Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Arkadan araba çarptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum. Allah beterinden korusun, cümlemizi. Trafik yoğunluğu olan şehirlerde bu tarz ufak tefek sürtüşmelere aldırış etmemek gerekiyor. Özellikle sabah ve iş dönüşü saatleri arasında. Dalgın olabilir arkada ki arkadaş, ruhsal bir boşluk içindedir o gün veya telefona bir şeylere bakmıştır. Trafikte oluyor sürekli bu tarz kazalar. Motosiklet olarak bakma konuya sadece. Araba ile seyir halinde de olsan yine bu tarz kazalar sıklıkla yaşanabiliyor.

Biraz kararsız motosiklet kullanıyormuş izlenimi uyandırdın bende, sağ tarafa geçip geçmeyeceğine emin olamamıştır belki arkadaki kişi. Tekrar geçmiş olsun. Durmaması, ayıp yinede.
    Ayna kötü olduğundan dolayı biraz kararsızım evet ama sonuçta kendi şeridimde duruyorum. Bu hafta değiştireceğim uygun bir ayna ile. Henüz sinyal de vermemiştim zaten sağa dönüş için. Beni gördüğünü de sanmıyorum. Kamerada gözükmüyor ama bana yaklaştığını gördüğümde 5-7 metre gibi bir mesafe vardı aramızda, frene bastığında 2 metre vardı ucu ucuna durdu. Yeni bir kamera alıp şu ankini arkaya koymayı düşünüyorum, telefonla oynayanları görelim...
    O yola saptığımdan beri arkamdaydı, iyi takip mesafesi bırakıyordu ona güvenerek rahatça ortalamıştım şeridi. Demek ki başka bir şeyle ilgileniyormuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Adam güneşten dolayı önünü görmüyor o yüzden sana çarpmış. Sende adam çarptıktan sonra durup motordan inmemiş devam etmişsin baya. Trafik kazası olduğunda kazanın olduğu yerde durup hemen fotoğraf çekmek lazım. Öyle ileri gideyim sağa park edeyim dersen adam da bir şey olmamış nasılsa deyip kaçar.

Adam giderken birde eliyle özür dileme hareketi yapmış. O kadar önemsemiyor ki yaptığı şeyi durup bakmıyor bile.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam güneşten dolayı önünü görmüyor o yüzden sana çarpmış. Sende adam çarptıktan sonra durup motordan inmemiş devam etmişsin baya. Trafik kazası olduğunda kazanın olduğu yerde durup hemen fotoğraf çekmek lazım. Öyle ileri gideyim sağa park edeyim dersen adam da bir şey olmamış nasılsa deyip kaçar.

Adam giderken birde eliyle özür dileme hareketi yapmış. O kadar önemsemiyor ki yaptığı şeyi durup bakmıyor bile.
    O kadar güneş yoktu ya, normal antalya güneşi. Bana çarpıp önümdeki araca 20 cm ile durdu zaten, beni görmediğinden değil direkt trafiğin durduğunu görmedi son anda fren yaptı. Yaptığı el hareketini de "ne yapıyon sen ya" hareketi olarak aldım ben, özür dilediğini sanmıyorum. Kameraya kaydettiğim için resim çekmeye gerek olmadığını düşündüm, kanunen böyle mi bilmiyorum.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar güneş yoktu ya, normal antalya güneşi. Bana çarpıp önümdeki araca 20 cm ile durdu zaten, beni görmediğinden değil direkt trafiğin durduğunu görmedi son anda fren yaptı. Yaptığı el hareketini de "ne yapıyon sen ya" hareketi olarak aldım ben, özür dilediğini sanmıyorum. Kameraya kaydettiğim için resim çekmeye gerek olmadığını düşündüm, kanunen böyle mi bilmiyorum.
    Türkiye'de kanun yok. Bundan 4 ay önce bir taksici bana kasten arkadan çarptı ve kaçtı. Taksicinin plakası ve yüzünün gözüktüğü video kaydı ile bereber savcılığa dilekçe verdim. Hala inceleyecekler diye bekliyoruz. 30 saniyelik videoyu 4 ay boyunca inceleyemediler. Yani diyeceğim o ki savcıya polise güvenme kendi yumruğuna güven. Savcı-polis-hakim üçlüsü son 5 senedir fetöcü kovalayıp cadı avı yapmakla meşgul. Vatandaşlar birbirine girmiş kimsenin umrunda değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayna kötü olduğundan dolayı biraz kararsızım evet ama sonuçta kendi şeridimde duruyorum. Bu hafta değiştireceğim uygun bir ayna ile. Henüz sinyal de vermemiştim zaten sağa dönüş için. Beni gördüğünü de sanmıyorum. Kamerada gözükmüyor ama bana yaklaştığını gördüğümde 5-7 metre gibi bir mesafe vardı aramızda, frene bastığında 2 metre vardı ucu ucuna durdu. Yeni bir kamera alıp şu ankini arkaya koymayı düşünüyorum, telefonla oynayanları görelim...
    O yola saptığımdan beri arkamdaydı, iyi takip mesafesi bırakıyordu ona güvenerek rahatça ortalamıştım şeridi. Demek ki başka bir şeyle ilgileniyormuş.
    Dikkat etmek gerekiyor işte Ali kardeşim, çok çeşitli insan var trafikte. Dediğim gibi Allah beterinden korusun ama biz motosiklet kullanıcıları, olup biten her şeyi bunların oluşturabileceği risk durumlarını önceden analiz etmek görmek, sezmek durumundayız. İki saniye başka bir yere bakar, telefona bakar o arada duramaz/görmez altına alır öndekini. Bizim dikkat etmemiz şart. Kaza olduktan sonra o suçlu bu suçlu pek bir şey ifade etmiyor o saatten sonra. Ufak bir kazada bile boyun omurga el ayak bilekleri ciddi hasar alabiliyor. Sen aynaları da değiştir dediğin gibi, inşallah tekrar yaşamazsın bu tarz sorunlar. Ne diyelim, sağlık olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)