Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Başlangıç için R25 vs Leoncino

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Leoncino son sahibi olursun R25 satarken gülümsetir. İlk motosiklet için satışı kolay birşey alsan daha iyi olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Ben olsam leoncino alırım. R25 çok güzel motor da artık çok sıradan. Adım başı her yerde. Kurye motoru gibi oldu resmen ama şu da bir gerçek şu an Türkiye de en çabuk satılan motor tartışmasız 25 tir kesinlikle. Leoncinoyu da her türlü satarsın o kdar çabul olmaz istediğinin belki 1-2 aşağısına olur ama satılır. Ayrıca 500 cc 47 beygirden sıkılmak her halükarda 250 cc makineye göre daha uzun sürecek belki de yükseltmek istemeyip çok uzun yıllar kullanacaksın

Motosikleti
    Mondial 100Fmh Yamaha Mt25(2016)
    A Ehliyetiniz Varsa Yamaha Xj6 Diversion Ya Da Naked Modelini Düşünebilirsiniz

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ShipShaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka derken? Farklı iki classdaki motorlar olduğu için mi böyle dendi?
    Aynen, biri Kavak diğeri Şişhane.

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, biri Kavak diğeri Şişhane.
    İki farklı zevkim olduğu için böyle bir soru sorulmuş olabilir mi? İki motor arasında karşılaştırma yapıldığında illaki ikisi de aynı klasmanda olmak zorunda değil.
    Burada karsilastirilmasinin sebebi motor hacmi kistasiyla başlangıç motoru olarak hangisinin tercih edilmesi gerektiği, naked ve ss kullanım rahatlığı farkları ve satış sırasında hangisinin kolaylık saglayacagiyla ilgili.
    Hangisi daha iyi ivmelenir ya da top speed karşılaştırması değil. Öyle olsa R25 vs Cbr250r gibi bir konu açardım.
    Ezber düşüncelerinizle hayatta başarılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Alıntı Sparks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A Ehliyetiniz Varsa Yamaha Xj6 Diversion Ya Da Naked Modelini Düşünebilirsiniz
    Evet A sınıfı. Fazla gelmez mi 600lük?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu şöyle bırakayım

https://www.youtube.com/watch?v=pwZTn4t7Jd4

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Dizleriniz ile depoyu tutmazsanız. Hep elciklere dayanırsınız. Bu hem sürüş için kötüdür. Hem ortapedik sorunlar oluşturur. Vücudun alt kısmı rijit olmalı. Belden yukarısı gevşek olmalı. Omuzlar düşük gidonu sıkmadan tutmalı. Bu şekilde ağrılarınız olmaz.
    Hocam sanırım siz sattınız motorunuzu. Alıcısı nasıl? Mesela cok sürdü mü alıcı bulmak. Zarar etme gibi bir durum oldu mu?
    Onun haricinde yeni başlayan için onerirmisiniz. Mesela gaz koluna yanlışlıkla fazla abansam altımdan uçup gidecek kadar bir tork var mı?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    İki farklı zevkim olduğu için böyle bir soru sorulmuş olabilir mi? İki motor arasında karşılaştırma yapıldığında illaki ikisi de aynı klasmanda olmak zorunda değil.
    Burada karsilastirilmasinin sebebi motor hacmi kistasiyla başlangıç motoru olarak hangisinin tercih edilmesi gerektiği, naked ve ss kullanım rahatlığı farkları ve satış sırasında hangisinin kolaylık saglayacagiyla ilgili.
    Hangisi daha iyi ivmelenir ya da top speed karşılaştırması değil. Öyle olsa R25 vs Cbr250r gibi bir konu açardım.
    Ezber düşüncelerinizle hayatta başarılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Evet A sınıfı. Fazla gelmez mi 600lük?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Hocam sanırım siz sattınız motorunuzu. Alıcısı nasıl? Mesela cok sürdü mü alıcı bulmak. Zarar etme gibi bir durum oldu mu?
    Onun haricinde yeni başlayan için onerirmisiniz. Mesela gaz koluna yanlışlıkla fazla abansam altımdan uçup gidecek kadar bir tork var mı?
    Sağlık sebebi ile satmıştım. Kapalı garajım olsa satmazdım. Ciddi bir zararım oldu satarken. 35 e alıp 27 sattım. 27000 km deydi. En az 32-33 e satılması gerekirdi ama maalesef marka algısı var. Ama fiyatı düşürdüğün an satılıyor. Satılmaz diye bir şey yok. Kesin almak istiyorum diyorsan. Leoncino' yu kesinlikle öneririm. Ama ikinci el al. Çok daha uygun olur. 30' a rahat alabilirsin. Satarkende aynı paraya verirsin. Zamanında 34 e bırakır mısın diyen adama da vermedik motoru Seviyorduk. Satma niyetimiz yoktu.

R25 ile ilgili fikrimi sorarsan. Bence en donanımlı başlangıç motoru. Ancak şehir içi kullanımı için değil. Sürekli yüksek devirde. Geniş sık virajlarda çok keyifli oluyor. Şehir içinde inanılmaz zevksiz bir motosiklet. Şehir içinde şöyle böyle diyen adam atıyor. O adam egzozu açıp ışıklarda R1' gibi hisseden, motoru kesiciye sokan ve milletin arkasından sövdüğü tik tok çu adam. İkinci eli çok güçlü. Çünkü ülkede böyle adam çok

İkisinin son hızı çok yakın R25' in daha fazla hatta. Ama R25' in Leoncino' yu yakalaması için bir kaç yıl geçmesi gerekiyor. Leoncino A2 güç sınırında. Güç olarak rakipleri 390Duke , CBR500 gibi motorlar.
    Sınıf olarak karşılaştırıldığı motorlar ise Ducati Scrambler Sixty ve Husqvarna 401' ler.

Bana göre 48 beygir ile eğitim alan biri başlayabilir. Eğitim şart. Asıl odak noktası şehir içi kullanım ise CB250R' da alabilirsin. Hem tasarımı güzel. Hem alt devirleri daha canlı R25' e göre. Şuan ki ekonomik şartlar da kimseye Honda, Yamaha ve BMW dışında motosiklet almasını önermem.
    Bunlar ne olursa olsun değerini koruyor.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Burada sana leoncino al diyen arkadaşların hiçbiri kendileri gidip almazlar emin ol. En güzel yorumu Oialdemir arkadaş yapmış ve çok haklı ama bana sorarsan ilk motor için şehiriçi ağırlıklı kullanacaksan naked tarzı birşeyler bakman MT25 yada CB250R yada Duke gibi. Şunuda unutma ben sıkılmam uzun süre binerim diye düşünme.... Türkiyede Yamaha,Honda,BMW dışında şuanda Motosiklet almak maceradır
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. CBR500R (2018 model) ile başladım motosiklet hayatıma. Hayalimdeki motordu diyebilirim.
    Şunu da söyleyebilirim hatayı affeden bir motor. Gaz tepkisi lineer, öyle tekere gelme gibi bir durumu yok. Sonuçta ben de belli bir yaşa gelmiş bir sürücüyüm.
    Apaçilik yapmayacak iseniz gayette başlangıç motosikleti olabilecek bir alet kendisi. Kendinize hakim olabilecek iseniz, üzerindeyken tecrübe kazanma sürenizi uzatabilecek bir kontrolsüzlüge sahip değil.
    Tekrardan teşekkür ederim. Hepinizin tekeri düz bassın. İyi forumlar.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Scrambler
    Yine bitmeyen SS çılgınlığı R25 gibi apaçi motoru isteği. 28 yasında kocaman adamsin R25 ile ne işin olur senin biraz akilli olun.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine bitmeyen SS çılgınlığı R25 gibi apaçi motoru isteği. 28 yasında kocaman adamsin R25 ile ne işin olur senin biraz akilli olun.
    üstte yazmış ya olum adam, cbr500r almış umarım kazanı duymayız valla

Motosikleti
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstte yazmış ya olum adam, cbr500r almış umarım kazanı duymayız valla
    İnşallah kardeşim. Kazasız belasız.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    İnşallah kardeşim. Kazasız belasız.
    sıfır mı aldın, 2. el mi? ABS var mı? Lastikler nasıl ne marka?

Motosikleti
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır mı aldın, 2. el mi? ABS var mı? Lastikler nasıl ne marka?
    İkinci el. Sanırım sıfırı kalmadı piyasada. Ön arka ABS'li. Lastikler Dunlop, modelini bilmiyorum, fabrika çıkışlı olanlar. Yakın zamanda Rosso'lar ile değiştireceğim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İkinci el. Sanırım sıfırı kalmadı piyasada. Ön arka ABS'li. Lastikler Dunlop, modelini bilmiyorum, fabrika çıkışlı olanlar. Yakın zamanda Rosso'lar ile değiştireceğim.
    O Dunlop'lar pek iyi değil, kolay kayıyorlar. Benim CB500F'in 2. ek alır almaz hemen Michelin Road 5 taktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. CBR500R (2018 model) ile başladım motosiklet hayatıma. Hayalimdeki motordu diyebilirim.
    Şunu da söyleyebilirim hatayı affeden bir motor. Gaz tepkisi lineer, öyle tekere gelme gibi bir durumu yok. Sonuçta ben de belli bir yaşa gelmiş bir sürücüyüm.
    Apaçilik yapmayacak iseniz gayette başlangıç motosikleti olabilecek bir alet kendisi. Kendinize hakim olabilecek iseniz, üzerindeyken tecrübe kazanma sürenizi uzatabilecek bir kontrolsüzlüge sahip değil.
    Tekrardan teşekkür ederim. Hepinizin tekeri düz bassın. İyi forumlar.
    İyi seçim, uzun süre kullanılabilecek ve acemi hatasını da kaldırabilecek bir motosiklet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Bu arada bu yeni motosiklet ilk sorudakiler ile de aynı klasmanda değil. (mini) Sport touring motosiklet bu Kazasız belasız güle güle kullanın.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Kafanız iyice karışmasın ama ben olsam o rakamlara KTM 390 duke alırdım, CF Moto 400NK'da olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Ne alaka? 27 yasindaym ilk motorum sifir 2020 r25 1400 km oldu alali. Ss motorlar gayet de guzel. Ayrica herkesin gozu ss motorlarda bunu da buraya ekliyelim. Abi kaclik bu diye soranlar mi berber3 gidip her girenin abi motor kimin kaca aldin sorularindan mi. Mahallede eve gelirken 2. Vitese atip rolentide agir agir eve varirkem gozlerin ustunse olmasi mi dersin... sadec3 bunun icin bil3 alinir racing. Apacilikle alakasi yok sacma bir yorum yapmissiniz.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler