Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SİLİNDİR KAPAK CONTASI İNCE Mİ KALIN MI TAKILMALI?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CG125 ES
    Arkadaşlar herkese merhaba. Honda titan es cg 125 motorum var. Motoru baştan aşağı sıfırlıyorum. Şanzıman vs. değişti sıra üst motorda. Şimdi silindiri de değiştireceğim fakat, sökerken silindir kapak contası bir adet 1-1,5 mm kalın siyah keçe conta, bir adet de ince sac conta çıktı. Şimdi takarken yine aynı şekilde kalın conta ile beraber mi takmalı yoksa sadece ince sac conta mı takmalı? Conta setinin içinden sadece ince conta çıkıyor? Şimdi kalını taktığımız zaman da sıkıştırma oranı düşer diye takmak istemiyorum. Ama sac olan da aşırı ince bir şey.

Sizce ne yapılmalıdır önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    silindir kapak arası conta ince sac olur. keçe/klingrit vs kompresyon kaçırır.

Motosikleti
    CG125 ES
    hocam aslında o kalın olan conta keçe mi değil mi bilmiyorum kağıdımsı bir maddeden yapılmış ve adamlar orası için yapmış yani. Sadece ince olanı tak diyorsunuz anladığım kadarıyla.

Üst silindire sac conta, alt silindire keçe dediğin contayı takıcaksın.

Motosikleti
    mt-07 abs
    2012 de 2006 model cg titan es almıştım 90 bine kadar kullandım. sonra 4t motosiklet yağı yerine yanlışlıkla araba yağı koymuşum. debriyaj yandı değiştirelim dedik ve inanamadım 90 bindeki motorun debriyaj kapağını ilk ben açtım. içinde fabrikasyon balatalar vardı. ve motoru 120 bine kadar kullandım

valhasıl taş gibi motordur bu neden yenileme ihtiyacı duydun ki. ayrıca titan eslerin yağlama sistemi normal cglere göre değişiktir her silindir gömlek uyuşmuyor dikkat et.

Motosikleti
    CG125 ES
    Motor 2005 model ve 200 bin küsür km'deydi. 3. vitese geçme sorunu ve şanzımandan ses geliyordu. Titan es silindiri düz cg'ye göre farklı biliyorum yağlama kanalı var titan es'inkinde. Ben de ona uygun silindir alacağım.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Konu acilmisken buraya yazayım ben de. Benim motorun da silindirin sol üst tafarından yag terlemesi yapıyor.

Bu da mı keçe sorunu?
    Kendim degistirebilir miyim yoksa öyle kullansam sorun olur mu?

Ybr 125, 36 bin km.de. yaklaşık 1 senedir bu yag terlemesi var. Çalışmasında falan sıkıntı yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)