Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ ısındıktan sonra debriyaj kaçırması

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Arkadaşlar bir türlü içinden çıkamadım bir sıkıntım var. Motor 19binde yaklaşık 8bin kmdir. 5100 motul kullanıyorum 10-40. Ve, yağ ısındıktan sonra, trafikte sıkışınca vs. Debriyaj kaçırmaya başlıyor. Kaçırmaktan kasıt örneğin 3. Viteste giderken birden dipgaz yaptığımda yüksek devire çıkarken vs sorun yok. Fakat diyelim ani hızlanmalarda vites değiştirdiğim zaman 2-3 arası devir takılıyor geçerken çık hızlı vites attığımdan yüksek devir düşmek için vakit bulamıyor kaçırmaya başlıyor. Gazı kapatmak zorunda kalıyorum vitesteyken. Örneğin motor soğukken tekere gelir derecesinde debriyaj tokatlayabiliyorum. Ama ısındıktan sonra sadece ileri atılıyor, ön amortisörler açılmıyor bile. Actevo 20-40 öneren var fakat 20-40 koyamam. Kitapçıkta 20-50 15-50 10-50 15-40 10-40 10-30 ve 5-30 kullanabileceğim yazıyor. Yağ kalınlığından olduğunu düşünüyorum. Eskiden castrol kullanıyordum. Sanki öyle bişey yaşamıyordum castrolde. Sizlerin de yorumunu bekliyorum neler önerirsiniz ne tavsiye edersiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Yağ ile alakası olabilir ama o kadar olur mu? Olmaz.

Senin debriyaj balatan bitmiş. Balataların iyi durumdaysa saclar yanmıştır. Hiç yağa falan bakmadan balatalarına bak.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    19.000 km de yağlı debriyaj kolay kolay kaçırmaz kaçırmaya başlarsa önce tap sıpid giderken belli eder yani alt devirlerde değil..tahminen kullandığın yarı sentetik 40 no yağ kullanım şartlarına yeterli gelmiyor , yağ aynı zamanda pistonlarıda soğutup şişmesini engeller , tam sentetik 10/50 denemelisin..

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    bendede ayni sorun oluyor sirket motoru cbf150 10 /40 yag koyarlar isindikdan sonra ayni sorun oluyor kendi sahsi motorumda 10/50 yada 20/50 yag kullanirim ayni sorun cok nadir olur yag isinmasi ile alakli bajajin yeni yag geldi dts oli yarin siparis gelirse onu denicem 10 000 km garanti veriyo bajajin kendi sitesinde bakalim cbf 150 de ise yararmi ?

Motosikleti
    Üstad, bu motor 11bin kmde de aynıydı şimdi de aynı. Sürüş şuan daha agresif ve kaçırmalar aynı artış vs de yok.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    shell advance 10 50 dene dene bende ducati de yaşadım ısınınca kaçırma olayını motul da baya debriyaj bitik gibi gazlayınca hızlanmıyor yada durduğunda debriyaj sıkılı motor milimetrik ilerlemeye çalışıyordu
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Sanki bu konunun aynısını hatırlıyorum... Motor kışın yattı mı?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ ile alakası olabilir ama o kadar olur mu? Olmaz.

Senin debriyaj balatan bitmiş. Balataların iyi durumdaysa saclar yanmıştır. Hiç yağa falan bakmadan balatalarına bak.
    Benimde düşüncem aynı yönde.

Motosikleti
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki bu konunun aynısını hatırlıyorum... Motor kışın yattı mı?
    Motor yatmadı. Statör yandığı için 10 gün bekledi sadece onun haricinde yeni değişti yağı ve kış için geçerli değil bu aldığımdan beri var

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yatmadı. Statör yandığı için 10 gün bekledi sadece onun haricinde yeni değişti yağı ve kış için geçerli değil bu aldığımdan beri var
    Benim motorum sapasağlamdı, kışın yattı sonrasında motor ısınınca debriyaj kaçırması yapmaya başladı. Isınınca yol eziyet oluyordu sürekli gaz koluyla kaçırmamasını sağlamak zorundaydım, ne yağ koyduysam çözülmedi. En son balataları değiştirdik, üstündeki balatalar sapasağlamdı ama kaçırıyordu işte. Bartın'da bi usta balata şişmiştir falan fıstık demişti. Sonuç; değiştirince çözüldü.

ilginç bir fikrim var, aldığınız yağ n11'de satılan sahte motullerden olmasın?

Motosikleti
    Alıntı piaggioman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç bir fikrim var, aldığınız yağ n11'de satılan sahte motullerden olmasın?
    Yağı n11den alıyorum kargo geldiğinde sahte olup olmadığını kontrol edip öyle teslim alıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)