru yıkama işlemini bitirip kuruladıktan sonra yağlama yapıyorum (yanlışsa düzeltin). Bi de o gün motoru kullanmamaya bakıyorum elimin ulaşamayıp da kurutamadığım yerler kendi halinde kurusun diye.
    Bende böyle yaptım en son. Motul c4 kullandım. Ertesi günü baktım sakız gibi yapışmış zincir yağı. Böyle cidden baya ihi oluyor.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Yeni konu açmak istemedim bir sorum olacak bu R25lerde zincir tarafından ses gelmesi normal diye biliyorum. Ama benim motorumun zincir kısmından çok aşırı bir şekilde ses geliyor kaskla kullandığım zaman farkedilmiyor ama kasksız kullandığımda yada arkamda artçı varken sorduğum da çok ses geldiğini söylüyorlar. Zincirim temiz ve yağlı nasıl bir çözüm bulacağım yanımdan geçen başka R25lerin sesine özellikle dikkat ediyorum onlarda bu kadar çıkmıyor gibime geliyor zincir 10.000 bakımındayken keyfi üzerine sıfırlanmış fikri olan var mı ?

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Susuz yıkama tavsiye ediyorum. Motul e1 arkasından e5. Sonra ilk günkü canlılık gözünüzü alacak
    sprey ile ulaşamayacağıniz vidalar ve ilgili yerler yol tuzu ve tozu sebebi ile paslaninca bir hortum bir sungere donersiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

😀
    MR.BERK bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni https://youtu.be/Ntgh-tLKVFY kurtarir bence

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı MuzafferÇ. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmak istemedim bir sorum olacak bu R25lerde zincir tarafından ses gelmesi normal diye biliyorum. Ama benim motorumun zincir kısmından çok aşırı bir şekilde ses geliyor kaskla kullandığım zaman farkedilmiyor ama kasksız kullandığımda yada arkamda artçı varken sorduğum da çok ses geldiğini söylüyorlar. Zincirim temiz ve yağlı nasıl bir çözüm bulacağım yanımdan geçen başka R25lerin sesine özellikle dikkat ediyorum onlarda bu kadar çıkmıyor gibime geliyor zincir 10.000 bakımındayken keyfi üzerine sıfırlanmış fikri olan var mı ?
    Bütün R25 ve mt25 lerde o ses var maalesef. zinciri ayarlayıp yağlayarak sesi azaltabilirsiniz onun dışında yapacak hiçbir şey yok kafaya takılacak bir şey değil

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)