Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj için Nhc mi Ebc mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bu gün arazide çamura saplanıp debriyajı yedik çok şükür.

Daha önce Ebc yada Nhc debriyaj balatası kullanan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün arazide çamura saplanıp debriyajı yedik çok şükür.

Daha önce Ebc yada Nhc debriyaj balatası kullanan var mı?
    Yaw hazır seni bulmuşken sorayım. Benim motorun debriyajını, işgüzar servis elemanı çok dolmuş. Hiç pay kalmamış. Debriyajı salınca motor tekere gelmek istiyor. O derece sıkıştırmışız. Alttaki somundan gevşetmek için kaç’lık anahtar lazım? Üstten gevşiyor muydu? Hiç hatırlamıyorum.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw hazır seni bulmuşken sorayım. Benim motorun debriyajını, işgüzar servis elemanı çok dolmuş. Hiç pay kalmamış. Debriyajı salınca motor tekere gelmek istiyor. O derece sıkıştırmışız. Alttaki somundan gevşetmek için kaç’lık anahtar lazım? Üstten gevşiyor muydu? Hiç hatırlamıyorum.
    Yukarılardan bir emir gelmiş; oku, oku kullanım kitapçığını oku

Benim kişisel tavsiyem Arazide tekrar yakma ihtimalini göze alarak hangisi ucuzsa onu al

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    üstte debriyaj telinin bitiminde 2 tane somun tarzı zımbırtı olması lazım. Aynı zincir ayarı gibi biri sıkıştırmak diğeri ayarlamak için onları sık gevşet kendine göre ayarla. Üzeri plastik koruyucuyla kapalıdır muhtemelen onu sıyırırsan ortaya çıkar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarılardan bir emir gelmiş; oku, oku kullanım kitapçığını oku

Benim kişisel tavsiyem Arazide tekrar yakma ihtimalini göze alarak hangisi ucuzsa onu al
    Cbf150 balatası crf250l ile uyumlu, olmadı söküp götürücem muadil bulmaya bizimkide uyumludur belki birilerine 🙂

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstte debriyaj telinin bitiminde 2 tane somun tarzı zımbırtı olması lazım. Aynı zincir ayarı gibi biri sıkıştırmak diğeri ayarlamak için onları sık gevşet kendine göre ayarla. Üzeri plastik koruyucuyla kapalıdır muhtemelen onu sıyırırsan ortaya çıkar.
    Maalesef oradan olmadı. Hayvan gibi titremeye başladı alet. 100’den sonra masaj aletine dönüyor. Kullanım klavuzu evde duruyor da halen bakmadım. İşin kolayına kaçıp kaçıp duruyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef oradan olmadı. Hayvan gibi titremeye başladı alet. 100’den sonra masaj aletine dönüyor. Kullanım klavuzu evde duruyor da halen bakmadım. İşin kolayına kaçıp kaçıp duruyoruz.
    O zaman aşşağıdan vericen ayarı ordada hemen hemen aynı sistem var kurcalayarak deneme yanılma yöntemiyle ayarlaman lazım. az sık dene, çok olmuşsa biraz gevşet vs..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)