Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2020 r25 boştayken vites atınca pat küt ediyo

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Bu akşam özellikle denedim, şimdi kırmızı yanıyor ben ortalama 20 25 km hızla giderken motoru boşa alıyorum neyse süzülürken bş anda yeşil yanıyor ama motor hala gidiyor. o an vitesi 2 ye de 1 e de atsam bi garip bi ses geliyo aşşalardan. sizce sorun bende mi? giderken motoru boşa hiç almıcaz mı ?
    ayrıca mesela motorum boşta ışıklarda durdum. birinci vitese de geçmiyor azcık ileri ya da geri almam gerekiyor motoru. benim motor mu bozuk acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam özellikle denedim, şimdi kırmızı yanıyor ben ortalama 20 25 km hızla giderken motoru boşa alıyorum neyse süzülürken bş anda yeşil yanıyor ama motor hala gidiyor. o an vitesi 2 ye de 1 e de atsam bi garip bi ses geliyo aşşalardan. sizce sorun bende mi? giderken motoru boşa hiç almıcaz mı ?
    ayrıca mesela motorum boşta ışıklarda durdum. birinci vitese de geçmiyor azcık ileri ya da geri almam gerekiyor motoru. benim motor mu bozuk acaba?
    Daha önce başka motor kullandın mı hocam?
    brkkrtt bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Gayet normal usta.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    gardasım 14 yıldır motor suruyorum giderken hiç boşa atmadım motora nerden aklınıza gelıyor böyle müptezel fıkırleri

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    hayır kendisi ilk motorum olur. Mt25 kullandım da azcık.
    550 km oldu sıfır aldığımdan beri. mesela motorun sesi de arttı gibi hissediyorum ilk aldıgım hafta bu kadar ses çıkmıyodu çalışırken.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Abi sol elim çok yoruluyor debriyajdan ya.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Hareket halindeki hiç bir araç 1. vitese alınmaz şanzıman sağlığı açısından.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Motosiklet seyir halindeyken boşa veya 1. vitese alınmaz. Rodajda olan motorunuza yazık etmeyin... Vitesli motosiklet süremiyorsanız eğer, eğitim alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Daha pratik bir sürüş arıyorsanız şayet, scooter'e geçmelisiniz.
    skucukyazici bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    abi boştayken hareket halinde 2 ye de aldım denedim gene aynı sesi veriyor. 2 ye de mi atamıyoruz boştayken

Ben cbr250 ve 650 kullandım. Boşada atarım arabada da atardım. Şayet hızım 20 km nin altına inerse ikiye atarım pek ses gelmez. Ama daha yüksek hızlarda iken tak diye ses gelir. 20 km nin altına inince ikiye atarım vitesi

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İşiklarda beklerken bile boşa atilmaz,malum guvenlik açisindan(arkadan gelen araç vb.olumsuz bir durumda hemen siyrilip uzamak için)

İki tekerde motor kompresyonu onemlidir

Kaldiki,

Hareket halinde boşa almak ciddi sakat iş,

Diyelim,işiklara 100metre kaldi boşa aldin,kirmizi yeşile döndü,araclar kalkti,arkanda trafik akişi var,çatara patara yukselttin vitesi.hic gerek yok atraksiyona.

Ben motosikletlerin kullanim kilavuzunda,boşa alarakta gidebilirsiniz diye birşey gormedim duymadim.

Döner şanzimanli cg ler var 1-2-3-4-5 hep aşaği,bunda 5 ten aşagi basinca boşa düşer.

Ama standart motosikletler,1-N-2-3-4-5-6 şeklinde,

Hareket halinde boşa atilmaya musait bir dizayni bile yok
    mombohunter bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rks Rk 150
    Ben boştayken vitese takacağım zaman yavaş gitsemde hep 5e takar düşürürüm düşük devire 1yada 2 ye takmam

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Aea vites nasıl değiştirilir videosunu izlemenizi tavsiye ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rks Rk 150
    Arkadaşlar yeni konu açmayayım geçen dalgınken ve hızlıyken 5ten 1e attım ama hemen debriyaja asıldım ne gibi zarar vermiş olabilir bu şanzımana kullanımda bir tuhaflık hissetmedim

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı TuncayK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni konu açmayayım geçen dalgınken ve hızlıyken 5ten 1e attım ama hemen debriyaja asıldım ne gibi zarar vermiş olabilir bu şanzımana kullanımda bir tuhaflık hissetmedim
    Kardeşim vites düşürürken tatlı tatlı hafif ara gaz ver ki vites rahat düşsün. Doğru devirleri zamanla yakalayacaksın merak etme.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rks Rk 150
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim vites düşürürken tatlı tatlı hafif ara gaz ver ki vites rahat düşsün. Doğru devirleri zamanla yakalayacaksın merak etme.
    Ne alaka acaba ben yanlışlıkla dalgınken yaptığım birşeyi söyledim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosiklet almadan önce ekipman alın diyoruz ama gidipte bir beden küçük kask almayın işte. Bak herifin kafaya oksijen gitmiyor.

Birde boşta giden motosikleti 5'e alıp aşağı doğru gitmek nedir? Jahsjjaa komik olsun diye yapıyorsunuz tüm bunları dimi?
    gezginkral bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı TuncayK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka acaba ben yanlışlıkla dalgınken yaptığım birşeyi söyledim
    Fazla dalma kardeşim, Allah korusun bedelini kötü ödersin benden demesi

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Motosiklet normal sen acemilik yapıyorsun.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hareket halindeki hiç bir araç 1. vitese alınmaz şanzıman sağlığı açısından.
    Dik yokuşu neyle çıkıyorsunuz? 2. viteste yarım debriyaj mı yapıyorsunuz, yoksa sınırsız tork mu var?
    "1. Vites sadece kalkış içindir" yanlış bir düşünce. Benim motorum 2. Viteste rolantide 30km/saat yapıyorsa şehir içinde yarım debriyaj mı gezeceğim şimdi? Ya da aniden hızlanmam gerekti ama o devirde torkum yok.

@kivanc34
    Giderken boşa almayın. Hem motor freni ve hızlanma imkanı olmaz, hem de bir kasisten geçerken vites yanlışlıkla 1e inerse sıkıntı olur.
    Boştan vitese geçerken de ses çıkması normal. Tekerlek hızıyla şanzıman hızının farklı olmasından kaynaklanıyor, aniden eşitlendikleri için ses oluyor.
    levend84 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçen gün yolda gidiyorum. Arkadan bir ses geliyor... Pat Küt Pat Küt, dedim Allah Allah o nedir öyle. Meğer Kıvanç vites'e geçiyormuş. HahsjjaanjZ
    gezginkral bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)