Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Başlangıç için R25 vs Leoncino

Motovento
    REKLAM ALANI
    ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben supersport'tan naked'a geçtim. Motor hacmi dışındaki düşünmemiş olabileceğin konulara değinmek isterim.

Naked'a geçince aldığım rüzgar arttı ama rüzgarda köprüden geçerken yelken gibi sallanması azaldı. Naked ile durağan veya çok yavaş ilerleyen trafikte aralardan rahatça gidon kırıp sıyrılabiliyorum. SS tipinde bazen çok dar aralıklarda geri topuklayıp tekrar açıyı düzelterek girmek gerekebiliyor. SS tipi uzun süre kullanımda sırt-bel bölgesini yorabiliyor. Piyasasını düşünecek olursak R25 bir günde bile satılabilecek makine. Ben şahsen R25 alıp ilk 1-2 sene içinde sıkıldım diyeni görmedim. Zaten güçsüz bir makine değil, sınıfının en iyilerinden.
    Ben ilk senemde sadece hız yapmayı değil trafikte manevra etmeyi, bakım onarım, trafikte araç okumayı, hangi aralardan geçilip hangilerinden kesinlikle geçilmemesi gerektiğini, hangi tip araçların yakınında durulmaması gerektiğini (bkz. geçen günlerde anasayfada çıkan, otobüslerin arasında ezilen Duke'lü arkadaş.) öğrendim. Araba kullandığın için ben bunları biliyorum zaten diyebilirsin ama motorda alacağın muamelenin çok daha farklı olduğunu söylemeliyim. Sana da bunu düşük CC'de öğrenmeni tavsiye ederim. Motoru aldım gaza bastım son hızı gördüm ve sıkıldım değil tüm muhabbet. Hayat tarzını da değiştirecek bir mevzu olduğundan ona alışman gerek. Mesela benim motora başlamam alkolü bırakmama vesile oldu, gibi gibi.
    500'lük ile başlayacaksan iyi bir eğitmenle beraber çalışmanı tavsiye ederim. Neticede Avrupa'da yaşayan arkadaşlarım hep büyük cc'ler ile başladılar motora ve hepsi şu an adam akıllı sürüyor. Sıkılma muhabbetini 125'lik bir makinede kesin yaşarsın ama 250cc yine de sol şeritte de gidebildiği için seni üzmez. R25 ile çok çok rahat trafikte boş gördüğün şeritte gaz açıp araçlardan sıyrılabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

Sıkılma muhabbeti için de ciddi tavsiyem, Benelli'den de sıkılacaksın. R1'e binsen dahi sıkılacaksın bir süre sonra. Sıkılmanın sonu yok. O yüzden piyasası rahat olduğu için R25 çok daha rahat elden çıkarabileceğin bir alet. Neye binersen bin, gözün daima diğer makinelerde olacaktır

Neticede koca adamsın ben düşüncelerimi söyledim, azarlar gibi olduysa yanlış anlaşılmasın. Karar vermek sana ait. İyi sürüşler.
    Naçizane fikirlerini sunduğun için teşekkür ederim. Kesinlikle azarlanir gibi bir düşünceye kapilmadim. Aksine gayet güzel bir şekilde tane tane açıkladığın için mutlu oldum.
    Söylediğin herşeye katılıyorum. Ama şöyle bir durum da var 34.000 lira 250 lik bir motosiklete vermek biraz rahatsız ediyor. Hani 3 5 daha koyup yine sıfır km 500 lük bir alet daha mantıklı geldi.
    Eğitim almayı düşünüyorum. Bakalım nolacak çok kararsızım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Leoncino kullanmış biri olarak leoncino diyorum kesinlikle pişman etmez. Malzeme kalitesi de performansı da r25ten üstündür

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Bu kur artışı ile "0" japon hayal oldu veya olacak. Avrupa'da ve uzak doğuda bu makineye kötü yazan bir yazı ben bulamadım. Benim de radarımda. Avustralya da bile iyi diyorlar. Şu hintli adamın videosu İstanbul için daha fazla fikir verebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Leoncino kullanmış biri olarak leoncino diyorum kesinlikle pişman etmez. Malzeme kalitesi de performansı da r25ten üstündür
    Sattın galiba? Sattınsa neden?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc hangi sol şeritte gidiyor hız limitine uyulan paralel bir Türkiye'mi var? Yada küçük şehirlerde mi? Ikına ıkına 150'ye çıkıyor bu motorlar onda da zaten canını alıyorsunuz.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı ShipShaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi forumlar herkese.
    Ben de aranıza yeni katılmak üzere olan biriyim. Yaş 28. Tüm ekipmanlarimi tamamladım. Kesinlikle paraya kıyıp neredeyse 100 küsür ekipman inceleme videosu izleyip bitirdim hepsini.
    Neyse konuya gelelim. Geçen fuarda standları gezerken en çok dikkatimi ceken iki model oldu.
    Yeni kasa R25 ile, Benelli Leoncino. Şimdi bunların içinde çoğunluğunuz haliyle 500lük makina yerine 250liligi tercih etmemi önerecek fakat bu Leoncino'nun inceleme videolarını izlediğim de ivmelenmenin çok smooth ve lineer olduğunu gördüm.
    Başlangıç olarak altımdan uçup gidecek gibi durmuyor. Bir de neredeyse R25 ile aynı fiyat. Bir sene sonra 250likten sıkılıp satacagimi biliyorum o yüzden uğraşmakta istemiyorum.

oialdemir. Hocam senin videolarının da hepsini izledim sen ne düşünüyorsun bu konuda?

Diğer arkadaşlar siz olsaniz ne önerirsiniz?
    Herkese iyi forumlar. Tekeriniz düz bassın.

şuna ne dersin hocam yeni geliyor.. 1-2 bayiiye düşmüş bile 43 bn tl civarında fiyatları (sıfır km)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...94305535/detay

bu da örnek bir video:
    https://www.youtube.com/watch?v=7-4rQ_A_XHo

Motosikleti
    mt-07 abs
    ciddi ciddi leoncino düşündüm zamanında @oaldemir bana indirim yapmadı sonra uyguna başkasına sattı motoru :D

şaka bir yana r25 yerine leoncino cok daha iyi bir tercih olur. sıfır km olmayacaksa r25 yerine cbr500 ü tavsiye ederim ben

ben neden leoncino almadım? çünkü mt07 denk geldi onu aldım memnunum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Leoncino hoş bir motosiklet ama bu gün 500cc bir model satın alacak olsam, kesinlikle düşünmez NRG 500 alırdım.

eğer sürüş eğitimi alacaksanız 500 cc ile başlayabilirsiniz ama kendinizi de kontrol etmeniz lazım köpek gibi basmamak lazım, leoncino 500 belki 600 lük 1000 lik makineler kadar gitmez ama yine de yeni başlayan biri için çok yüksek bir gücü var, avrupa da oldukça beğenilen bir model ama Türkiye de insanlar o kadar parayı buna verip risk almak istemiyor , eğer alım gücümüz daha iyi olsaydı bence leoncino gayet de güzel satardı , hangisine oturunca daha iyi hissediyorsanız onu alın derim

Motosikleti
    Alıntı Mcht-mico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciddi ciddi leoncino düşündüm zamanında @oaldemir bana indirim yapmadı sonra uyguna başkasına sattı motoru :D

şaka bir yana r25 yerine leoncino cok daha iyi bir tercih olur. sıfır km olmayacaksa r25 yerine cbr500 ü tavsiye ederim ben

ben neden leoncino almadım? çünkü mt07 denk geldi onu aldım memnunum
    Cbr500R hayalimdeki motordu. Ama 20-30.000 km'deki aletlere 35-37.000 TL fiyat çekiyorlar(2016 kasa sonrası). Biraz daha hesaplı olanlar kazalı oluyor genelde. O kadar parayı 500'lük makinaya ayırdıktan sonra sıfır alırım diye düşündüm. O yüzden Leoncino'yu koydum seçeneklere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuna ne dersin hocam yeni geliyor.. 1-2 bayiiye düşmüş bile 43 bn tl civarında fiyatları (sıfır km)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...94305535/detay

bu da örnek bir video:
    https://www.youtube.com/watch?v=7-4rQ_A_XHo
    Hocam o tipteki bir motor olarak bir tek Diavel'i beğeniyorum ki(attığın motor cruiser değil ama baya benzetmişler)sanırsam direkt olarak ondan esinlenilmiş. Hem de bütçemi aşıyor. Yine de teşekkür ederim önerin için. Fuarda Benelli standında etrafında en çok insan olan motor oydu. Baya beğenildi sanırsam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Leoncino kullanıcıları konusunda denk geldim. Maddi sıkıntılardan dolayı motorunuzu satmak zorunda kalmışsınız. Üzüldüm açıkcası. Malzeme kalitesi açısından da R25'le kıyasladığımzda şöyle bi 30-40.000 km kullanan biri yokki soralım nedir durumu bir sıkıntı çıkarıyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kur artışı ile "0" japon hayal oldu veya olacak. Avrupa'da ve uzak doğuda bu makineye kötü yazan bir yazı ben bulamadım. Benim de radarımda. Avustralya da bile iyi diyorlar. Şu hintli adamın videosu İstanbul için daha fazla fikir verebilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=OvwyObsevCk&t=226s

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Sattın galiba? Sattınsa neden?
    Videoyu izledim. İstanbul şartlarına gayet elverişli kıvrak bir motosiklet. O nasıl bir gidon açısı öyle. Beğendim. Bu gidişle aldıracaksınız bana Aslancık'ı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Diavel dahil cruiser ergonomili motosikletler çok pratik değiller. Güzel görünüyorlar ama kullanışlı değiller. Aklınızda bulunsun.

Bu arada şu an ikinci bir motosiklet olarak cruiser düşünmekteyim, ancak daha önce tecrübem olduğu için çok dar bir amaca yönelik planlıyorum.

Geniş ve alçak koltuk ve ileride pegler rahat gibi görünüyor ancak değiller... O yüzden oldum olası motosikletlerin seleleri belli bir yüksekliktedir, ve pegleri de selenin tam altındadır.

Artık "naked" dediğimiz motosiklet tipi Amerika'da halen "standard" diye geçiyor. Taa eski Honda'lar, BMW'lar, Java'lar, IMZ'ler gibi...

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    2side fark etmez bu sektöre yeni giriyorsun r25 yada leo ile durmicaksın o yüzden elinden rahat çıkartıcağın motoru almak daha makul olur.r25
    daha rahat başlangıç motoru olur.tork çok yukarıda alıyor bastığın kadar gidersin gazı açınca r25 yürümeye başlamıyor devir çevirmen gerek o yüzden daha kontrol edilebilir ön görülebilir.

noqturno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Ben biraz farklı bir açıdan yorum-örnek yazayım.
    Çevremde (benim etkimle) motora başlayan bütün arkadaşlarım önce şekil, tarz diyerekten naked ya da racing aldılar.
    Mt25, r25, duke250, cb25r vs vs.
    Ama gezmelere, turlara kamplara gitmeye başlayınca onlar da söylenmeye başladılar
    Çok yoruluyoruz, rüzgar canımıza okudu, çanta yok, taksak yakışmıyor vs vs.
    Şimdi hemen hepsi enduro turing kullanıyor.
    Tenere, Nc, Trk502, A.T vs vs
    Bilmem anlatabildim mi?

Herkes kendine uygun olanı önermiş :D kendin karar vereceksin arkadaşım tam olarak istediğin şey ne ona göre al, şu alınmaz bu alınmaz diyene bakma, ha eleştrileri de kulak arkası yapma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aynen. On küsür senedir naked kullanıyorum. Bu üçüncüsü.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Leoncino diyenler kendi parası ile motor almaya gitse 1 tanesi bile Benelli almaz.

Yeni başlıyorsun. Çabuk sıkılmaya başlayacaksın, değiştirmek isteyeceksin. Elinden çabuk çıakrabileceğin, belki ilana koyduğun gün bile satabileceğin R25 al .

Açıkçası R25 yerine de Mt25 tavsiye ederim.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Vallahi ben 10 kere alsam Benelli Leoncino'nun yerine R25 (ne alakaysa?) veya MT25 seçmem. Şu anda alır mısın diye sorsanız bir CB500F sahibi olarak almam. Çinli alacak olsam şu anda ilgimi ancak bir CF Moto 650 MT çekerdi - onların da modeli bayağı eski galiba, 2019 modeli gelmiş olsa (ve tekrarlıyorum Çinli almaya çıkmış olsam) düşünebilirdim mesela. CB500F'in üzerine anlamlı bir yükseltme olurdu...

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi ben 10 kere alsam Benelli Leoncino'nun yerine R25 (ne alakaysa?) .
    Ne alaka derken? Farklı iki classdaki motorlar olduğu için mi böyle dendi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkılma muhabbeti için de ciddi tavsiyem, Benelli'den de sıkılacaksın. R1'e binsen dahi sıkılacaksın bir süre sonra. Sıkılmanın sonu yok.
    ilk alinan motosiklet illa ki degistiriliyor. Nokta atisi istedigini bulana rastlamadim daha. Insan binince tercihlerini anliyor. Ama uc noktalarda sıkılma soz konusu olmayabiliyor.

Cunku motosiklet bir arac, amac degil. Amac motosiklet surmek. Eger daha iyi ve zevkli surmeyi saglayacak bir arac varsa ve butce de musaitse degistirilir. Ama sebepsiz yere motosiklet degistiren insanin amaci motosiklet surmek degildir bence... Gosteris vs. belki. Yoksa kolay degil R1'i surmekten sıkılmak...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    2020 r 25 var bende. şehir içi kullanmak çok zor. İnan bileklerim kopuyo ya.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Şunu şöyle bırakayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 r 25 var bende. şehir içi kullanmak çok zor. İnan bileklerim kopuyo ya.
    Dizleriniz ile depoyu tutmazsanız. Hep elciklere dayanırsınız. Bu hem sürüş için kötüdür. Hem ortapedik sorunlar oluşturur. Vücudun alt kısmı rijit olmalı. Belden yukarısı gevşek olmalı. Omuzlar düşük gidonu sıkmadan tutmalı. Bu şekilde ağrılarınız olmaz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler