Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yeni Rks rt250 enduro

Motovento
    REKLAM ALANI

Yok mu RKS alan? aslında zorlasam 22-25 aralığına çıkabiliyorum ama enduro o fiyatlara bakınca hep eski model... acaba sıfır motor mu alsam diyince gördüm bunu ama bilgi yok...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Dünkü gezimizde 600 km de bu model motosiklet vardı. rodajda olduğu için fazla yormadı arkadaş ama ilerleyen zamanda bilgi veririm. Yalnız aklımda kalan bir şey oldu, yakıt göstergesi motoru hafif de olsa sağ-sola yatırınca bile oynuyor.
    Şekli şemali güzel, plastik aksam kötü. (hemen bir kaç plastik diş kırılmış)Boyum 174 ayaklarım güvenli şekilde yere değiyor. 2013 crf de zorlanıyorum mesela.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mürşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok mu RKS alan? aslında zorlasam 22-25 aralığına çıkabiliyorum ama enduro o fiyatlara bakınca hep eski model... acaba sıfır motor mu alsam diyince gördüm bunu ama bilgi yok...
    bu bütçeye ikinci el crf 250L alabilirsin bence

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    16.000 liraya anlastik kapora biraktim cuma veya persembe alicam insallah 1.75 im ayagim yere zor yetiyor. Alcaltma mümkün mü acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Alıntı balamir01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünkü gezimizde 600 km de bu model motosiklet vardı. rodajda olduğu için fazla yormadı arkadaş ama ilerleyen zamanda bilgi veririm. Yalnız aklımda kalan bir şey oldu, yakıt göstergesi motoru hafif de olsa sağ-sola yatırınca bile oynuyor.
    Şekli şemali güzel, plastik aksam kötü. (hemen bir kaç plastik diş kırılmış)Boyum 174 ayaklarım güvenli şekilde yere değiyor. 2013 crf de zorlanıyorum mesela.
    Hocam detaylari bekliyoruz

Bu motordan aldım bende boyum 1.97 o yüzden ilgimi çekti fiyatta fena değildi 2 gün kullandım depoyu fulleyeyim dedim benzin aldım yolda bi benzin kokusu burnumda eve gittim bakayım dedim şarşar benzin akıyor depo delik çıktı şimdi serviste ama ilk deneyimle güzel gaz tepkimeleri felan iyi yüksek plastik aksam çok kaliteli değil ama düşme yatma olmazsa sıkıntı çıkarmaz gibime geliyor. Bakalım bişeyler olursa sizlerle paylaşırım bende.

2012 yılında xtreme max 150'im vardı bugün bayiye gittim rt250 ye bakmak için ilk bakışta gördüğüm xtreme'e kıyasla yüksek olduğu. Görüntü olarak güzel duruyor plastiği sert kalitesiz. Kullanım olarak tork olarak ses olarak kullanan arkadaşlar yorum yaparsa çok makbule geçer.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Son hızını deniyen oldumu?
    Teknik verilerinde 95 km/h yazıyor. 250 cc için çok yavaş, ziraa 125 likler bile 110-115 yapıyor...

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifanın modelleri cidden çok güzel ya, diğer çinlilerden çok daha kaliteli ama getirmiyorlar
    Vallahi tam vaki şu an gelse satış yapsa iyi şeyler yaparlar aslında.Türkiye'de düzce'de fabrikaları da var ama neden satış yapmıyorlar neden ürün getirmiyorlar orası muamma belkide başka firmalara fason üretim yapıyorlardır.

Neyse yakında ülkemiz diğer mesajlarda yazdığım gibi Filipinler,Malezya,Tayvan,Hindistan,Endonezya gibi 150-180 cc cenneti olacak millet 250cc alamayacak duruma gelecek ve geldide zaten.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Dün motoru Oktay Motorda gördüm.
    Ellerinde bolca vardı.

Oldukça heybetli görünüyordu motor.
    Hero yanında comutter gibi kalır, ki Hero Xpulse motoruda gördüm.

CRF250 benzeri bir motor olmuş.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bütçeye ikinci el crf 250L alabilirsin bence
    Bana da mantıklı geliyor. Açıkcası enduro grubunda sürekli bir yerleri kırılan ve değişmesi gerekir bie durum olursa, masraf olarak crf 250 daha sağlıklı gibi. Baksanıza üst yorumda arkadaş, hemen olasik dişlilerin kırıldığından bahsetmiş. Plastik aksamı kötü ise bu da değerlendirilmeli.

Merhabalar, rks rt250 alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Kargo dahil 16.000₺ ödedim. Vaktim oldukça bineceğim ve edindiğim tecrübeleri de sizinle paylaşacağım. Henüz ekipmanı tamamlamadığım için sadece benzin almaya gittim, boyum 172 ve ayaklarım yere değiyor ama binerken pege basamıyorum çünkü dik durmuyor ) beyaz renk aldım oldukça dikkat çekici ve güzel, zaten düşük bütçede en çok beğendiğim motor buydu. Yakıt almaya gittiğimde pompacılar hemen geldi bu ne, kaça aldın, endurocu musun vs ) ha bu arada yakıt almaya gittiğimde egzoz borusundan duman geldiğini fark ettim, pompacılar sıfır olduğu için dedi. Tabi aldığım yeri aradım hemen bu ne diye, egzoz üzerindeki yağlar vs yanıyor yakında normale döner dedi. Onu hep birlikte göreceğiz bakalım

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    250cc'den 16hp nedir? kaç yılında yaşıyoruz. elin japonu 250cc'den 35 hp almaya başladı. hintliler 25 hp veriyor. rezillik vallahi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı AvukatBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, rks rt250 alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Kargo dahil 16.000₺ ödedim. Vaktim oldukça bineceğim ve edindiğim tecrübeleri de sizinle paylaşacağım. Henüz ekipmanı tamamlamadığım için sadece benzin almaya gittim, boyum 172 ve ayaklarım yere değiyor ama binerken pege basamıyorum çünkü dik durmuyor ) beyaz renk aldım oldukça dikkat çekici ve güzel, zaten düşük bütçede en çok beğendiğim motor buydu. Yakıt almaya gittiğimde pompacılar hemen geldi bu ne, kaça aldın, endurocu musun vs ) ha bu arada yakıt almaya gittiğimde egzoz borusundan duman geldiğini fark ettim, pompacılar sıfır olduğu için dedi. Tabi aldığım yeri aradım hemen bu ne diye, egzoz üzerindeki yağlar vs yanıyor yakında normale döner dedi. Onu hep birlikte göreceğiz bakalım
    Egzoz üzerinde ne yağı oluyor acaba merak ettim.

Bugün ekipmanları tamamladım çok şükür. Scoyco bot 1200₺,
    scoyco jersey 580₺
    ls2 kask 550₺ İdi galiba emin değilim.
    Zırh 600₺
    Gözlük 150₺
    Bacak çantası 100₺
    Bandana vs aldım toplamda 3380₺ tuttu. Bakalım neler yaşayacağız

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı mürşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero X pulse 200 çıkıyor o fiyat aralığında.

Tekrardan merhaba arkadaşlar motosikletimle dün akşamüstü ve bugün sabah patika sürüşleri gerçekleştirdim ancak motosiklet daha yeni olduğu için çok zorlamak istemedim genelde birinci ve ikinci vites bandında kullandım elimden geldiğince 5000 deviri geçmemeye çalıştım. Ekipmanla sürüş oldukça zor oluyor özellikle bot insanı çok zorluyor sanki ilk defa motosiklet sürüyormuş gibi sürdüm hep. Ancak maalesef motorun gücü beni hiç tatmin etmedi özellikle gittiğim patikalarda Yolun aşağısında kalan boş tarlalara girdim. Tarlanın yola çıkışı dikti ve oradan çıkmaya çalıştım ve ilk defa orada düştüm ekipmanlarım tam olduğu için bir sorun olmadı sadece baş parmağım da ufak bir Çizik oldu ama motosikletin sol Elciği hemen kırıldı. Aynaları da sökmemiştim sol ayna da değişik bir şey oldu takmak da istemedim zaten eve geldikten sonra tamamen söktüm. Almadan önce yorumları okumuştum sert plastik kalitesiz plastik kullanıldığı ile ilgili işin o kısmı kesinlikle doğru arkadaşlar haberiniz olsun Ama normal patika sürüşünde gayet zevk alarak sürdüm yani taşlı topraklı yoldan giderken sorun yok ancak yolun dışına çıkıp biraz adrenalin ararsanız maalesef karşılığını istediğiniz gibi vermiyor motor. Belki yeni olduğu için böyledir emin olamıyorum dediğim gibi şu an fazla da zorlamamaya çalışıyorum rodaj bittikten sonra göreceğiz bakalım. Şu an en büyük problemim bota alışabilmek. ayağımda bot yokken çok rahat oluyor istediğim gibi hareket edebiliyorum ama şu anda botla vites değiştirmek bile çok büyük problem benim için. olduğum yerde endurocu arkadaşlar var yavaş yavaş alışırsın hepimiz alıştık diyorlar biz de mecburen alışacağız, hayırlısı olsun. Ama kesinlikle tek gitmemenizi öneririm ben acemi olmama rağmen biraz elim alışsın diye sadece patika sürüşü yaptım ufak heyecanlar katmak istediğimde ise iki defa düştüm, düşmekte sorun yok ama düz yolda olmadığın için motoru kaldırabilmek sıkıntı oluyor. Yarın ekip olarak bir tura çıkacağız nasipse orada daha tecrübeli arkadaşlar da inceleyecek motoru onların yorumlarını da aktarırım. Burayı biraz günlük gibi kullanmışım affola
    mattiadestro, BloodyBaron ve gurucuk bunu beğendiler.

bu haftasonu tecrübeli arkadaşlarla ekip olarak daha zorlu arazilere girdik ve kaç defa düştüğümü sayamadım. arkadaşların hepsi aynı şeyi söyledi ''patika ve toprak yollar için iyi motor ama sert sürüşe gelmez bu motor''. koltuğunun büyük olması ve parçalarının sert plastik olması çok sorun yaşattı. ön çamurluğu ilk düştüğüm yerde kırdım zaten. günlük kullanım için, patika sürüşleri için alan arkadaşlara tavsiye edebilirim ama ben enduro yapacağım uçacağım kaçacağım düz duvara tırmanacağım diyecek adamı pek tatmin etmez. bu arada duman ve yağ kokusu geçti.
    motor konusunda başarılı buldum, kaç defa düştüm motor bloğu tık demedi, marşa bastığım gibi çalıştı her seferinde.
    lakin parçalar cidden kalitesiz, ayaklığın teli kırıldı arazide iple bağladık, vites yamuldu arazide onunla uğraştık, en son debriyaj kolunun kırılmasıyla benim arazi maceram son buldu zaten en kısa zamanda yine çıkacağım ama artık toprak sürüşleri ve gezi yapacağım

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    japon alın japon bırakın şu abuk subuk markaları 2.el japon al bunun sıfırını alana kadar. Yok zorlu doğa şartlarına uygunmuş. Yok üstün teknoloji ile üretilmiş. Süslü kelimeler bunlar

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı ninya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japon alın japon bırakın şu abuk subuk markaları 2.el japon al bunun sıfırını alana kadar. Yok zorlu doğa şartlarına uygunmuş. Yok üstün teknoloji ile üretilmiş. Süslü kelimeler bunlar
    zaten herkes daha iyisini almak istemez mi? bu ayarda en ucuz Japon model crf250 fiyatı 40 bin tl civarına geldi, kawasaki klx230 getiriyor siparişle en son 56 bin tl idi fiyatı, bahsettiğimiz konu başlığı motor 20 bin tl civarı olacak, rks veya hintli hero japonlar ile neredeyse fiyat yarı yarıya, kazancımızla alım gücümüz arasındaki makasın ciddi açıldığı bu dönemde çinli ve hintli modellere yönelecek insanlar mecburen.

nogayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetic+Hero xpulse
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün motoru Oktay Motorda gördüm.
    Ellerinde bolca vardı.

Oldukça heybetli görünüyordu motor.
    Hero yanında comutter gibi kalır, ki Hero Xpulse motoruda gördüm.

CRF250 benzeri bir motor olmuş.
    Ölçüler;
    Xpulse / Uzunluk x Genişlik x Yükseklik 2222 X 850 X 1258 mm
    rt250 / Uzunluk x Genişlik x Yükseklik 2150 X 840 X 1230 mm

Biraz önyargılıyız sanırım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)