Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik cezam hakkında soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Fiddle 2 , Cbr250r , Lifan xplore 200m
    Selamlar , kasım ayında trafik cezası yedim öğrenci olduğum için kışın okuyup yazın çalışıyorum cezayı da faize binsin yazın öderim diye düşündüm ve üstünden 4 5 ay geçti. Çevremde 2 senedir cezasını ödemediğini bildiğim insanlar var ama bugün adresime 15 gün icinde odemem gerektigi yönünde anladığım bi kagit gecti

https://hizliresim.com/cuhoSz

Bu cezamı 15 gün içinde ödemek zorunda mıyım bilen birisinin yorumlarını bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bi ara ceza yedim 2 sene sonra ödedim. bi yazı bi haciz gelmedi. demek ki devlet paraya ihtiyacı var.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Maaşın varsa e-haciz gelir.

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bi ara ceza yedim 2 sene sonra ödedim. bi yazı bi haciz gelmedi. demek ki devlet paraya ihtiyacı var.
    Ben de böyle biliyorum ve benim de tanidigim insanlar aylardir ödemediler , bu yazı bir tek bana mı geldi anlamadım

Motosikleti
    MT-07
    Seve seve ödersin. Ödemezsen haciz işlemi başlatılır. Sadece maaş değil, tüm banka hesaplarına da bloke koyarlar. Üstüne olan birşey varsa ki motosikletin senin üstüne ise ilk görüldüğü yerde çekilir ve otoparkta rehin alınır.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ödemezsen hakkında haciz başlatılır ama her hangi bir işlem sağlanmaz.
    daha o kadar geliştiremediler kendilerini.
    15 gün içinde ödersende indirim olmaz.
    fakat her ay %5 faiz biner.
    buda
    1000 TL de 50 TL yapar ve 10 ayda 500 TL Faiz yapar.
    bence ödemeniz sizin için hayırlı olacaktır.

Motosikleti
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ödemezsen hakkında haciz başlatılır ama her hangi bir işlem sağlanmaz.
    daha o kadar geliştiremediler kendilerini.
    15 gün içinde ödersende indirim olmaz.
    fakat her ay %5 faiz biner.
    buda
    1000 TL de 50 TL yapar ve 10 ayda 500 TL Faiz yapar.
    bence ödemeniz sizin için hayırlı olacaktır.

Ödeyeceğim yazı bekliyorum ama benim emin olamadığım nokta bu 15 gün içinde ödemek zorunda mıyım ödemezsem yaptırımı ne olacak daha 4 kere yuzde 5 faiz bindi sadece

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aman kamuya borç yapma, nereden ne yapacakları belli olmuyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Erken öderseniz peşin ödeme indiriminden faydalanırsınız , muhtemelen onu yazıyordur. Sonra o hak kayboluyor ve faiz işlemeye başlıyor.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erken öderseniz peşin ödeme indiriminden faydalanırsınız , muhtemelen onu yazıyordur. Sonra o hak kayboluyor ve faiz işlemeye başlıyor.
    alakası yok ,o iş geçmiş,ceza ilk tebliğ edildiğinde üzerinde 15 gün içinde öderseniz 100/25 indirimden faydalanırsınız diye bildiri oluyor ,,yazıyı iyi okursan vadesinde ödenmeyen borç için haciz işleminden bahsediyor

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler, açılın, vergi dairesi çalışanı, ailenizin maliyecisi geldi.

Öncelikle, arkadaşa yanlış bilgiler verdiğiniz için teessüf ederim.

Neyse, arkadaşım sen trafik cezası yemişsin, ceza tarafına tebliğ edildiği halde ödememişsin. Üstüne faiz binmiş, vergi dairesi tarafına ödeme emri çıkarmış. Şimdi ödemeye gitsen 1.110 + faiz şeklinde ödeyeceksin. Faiz nasıl hesaplanıyor? Tebliğ tarihinden itibaren bir ay içinde normal ödeme süren var. Ödemezsen her ay 1.110 tl'nin üzerine yüzde beş faiz yazılıyor. Ceza, üç katına ulaşınca duruyor.

Vergi daireleri bu borçlara e–haciz uyguluyor. Tüm banka hesapların bloke ediliyor. Malvarlıklarına ipotek konuluyor.

Ama sana bi tüyo vereyim. Birkaç ay sonra af çıkacak diyorlar. Af olunca peşin ödemede faizin önemli bir kısmını siliyoruz. Anapara artı bir miktar faiz şeklinde ödeyip kapatabilirsin..
    yamtareroglu ve gezginkral bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler, açılın, vergi dairesi çalışanı, ailenizin maliyecisi geldi.

Öncelikle, arkadaşa yanlış bilgiler verdiğiniz için teessüf ederim.

Neyse, arkadaşım sen trafik cezası yemişsin, ceza tarafına tebliğ edildiği halde ödememişsin. Üstüne faiz binmiş, vergi dairesi tarafına ödeme emri çıkarmış. Şimdi ödemeye gitsen 1.110 + faiz şeklinde ödeyeceksin. Faiz nasıl hesaplanıyor? Tebliğ tarihinden itibaren bir ay içinde normal ödeme süren var. Ödemezsen her ay 1.110 tl'nin üzerine yüzde beş faiz yazılıyor. Ceza, üç katına ulaşınca duruyor.

Vergi daireleri bu borçlara e–haciz uyguluyor. Tüm banka hesapların bloke ediliyor. Malvarlıklarına ipotek konuluyor.

Ama sana bi tüyo vereyim. Birkaç ay sonra af çıkacak diyorlar. Af olunca peşin ödemede faizin önemli bir kısmını siliyoruz. Anapara artı bir miktar faiz şeklinde ödeyip kapatabilirsin..
    Ohh be sonunda derdimi anlayan birisi Ben zaten haziran ayı gibi cezamı faiziyle beraber 1100 lira olan cezami 1500 lira gibi odemeyi göze alarak bu zamana kadar odemedim , buraya kadar hakimim , sadece faiz ekletip uzunca bir süre ödememe hakkım varken bana verilen 15 gün süre kafamı karıştırdı , bir kaç ay bekle demissiniz bu dediginizden 15 gün sonra aman aman feci şeyler olmayacağını anlıyorum ama mesela bu 15 gün süre doldu , ben bir çevirmeye girdim diyelim , aracıma el konur mu ?

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bu kadar cezayı neyden yedin hocam merak ettim?

Motosikleti
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar cezayı neyden yedin hocam merak ettim?
    Egsozun susturucusu gevşeyip düşmüştü o şekilde çevirmeye girdim sigortayı da ertelemiştim biraz böyle bi hesap çıkardılar

Alıntı emirkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohh be sonunda derdimi anlayan birisi Ben zaten haziran ayı gibi cezamı faiziyle beraber 1100 lira olan cezami 1500 lira gibi odemeyi göze alarak bu zamana kadar odemedim , buraya kadar hakimim , sadece faiz ekletip uzunca bir süre ödememe hakkım varken bana verilen 15 gün süre kafamı karıştırdı , bir kaç ay bekle demissiniz bu dediginizden 15 gün sonra aman aman feci şeyler olmayacağını anlıyorum ama mesela bu 15 gün süre doldu , ben bir çevirmeye girdim diyelim , aracıma el konur mu ?
    Bu, vergi dairesinin tavrına bağlı. Canı sıkılır bugün koyar yakalamalı hacizi, canı isterse iki sene sonra koyar. Ama üstten baskı gelirse hemen koymak zorunda kalırlar. Çünkü bakanlık vergilerin hızlı bir şekilde tahsil edilmesini istiyor.

Amma ve lakin vatandaşı alıştırdılar af mevhumuna, çoğu mükellef af çıkana kadar ödeme yapmama yönünde davranış gösteriyor. Mecbur af çıkacak insanlar alıştı ve beklenti içindeler. Af çıksın öderim düşüncesi içinde herkes..

Motosikleti
    Bu, vergi dairesinin tavrına bağlı. Canı sıkılır bugün koyar yakalamalı hacizi, canı isterse iki sene sonra koyar. Ama üstten baskı gelirse hemen koymak zorunda kalırlar. Çünkü bakanlık vergilerin hızlı bir şekilde tahsil edilmesini istiyor.

Amma ve lakin vatandaşı alıştırdılar af mevhumuna, çoğu mükellef af çıkana kadar ödeme yapmama yönünde davranış gösteriyor. Mecbur af çıkacak insanlar alıştı ve beklenti içindeler. Af çıksın öderim düşüncesi içinde herkes..
    O zaman yakalam kararı çıkmazsa yaza kadar ödemiyorum abi , son bir soru peki yakalama kararı çıkınca yine bana mektup olarak bildirilecek mi

Motosikleti
    MT-07

Bende kyk için borçların silinmesini bekliyorum ama neredeyse borç bitti. Korkudan taksit kaçırmıyorum. Kardeş maaşına yeterince ortak oluyoruz, artık bunu silelim die de bir tavır takınmıyorlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hem toplum istediği için hemde bütçe açığından kaynaklı öylede böylede sonunda bir af daha gelecektir ama tam olarak neleri kapsar orası muamma.

Alıntı emirkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman yakalam kararı çıkmazsa yaza kadar ödemiyorum abi , son bir soru peki yakalama kararı çıkınca yine bana mektup olarak bildirilecek mi
    Haciz bildirilmiyor. E devlette haciz bilgilerini "varsa" görebilirsin. Yoksa çıkmaz zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kyk için borçların silinmesini bekliyorum ama neredeyse borç bitti. Korkudan taksit kaçırmıyorum. Kardeş maaşına yeterince ortak oluyoruz, artık bunu silelim die de bir tavır takınmıyorlar
    Kardeş borcun bitmesi senin için daha hayırlı. Hem kafan rahat olur, hem de haciz riski olmaz. "Enjoy your life" diyor ya ecnebiler ben de aynısını diyorum. Bir de "life goes on" var. Hastasıyım ecnebilerin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem toplum istediği için hemde bütçe açığından kaynaklı öylede böylede sonunda bir af daha gelecektir ama tam olarak neleri kapsar orası muamma.
    Mutlaka gelecek hocam mayıs gibi falan muhtemelen gelir..

Motosikleti
    MT-07
    4785₺ kalmış zaten. O paraya eski kasa Yamaha crypton, Honda cb125ace falan alınır. Yazık walla yazık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)