Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Pis Motorcular Fan Kılabı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önceki motorumu 1.5 sene içerisinde 2 kez detaylı yıkamaya götürdüm, 3 kez falan da kendim su tuttum.

Siyah olduğu için bez ile görünen yerlerdeki tozu kovalıyorum sadece

Servis bakımlarını, zincir yağlama ve lastik şişirme kısımlarını atlamam düzenli yaparım.

Ama arkadaş su motoru yıkamak da cok sıkıcı iş yav, sürekli pis pis biniyorum.

Millete bakıyorum tertemiz cilalı motorlarla geziyor hep, aga hiç mi üşenmiyorsunuz sürekli temizlemeye bu aleti?

Ben brandasını örtsem bile acık alan oldugu için 2 gün içerisinde tozdan bembeyaz oluyor.
    espresso ve soulexit bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Arada özel şampuan ve basınçlı suyla fırça vs deydirmeden yıkamak lazım bazı kirler silmeyle çıkmıyor özellikle arka iç çamurluk

ben neredeyse su bile tutmuyom diyom sen iç camurluk diyon

Hocam ben 2-3 ayda bir yıkıyorum pırıl pırıl yapıyorum, akşamları her zaman üstünü örtüyorum, yağmurda binmiyorum kirlencek diye :D Bikr kere inşaat kamyonların yol güzegahından gitmek zorunda kaldım yol çamurluydu. Tozlar çamur olmuş. O kadar inceki kum heryeri mahfetti motorun. İndim motordan 1 saat aralıksız kamyonları, yolu sövdüm :D

Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben 2-3 ayda bir yıkıyorum pırıl pırıl yapıyorum, akşamları her zaman üstünü örtüyorum, yağmurda binmiyorum kirlencek diye :D Bikr kere inşaat kamyonların yol güzegahından gitmek zorunda kaldım yol çamurluydu. Tozlar çamur olmuş. O kadar inceki kum heryeri mahfetti motorun. İndim motordan 1 saat aralıksız kamyonları, yolu sövdüm :D

şehir hastanesinin tozu topragı direk bizim apartmanda, branda ile örtsem bile 2 günde bembeyaz oluyor motor.

bi tane bez var 1.5 yıl eski motorun tozunu aldım onla, simdi yeni motoru temizliyorum.

bari bezi yıkayım :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir hastanesinin tozu topragı direk bizim apartmanda, branda ile örtsem bile 2 günde bembeyaz oluyor motor.

bi tane bez var 1.5 yıl eski motorun tozunu aldım onla, simdi yeni motoru temizliyorum.

bari bezi yıkayım :D
    Sanırım ben öyle durumda şehir hastanesini yıkardım(Binayı yıkmak anlamında değil, suyla yıkamak anlamında) :D (Cem yılmaz ironisi)

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben neredeyse su bile tutmuyom diyom sen iç camurluk diyon
    Onu genel olarak dedim arada basınçlı su tutmak iyidir 😃
    Aslında üstüne düşmemek hiç yıkamamak daha iyi sakınan göze çöp batar. Eski motosikletlerimi her hafta sonu en ince yerine kadar yıkar siler cilalardım motorların sürekli başına iş gelirdi. Bir kere yan ayaklıkta duran motosiklet rüzgarda devrildi canım çok sıkılmıştı. Malının kölesi olmaya gerek yok. Bezle silmekte iyi değil bu arada. Bezi deydirdiğin yerler kılcal çizik olur
    hasmet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İstanbul da olsaydın. Eyüp de ki Ali ve Serkan kardeşlere git derdim sana. Sanırım tüm Dünya'nın en otantik yıkamasına sahipler. Moto Hamam adı. İçeri giriyorsun, kocaman bir hamam taşı koymuşlar ortaya sırayla motosikletleri oraya çıkartıp yıkıyorlar. Sonra kurulama odası yapmışlar falan mermerlerden. O eski oyun salonlarında ki motosikletlerden koymuşlar bekleme odasına. Çok ilginç bir yer gerçekten. Adamlar düşünmüş hayal etmiş ve yapmış.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    kış geldiğinden beri sadece yolda yağmura denk gelirsen yıkandı :D

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    geçen hafta temizledim. yağmur vs yarın birdaha temizlicem.

tercihim var ise cilalı şampuan yok ise haldır şaldır

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Eski scooterimin ismi Kirli idi, düşün artık Şu an kullandığım da aynı durumda, 8 ayda 2 yıkama gördü sadece. Fotoğraf paylaşırım bu postun altına.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Yağmurda çıkmayınca pislenmiyor pek. Ayda 1 yıkasan yeter ya😀

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sen konuyu açınca 1 haftadır motoru temizlemediğim aklıma geldi.
    Hemen yıkadım
    https://m.facebook.com/story.php?sto...10969569210312
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıkama sıklığından bağımsız olarak, iflah olmaz bir arazici olarak kılaba kaydımı talep ediyorum. Arazi motoru olmakla uzaktan yakından ilgisi olmayan motorlarımı yıkayıp, dönüş yolunda dayanamayıp araziye girmişliğim ve sonrasında yine haftalarca pis pis kullanmışlığım var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Ya bu benzin istasyonlarında sabun puskurtme ve basınclı su var bu ikisiyle 2 kez yıkadım motorumu. sorun yapar mı bunlar? bide zinciri yağlamadım

Geçenlerde motosikleti benzinlikte yıkarken bıçkın delikanlı bir arkadaş geldi, tam bir motosiklet hastası. İşte birsürü şey anlattı walter white misali, şuraya vazelin kullanıcaksın çok güzel matlaştırır ama renkli vazelin olucak, benzin ve mazotu aynı oranda karıştır tüm metal aksamı onunla sil sonra yıka kurula sıfır gibi olur, işte depoya pasta cila yap, lastiklere sticker, disk paslanmış onu bulaşık süngerinin yeşil tarafıyla sil çizmeden, jantları suyla bulaşık deterjanıyla 2 3 sefer temizle, yeminle eleman söyleyene kadar farketmedim pisliği, motor sanki 2008 model geldi gözüme haha

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    motor beyaz olsaydı yıkama ihtiyacı çok olmazdı, fakat siyah olunca her hafta yıkamak gerekiyor :(

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Gözüme batarsa bezi alıp silerim. Kesinlikle naked motosiklete basınçlı su kullanmam. Dertsiz başa derde gerek yok. Evet, çok güzel gözükmüyor, ama zaten güzel değil ki yahu Kullanması güzel.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Biraz tatlı su motorcusu olduğumdan dolayı temizliğe önem veriyorum. Tamemen zevk için kullanıyorum iki tekeri, yağmurlu havalarda kullanmam kolay kolay. Eski motorumu detaylı temizlerdim, grenajlarını sökerdim komple.

[IMG][/IMG]

Soba borusu gibi egzozu ve abs olmamasına rağmen çok güzel bir aletti kerata. Bu temizlediğim mekan da yok artık. Bakalım Mt-25'i nasıl temizleyebileceğim, aklımda deli sorular.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Hepiniz dörty motoristlersiniz. Hiç bir şey bilmiyorsanız beni örnek alın . Demirden beygirimi yılda en az 6 kez
    mutlak yıkarım . Ara sıra bazı bazı ise her ay , haydi bilemediniz 45 günde bir yıkar , paklar , pırıl pırıl yaparım. Lütfen motosikletlerinizi benim gibi temiz tutunuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)