Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza geçirdim!!! Önerileriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pcx 125, mt 25 ABS
    Arkadaşlar merhaba, maalesef ki bugün bir kaza geçirdim. Şeridimde normal hızımda seyir ederken önümdeki aracın ani fren yapmasıyla arkadan arabaya vurdum, arkada kız arkadasım vardı ikimize de bir şey olmadı. İşin iyi tarafı mı desem bilemedim ama kazayı geçirdiğim yer çevreyolu -Antalya- müthiş akan bir trafik vardı kazadan 2 saniye önce falan arkadan vuracağımı fark edince motoru hemen sağa yatırdım sola savrulmaktan son anda kurtulduk araca arkadan vurduk. Motoromun sağ ön grenajı kırıldı, değişecek. Arabanın da sol kaporta kırıldı. Tutanak formunu doldurduk telefonları alıp ayrıldık. Şimdi arkadaşlar hayatımda ilk defa bir kazaya karıştım bu konuda her hangi bir tecrübem bulunmuyor ve arkadan çarptığım için kusurlu benim olduğumu söyledi-trafik polisi- arabanın masrafını benim sigortam karşılayacak benim aracımda da grenaj dışında bir sıkıntı yok onu değiştireceğim fakat benim sigortam karşı tarafın hasarını karşılayacağı içinbenim hasar kaydımda da bir işlem görünür mü ya da benim de sigortaya başvurmam gerekir mi, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz. Bir de Antalya'da yaşıyorum PCX grenajını bulabileceğim ve tamir işlemini yaptırabieceğim öneriniz var mıdır, şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçmiş olsun dostum öncelikle.

Tam emin olmamakla beraber senin tarafında herhangi bir hasar kaydı görünmeyecek diye biliyorum ama konuya daha vakıf arkadaşlar net cevap muhakkak yazacaklardır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorunda hasar kaydı cıkacaktır ama tutar cıkmayacaktır diye biliyorum, actıgım bi konu vardı onu ıncele bir sürü yorum var.

arkadan captıgın için zaten sana kalacak ihale, takip mesafesi muhabbetinden dolayı.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Tamir işlemleri sizin sigortadan yapılacak.
    Karşı tarafın hasarı sizin kayıtlarınızda ÇARPMA şeklinde tanımlanacak.
    Sizin hasarınız zaten arkadan çarpma nedeniyle kaskonuz olmadığı için kendi cebinizden ödenecek bu miktar hiçbir yerde görünmeyecek.
    Siz haklı olsaydınız hasarın bedeli karşı taraftan karşılanacaktı ve sizin kayıtlarınızda hasar bilginiz görünecekti.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Dostum geçmiş olsun, Allah hepimizi beterinden esirgesin inşallah. Arkadan çarptığın için kusur sende olacak. Karşı araç senin trafik sigortandan aracının onarımını yaptıracak. Eğer kaskon yok yada var ama kaskodan yaptırmayacaksan tramerde tutarsız çarpma hasarı olarak kayıt düşecek. Birde kaza yaptığın için poliçe yenileme döneminde basamak tarifen düşeceği için yeni poliçen daha pahalı yapılacak. Granajla alakalı tavsiyem orjinal ile değiştirmen olur. Tekrar geçmiş olsun.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)