Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Seçimi: Pirelli Diablo Rosso III vs Diablo Rosso Corsa II

Motovento
    REKLAM ALANI
    Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Merhaba. Motosikletimin lastiklerinin değişim zamanı geldi. Şu an mevcutta eskittiğim takım Diablo Rosso 3. Yeni takım için Rosso 3 ile Rosso Corsa 2 arasında kaldım. Genel kullanım şehir içi ve ara haftasonları yol-viraj şeklinde.

Rosso 3'ün kullanım ömrü, performansı benim açımdan gayet başarılıydı. Memleketin asfaltının çok kalitesiz olması nedeniyle yer yer yol tutuş konusunda eksiklik hissetsem de genelde memnundum.

Rosso 3 ile Rosso Corsa 2 kullanmış veya etrafında kullanan olup kıyaslama, karşılaştırma konusunda yorum yapabileceklerin tavsiyelerine ihtiyacım var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    rosso 3'ü 2 arkadaşım daytonada kullanıyorlar. Rosso corsa 2'yi de biz bir arkadaşla 1 daytona 1 r6'da kullanıyoruz.

Rosso 3 daha uzun ömürlü bir lastik. Rosso 3 kullanan arkadaşlarımdan bir tanesi rosso corsa 2'li daytonayı kullandığında kullanım ve viraj konusunda daha iyi hissettirdiğini söylemişti.

Rosso corsa 2'yi ben 5bin km'dir kullanıyorum r6'da. Bir aksilik olmazsa 3-5 bin km daha gider diye düşünüyorum arka tekerin. Yenileme durumunda yine rosso corsa 2'den devam ederim sanırım.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    rosso 2 den rosso corsa 2 ye geçtim bende 1,5 ay oldu farkedilir bir yol tutuş ve viraj farkı var ıslak performansından da gayet memnun kaldım ama ömrü kısa deniyor kaç km gider bilmiyorum ama kesinlikle tavsiye ederim corsa yı
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    rosso 3 derim.
    motorunuzda naked sanırım. türkiye koşullarında ki bu asfalta anca rosso3 gider.
    ama diğeri de çok iyi bir lastik.

Motosikleti
    Scrambler
    Konuya bütün sözde gazcılar toplanmış, sanarsınız ki dünya Superbike şampiyonasında yarışıyorlar

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    pist günlerine katılmayacaksanız rosso corsa 2 gereksiz olur

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pist günlerine katılmayacaksanız rosso corsa 2 gereksiz olur
    para var meraktan aldık illa piste girmeye gerek yok ama çok tatlı çipetpet lastik insan motor sürdüğünü anlıyor resmen bizim tırt asfaltta
    uzay gemisi ve U.KALKAVAN bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    para var meraktan aldık illa piste girmeye gerek yok ama çok tatlı çipetpet lastik insan motor sürdüğünü anlıyor resmen bizim tırt asfaltta
    Açıkçası Michelin road 5 araştırırken corsa2 yi bende düşündüm ama özelliklerinde pist filan geçiyor diye yüzüne bakmadım meğersem cadde-pist karışımıymış. road5 le aynı paraydı şuan Corsa 2 almadığım için pişmanım. bu sezon piste girmeyi de düşünüyorum. İşin kötüsü 2280tl verdim o zamanlar Corsa 2 daha ucuzdu road5 ten hiç memnun kalmadım
    berk_cglr bunu beğendi.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Açıkçası Michelin road 5 araştırırken corsa2 yi bende düşündüm ama özelliklerinde pist filan geçiyor diye yüzüne bakmadım meğersem cadde-pist karışımıymış. road5 le aynı paraydı şuan Corsa 2 almadığım için pişmanım. bu sezon piste girmeyi de düşünüyorum. İşin kötüsü 2280tl verdim o zamanlar Corsa 2 daha ucuzdu road5 ten hiç memnun kalmadım
    Sana müstehak hacı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

İkisini de kullanmış biri olarak ön lastik de rosso corsa 2 hiç yanak bırakma eğilimi bile göstermedi,bir süper corsa değil ama yine de güven veriyor.Arka lastik için rosso corsa 2 nin ömrünü uzatmak için lastiğin ortasın da kullandıkları hamur benim pek hoşuma gitmedi,asfalt seçiyor ama yanaklar süper corsa gibi.Uzun süre süper corsa hem sc hem sp modellerini kullandıktan sonra hiç bir lastik tutmuyor gibi hissediyorsun.
    Arka teker de tutuş çok fark etmese de ön lastik de rosso corsa 2 daha iyi.
    uzay gemisi bunu beğendi.

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Evet naked (K1200R) kullanıyorum. Şu an üzerinde takılı rosso 3 ile memnunum. Pist şansım maalesef yok. Rosso corsa 2 bariz yol tutuş farkı var ise, yeni seti alma arifesindeyim, değerlendirmek istiyorum.

Motosikleti
    bende road5 alıyordum aslında 12 ay süren biriyim bende ama bir baktım 1890 tl rosso corsa 2 al dene la dedim kendime ama ben çok memnunum ıslak performansı da road4 kullanıyordum ondan aşşağa değil sadece ömrü kısa deniyor o da sıkıntı yok zaten kışa road 5 lere geçme planım var tam denk geliyor dedikleri km lere
    uzay gemisi ve U.KALKAVAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı Herscel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet naked (K1200R) kullanıyorum. Şu an üzerinde takılı rosso 3 ile memnunum. Pist şansım maalesef yok. Rosso corsa 2 bariz yol tutuş farkı var ise, yeni seti alma arifesindeyim, değerlendirmek istiyorum.
    Rosso 3 ile rosso corsa 2 arasında corsa 2 ön lastik de çok iyi güven veriyor virajlarda,arka teker çok çok hissedilir fark yok ammaaa gerçekten fark görmek istiyorsan süper corsa kullan derim.Evet en fazla bir sezon hatta 5-6 aylık bir lastik olacak ama öyle bir tutuş yookk.Süper corsa kullandıktan sonra diğer lastiklerin hepsi tutmuyor gibi hissediyorsun.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rosso 3 ile rosso corsa 2 arasında corsa 2 ön lastik de çok iyi güven veriyor virajlarda,arka teker çok çok hissedilir fark yok ammaaa gerçekten fark görmek istiyorsan süper corsa kullan derim.Evet en fazla bir sezon hatta 5-6 aylık bir lastik olacak ama öyle bir tutuş yookk.Süper corsa kullandıktan sonra diğer lastiklerin hepsi tutmuyor gibi hissediyorsun.
    saydığınız bu lastikler ile zaten ülkemiz asfaltlarında nasıl bir sürüş sergiliyorsunuz bilmiyorum ama,motosikletiniz ile taze ve iyi asfaltta yukarıda saydığınız lastikler ile tutuş kaybı yaşamanız çok zor ki bu lastikler ile taze ve sağlam asfaltta diz dirsek yerde gidersiniz,
    genelde bu bahsettiğiniz lastikler supersport makinelerde kullanılıyor amaçları yüksek tutuş gücü ve virajlarda maksimum performans vermek

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saydığınız bu lastikler ile zaten ülkemiz asfaltlarında nasıl bir sürüş sergiliyorsunuz bilmiyorum ama,motosikletiniz ile taze ve iyi asfaltta yukarıda saydığınız lastikler ile tutuş kaybı yaşamanız çok zor ki bu lastikler ile taze ve sağlam asfaltta diz dirsek yerde gidersiniz,
    genelde bu bahsettiğiniz lastikler supersport makinelerde kullanılıyor amaçları yüksek tutuş gücü ve virajlarda maksimum performans vermek
    Sürüş tarzım allah ne verdiyse,tutuş kaybı derken de virajlardan bahsediyorum.Rosso 3 ya da corsa 2 ile viraj çıkışı istediğin gibi gaz açamazken süper corsa ile gaz açtığında tutuş kaybı ya da viraj çizgin değişip açılmıyorsun.Haa 2-3 ay da lastiğin ömrünün yarısını alabiliyorsun süper corsaların ama o tutuşu sadece kullanan bilir.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    rosso 3 kullanmadım ama şu an corsa 2 kullanıyorum, 5 bin km falan oldu, henüz doğru düzgün bi aşınma göremedim. rosso 3 ü bilmiyorum ama corsa 2 ler 3 farklı hamurdan oluşuyor. orta kısım daha sert uzun süre dayanması için, yan kısımlar daha yumuşak, kenarları daha da yumuşak, virajlarda en iyi yol tutuşu için. ege akdeniz turu yaptım bu lastiklerle, gayet memnunum. 2-3 km sürünce ısınıyor lastikler.
    berk_cglr bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)