Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli bn 251 alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar 13 15 bin lira bandında rs 200 bakıyorum ama çok temizleri yok o fiyata maalesef... Bende araştırdım ve bn 251 almaya karar verdim fakat aklımda çok soru işareti var.

Yani araştırdım herkes çok sağlam bir motosiklet diyor ikinci eli yeni yeni oturuyor sanırım tam bir bilgim yokta bazı sıkıntılar çıkmış sanırım forumda kullanan arkadaşlarda örneğin abs kitlenmiş ve keçeden akma olmuş falan kararsız kaldım alıp uzun yıllar binilir mi? Yoksa rs200 veya ns 200 mü baksam? O kadar biriktirip alıyorum param çöpe gitsin istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bn125
    Ben de aynı durumdayım. Abs kitlenmesinin montaj sorunu olduğu bayi tarafından kabul edilmişti okuduğum mesajlardan öyle hatırlamaktayım. Motosiklette şu an en çok merak ettiğim titreşim durumunun ne durumda olduğu özellikle 120-130 arası hızlarda sabit bir şekilde seyahat edilip edilemeyeceği.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    ABS kitlenmesi ne demek?

ABS bozulursa devreden çıkar, kilitleme olmayacak şekilde yapılır diye biliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benelli alacaksan eğer, TNT 250 al. Diğer modellerine oranla hem kalite hem görsel açıdan çok, çok daha üst düzey. ABS'si yok sadece. ABS de zaten çok hayırlı bir şey değil. Elin kolun var nasıl olsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS kitlenmesi ne demek?

ABS bozulursa devreden çıkar, kilitleme olmayacak şekilde yapılır diye biliyorum.
    Muhtemelen yanlış bir anlatım içindeler. ABS hakkında ki bilginiz doğru.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa rs200 veya ns 200 mü baksam? O kadar biriktirip alıyorum param çöpe gitsin istemiyorum.
    Bajaj'da da Benelli'de de parayı çöpe atma riski var.
    Benelli'nin parça/motor kalitesi birkaç tık daha iyi. Ama servisleri ve distribütörü rezalet. Tnt25 zamanında çok fazla kronik sorunu vardı, Bn251'le düzeltmiş olmaları lazım. Şekli, sesi, sağlamlığı(kronik sorunlar çözülmüşse) güzel motordur. Ayrıca Metzeler lastikle geliyor, bu da büyük bir artı.
    Bajaj'da servisler biraz daha iyi, yedek parça kolay buluyor ama kalite düşük.

Yakınınızda hangisinin servisi varsa ona yönelin derim.

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette şu an en çok merak ettiğim titreşim durumunun ne durumda olduğu özellikle 120-130 arası hızlarda sabit bir şekilde seyahat edilip edilemeyeceği.
    Tnt25 için konuşuyorum; o hız aralığı 8000 devir civarlarına denk geliyor. Elbette titriyor, uzun süre giderseniz eller uyuşur. Tek silindir, düşük hacimli tüm motorlarda normal bir durum ama bu.
    Titreşimi geçersek, iki motor da rahatlıkla o hızlarda gidebilir. Ama çok sağlıklı olmaz, malum 8000-9000 devir aralığı düşük değil.

Motosikleti
    Bn125
    Cevabınız için teşekkür ederim. Bu fiyay aralığında galiba tek seçenek bn251.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla benimde gözlemim net benelli daha sorunlu.şu an özellikle benellinin 250cc klasmanı oldukça sorunlu görünüyor.motor sorunlu servisler sorunlu sıkıntı büyük.bajaj da servis çok daha iyi ayrıca yeni modellerde sorunlar oldukça azaldı.ben daha yeni seri pulsarlarda ve dominarda yaşanan ciddi bir sıkıntı okumadım görmedim.arkadaşımda 2015 pulsarı vardı 15 bin kullandı şu an dominarda 16bn kmde hiç sorunsuz kullanıyor çokda memnun.kendi pulsarım 2015 tam 30bin km gitti tık demedi sadece kadran resetleme olayı vardı soğuk havalarda.tavsiyem rs200e extra para vermemeniz olurdu pulsar gayet iş görür yada riske girip 251 modeline yönelinebilir eğer iyi bir servis varsa
    kdiner bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    bayii de inceledigimde işçiliğinin iyi olmadığını gördüm. fakat hintliden parçaları kaliteli.

uzun yol amacınız var ise o hızlarsa gider. gitmez ise dişli değişimi ile o iş hallolur.

Motosikleti
    Bn125
    Şu iki motosikleti de kullanmış birisi çıksa burayı yeşillendirse on numara olacak. Yok mudur böyle birisi?

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Pulsar 200 ns araştırdım yeni abs li olanı ona karar vermek üzereyim en azından ikinci eli çok canlı ve daha bilindik ve sorunsuz. Benelli yi görüntü ve kalıp olarak çok seviyorum ama sorunları karşısında çözüm arayacağım ne adam akıllı grup ne yetkili var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)