Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mont Sırtlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar, size hayati bi konuda sorum var. Geçen fuardan aldığım large beden deri montun koruma yeri çok küçük, small impactac koruma sığacak kadar. daha önceden aldığım montta da koruma yeri küçüktü, onu yırtıp kendim large beden korumayı dikmiştim ama bu yeni montu yırtmak istemiyorum. sizce arkaya small beden sırt koruma taksam bi sıkıntı olur mu kaza durumunda, beli 10cm açıkta bırakıyor bu durumda?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah korusun dostum ama omurilik enseden popişe kadar uzanıyor. 10 cm açıklık sana sayısal olarak her ne kadar küçük gözükse de (lumbar oluyor sanırım) o bölgede de bilmem kaç tane omurga var. Sen yine al eline iğne ipliği hiç açıklık kalmasın.

Bence de en doğrusu bu fakat niye mont üreticileri bu şekilde yapıyorlar anlamıyorum, her seferinde montun için yırtıp dikiyorum bu yüzden.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    sırt koruması kısa geldiyse korumaları sertifikalı bir bellik alabilirsin o da işini çözecektik kesme biçme yapmadan
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam dostum. maddi imkanın varsa eğer öyle uğraşma direk bundan birtane al pişman olmazsın emin ol.
    https://urun.n11.com/sirtlik/spidi-b...E&gclsrc=aw.ds
    Daha önce açtığım başlıklarda bi kaza konum var.
    o kazada çok yüksek hızlarda değildim ama bi anda taksi kapıyı açtı ve ben ilk önce motoru daha sonra gögüs kafesimin tam ortasını ve kaskın önünü vurdukdan sonra yere yığıldım.. o gün o korumayı takmasaydım büyük ihtimal ya kırılacaktı ya çatlayacaktı.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Küçük derken genişliği mi, uzunluğu mu? Montun en altına kadar inen koruma cebi hiçbir montta var mı, emin değilim. Tam boy koruma için harici koruma daha iyi olur. Dainese Manis var.

Selamlar, evet montun en altına inene kadar koruma yeri olmalı demiştim. Mont large ama small boyda koruma kadar yer yapmışlar, çoğu markada da böyle bel omurları açılta kalıyor. İlla kesmem mi gerek her yeni aldığım montu? Bir de harici korumam var fakat takmak ve taşımak istemiyorum hazır korumalı mont varken. Revit sanırım sadece bu şekilde boydan boya koruma yeriyle geliyo.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Tavsiyem Body armor tarzında yelek gibi olan icon,spidi ürünleri.Veya tek giyilen sırtlık.Var ama takmak,taşımak istemiyorum yazmışsın.Tech90 kullandım yırtıldı hatta burda da konusu var,revitlerden alıp iyi bir terzin varsa tam kalıp alıp yerine diker.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)