Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletin zehri kanımda şakır şukur

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sattığına pişman ve yeni arayışında
    Selam dostlar;
    Şu şimarıklığa bak diyeceğiniz bir konuyla karşınızdayım.Halimden anlayan,empatiyi kurabilen abilerde olacaktır elbet.

21 yaşındayım,üniversite 2 öğrencisiyim.4 senelik bölümümün bitmesine allahın izniyle 2 sene var.
    Okulum bahçeşehir üniversitesi(beşiktaş sahil güney kampüs) ve fikirtepede oturuyorum.
    2019 senesi ocak ayında aileyi zar zor ikna ederek bir motosiklet aldım.Önce Hondanın gs1 eğitimini sonrada ehliyeti alıp r25 aldım.
    8 ay kullandım.Motorla hiçbir kazam düşmem dahi olmadı çok şükür.
    Bu sırada 2 adet otomobilimiz de vardı.Ama ben yüzüne dahi bakmıyordum yağmur çamur demeden okula sağa sola motorla gidip geliyordum.8 ayda 10.000km civarı yaptım.
    Kullanırken annemin sürekli ısrarları vardı motoru sattırmaya dair.Şunu alalım bırak bunu alalım bırak gibi...
    Bende asla bırakmayacağımı ama belki birgün içimdeki hevesin bitip belkide karşılıksız satacağımı söyleyip onuda biraz avutuyordum.
    Ben Estroil mavi renginde bmwleri çok beğenirdim.Birgün muhabbet ortası bunu söyledim ve annem hemen atladı tamam alırsak bırakıcak mısın diye.
    Çok ani oldu ve ben heralde bırakırım dedim.O zamanki araçlarımız reno clio ve nissan qashqai idi bu arada..
    Biraz kısa keseyim.Bana motoru sattırıp bmw aldılar.Tabi bu olaylar yaza doğru yaşandı okul bitmişti arabayla hergün gezdim dolaştım.Motosiklet gördüğümde içim gidiyordu hala da gidiyor o ayrı mesele.
    Şimdi okul geldi çattı.Bizim okulun yeri,oturduğum yere göre toplu taşımayla 1 saat,motosikletle 10-12dk arasıydı.Arabayla gitmek imkansız çünkü hem okulun otoparkı yok,sağda soldada yer bulunmuyor beşiktaş olduğu için,otoparklarda 30-40 lira alıyor park için.Köprü ve akşam trafiği de ayrı zaten.
    Şimdi sabahları okuldayım 1 saatte gidip 1 saatte dönmek bana çok koyuyor,kalan vaktimdede spora gidiyorum,sporada yürüyorum yani mavi bmw var ama nadir haftasonları kullanabiliyorum.
    Ve okula toplu taşımayla gitmek bana çok koyuyor.
    Ayrıca ben motoru satıp araba aldırırken nissan qashqaiyi sattık,alım satım işlemlerini bizzat kendim yaptım.
    Motosikleti satarken kar veya zarar etmedik.Qashqaiyi satarken 18.000lira kar yaptık.Ve şimdi bmw yi aldığımızdan bu yana arabanın piyasası tam 60bin lira arttı.60bin artmış olamaz demeyin burası türkiye aldığımız fiyat 160.000 şimdi ise ilana koyduğumda bana 220.000den alıcı çıktı ama motora ikna edemediğim için satmıyorum.
    Yani motosikleti satmam bize yaklaşık 7 ayda tam 78.000 lira para kazandırdı.
    Şimdi tekrar motosiklet almak istediğimi,derdimi anlatmaya çalışıyorum ama dinlemiyorlar.
    Motosikletin ekipmanları duruyor ortalama 8500lira değerinde.
    Şimdi ben burada sizin gözünüzde ne oluyorum?
    Eğer burada motorcular tarafından linç yersem gerçekten daha da ısrar etmeyeceğim.Çünkü zehirin,daha doğrusu motosikletin kolaylığının tadını almış ve bilen bir toplum.
    Bir yandan iyi ki satmışım 78.000 lira kazandık derken bir yandan keşke satmasaydım diyorum.
    Eğer motosiklet alırsak 30.000 civarı olacak 190.000lira evin hanesine kazanılacak ve istedikleri gibi kullanırlar.
    Ben bu al sat işiyle de istediğim motorun 2 buçuk katı kadar parayıda çıkarmış oldum bu da bir detay tabi ki..
    Yorumlarınızı bekliyorum dostlar.Sizce ben şimarık mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Öncelikle hoş geldin,

Ben 10 yaşın altında motosiklet kullanmaya başladım 14 yaşında ilk kendime ait motosikleti satın aldım 16 yaşında ise boğaz köprüsü girişinde 200KM yakın bir hızla kaza yaptım.

Annem zaten hiç istemiyordu bu olaydan sonra istememe dürtüsü tavan yaptı. Ailenin araçlarını kullanıyordum ama 17 yaşında motosikletten vazgeçeyim diye Corvette aldılar bana. İlk başlarda güzeldi, sabahlara kadar bağdat caddesi fenerbahçe gezdim durdum. Nerede bir motosiklet görsem sen al arabayla gel ben motosikletle devam edeyim diyesim geliyordu, Corvette sahibi olmama rağmen. Şuan 29 yaşındayım. Toplam 3 seneye yakın bir ayrılığım oldu iki tekerden. Sonra dönüp dolaşıp geldiğim nokta motosiklet. Arabalarımda var hala severek kullandığım ama motosiklet ayrı olgu, ayrı bir dünya. Vazgeçebilirsen ne ala, vazgeçemezsen yıllar sonra benim yerime senin konunu açan arkadaş'a sen cevap yazacaksın.
    zehirlimotor bunu beğendi.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    öncelikle merhaba, ben 17 yaşındayım ve lisede okuyorum. benimki sizin kisinin yanında berki küçük de kalacak olsa kendimce bir motosiklet hayali ile büyüdüm ve ehliyet alma yaşım gelene kadar her akşam yemeği masasında konusunu açıp izin istiyordum ,30 una gel alırsınlar, sen motora binemezsinler, havada uçuşuyordu sonra ailemden destek alamayacağımı anlayınca kendim çıktım yola çalışmak istiyordum son 3 ,4 yıldır izin vermiyorlardı ben de izin almak yerine onlara haber etmek usulünü öğrendim eskiden bir yere (arkadaşlarla falan çıkarken) gidebilir miyim? diye soruyordum ve son cevap hakkı aileme düşüyordu artık gidiyorum, gideceğim gibi söyleyince daha rahat oluyor motosiklette de aşağı yukarı böyle oldu kesin kararım ve adam akıllı süreceğime olan inançları sayesinde razı oldular ve aldım. diyeceğim o ki sen hele eğitimini de almışsın, bir akşam masaya otur de ki :hesapladım şu şu araba böyle masraf açıyor sabah daha keyifsiz oluyorum, trafiğin stersi oluyor, falan falan yaz bayağı sonra motosiklete binerken böyle olmadığını falan söyle ,onları da bu işe ısındırmaya çalış güven ver ve işin sonunda izin isteme, kararını verdiğini söyle en azından bende çalışmıştı hatta motosikletin yararlarını anlata anlata ehliyet kursuna yazılacağımız gün bir anda aklıma gelmesi ile annem de yazıldı ve a2 ehliyet aldı motosiklet de almak istiyor, şimdi sende babanı scooter a falan bindir zehri aşıla yararını görsünler işe öyle gidip gelsin berki kararının arkasında bile dururlar çok yazdım kusura bakma. bende böyle çalıştı bi düşün derim kısacası son sözü almaya çalış eve geldiğinde mutlu ol motorla ne kadar mutlu olduğunu falan anlat ileride alışır berki merak bile salarlar. iyi akşamlar
    zehirlimotor bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    evet şımarıksın. insanlar 35 yaşına kadar para biriktiriyor da bmwye binemiyor sen 21 yaşında tadını almışsın. aile konusunda %1'lik dilimin içindesin. annenin babanın ellerinden öperim. ailenin değerini bil onları sakın üzme. üniversiteyi bitirip kendi işinden kendi paranı kazanmaya başlayana kadar aileni üzmeden arabaya binsen iyi olur birazda onları düşün.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Oğlum sizlerde nasıl paralar var anlayamıyoum, bende o kadar para olsa Ar-Ge yatırımı yaparım, elimde dünya kadar prototipine harcadığım projeler öyleyece duruyor ki. Yatırımcılar bile yanaşmıyor(kısa vadede sonuçlanmasını istediği için).

Ailenin değerini bil. Önünde uzun seneler var. Onu göz önünde bulundur. Seni hayatta tutan şey motor değil (sürekli). Onun yeri ayrı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğlum sizlerde nasıl paralar var anlayamıyoum, bende o kadar para olsa Ar-Ge yatırımı yaparım, elimde dünya kadar prototipine harcadığım projeler öyleyece duruyor ki. Yatırımcılar bile yanaşmıyor(kısa vadede sonuçlanmasını istediği için).

Ailenin değerini bil. Önünde uzun seneler var. Onu göz önünde bulundur. Seni hayatta tutan şey motor değil (sürekli). Onun yeri ayrı.
    Bilişim veya Enerji sektörü ile alakalı bir projen varsa, yardımcı olabilirim. Özel mesaj olarak mail adresi attım.

Motosikleti
    Alıntı AleniDesais adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhaba, ben 17 yaşındayım ve lisede okuyorum. benimki sizin kisinin yanında berki küçük de kalacak olsa kendimce bir motosiklet hayali ile büyüdüm ve ehliyet alma yaşım gelene kadar her akşam yemeği masasında konusunu açıp izin istiyordum ,30 una gel alırsınlar, sen motora binemezsinler, havada uçuşuyordu sonra ailemden destek alamayacağımı anlayınca kendim çıktım yola çalışmak istiyordum son 3 ,4 yıldır izin vermiyorlardı ben de izin almak yerine onlara haber etmek usulünü öğrendim eskiden bir yere (arkadaşlarla falan çıkarken) gidebilir miyim? diye soruyordum ve son cevap hakkı aileme düşüyordu artık gidiyorum, gideceğim gibi söyleyince daha rahat oluyor motosiklette de aşağı yukarı böyle oldu kesin kararım ve adam akıllı süreceğime olan inançları sayesinde razı oldular ve aldım. diyeceğim o ki sen hele eğitimini de almışsın, bir akşam masaya otur de ki :hesapladım şu şu araba böyle masraf açıyor sabah daha keyifsiz oluyorum, trafiğin stersi oluyor, falan falan yaz bayağı sonra motosiklete binerken böyle olmadığını falan söyle ,onları da bu işe ısındırmaya çalış güven ver ve işin sonunda izin isteme, kararını verdiğini söyle en azından bende çalışmıştı hatta motosikletin yararlarını anlata anlata ehliyet kursuna yazılacağımız gün bir anda aklıma gelmesi ile annem de yazıldı ve a2 ehliyet aldı motosiklet de almak istiyor, şimdi sende babanı scooter a falan bindir zehri aşıla yararını görsünler işe öyle gidip gelsin berki kararının arkasında bile dururlar çok yazdım kusura bakma. bende böyle çalıştı bi düşün derim kısacası son sözü almaya çalış eve geldiğinde mutlu ol motorla ne kadar mutlu olduğunu falan anlat ileride alışır berki merak bile salarlar. iyi akşamlar
    Teşekküler dostum tavsiyelerini göz önünde bulunduracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Bmw ye binmeden önceki arabanın değeri de 138bin tl idi.
    Babam vaktiyle çalışmış üniversite bitirmiş iş kurmuş 50 yaşına gelmiş kazanmış almış.
    Burada ben neden şimarık olduğumu merak ediyorum?
    Acunun oğlu şimarık doğdu o zaman
    Ne de olsa doğduğu büyüdüğü ev ve imkanlar için insanlar bir ömür boyu çalışıyorda kazanamıyor.
    Lütfen yaşadığım şartlar ile beni sorumlu tutmadan değerlendirin.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Kardesim para meselelerini pek buraya açma bence Qashqai falan filan şimdi kendileri binemedikleri için seni hor görürler. Motora binmek istiyorsan al bin ben sorun nerede anlamadım. Zamanla alışır ailen de, ki zaten önceden de sürmüşsün kazan yok bişeyin yok. Yine de fazla mali özelini paylaşmamanı öneririm.
    zehirlimotor ve enes_ayx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoş geldin,

Ben 10 yaşın altında motosiklet kullanmaya başladım 14 yaşında ilk kendime ait motosikleti satın aldım 16 yaşında ise boğaz köprüsü girişinde 200KM yakın bir hızla kaza yaptım.

Annem zaten hiç istemiyordu bu olaydan sonra istememe dürtüsü tavan yaptı. Ailenin araçlarını kullanıyordum ama 17 yaşında motosikletten vazgeçeyim diye Corvette aldılar bana. İlk başlarda güzeldi, sabahlara kadar bağdat caddesi fenerbahçe gezdim durdum. Nerede bir motosiklet görsem sen al arabayla gel ben motosikletle devam edeyim diyesim geliyordu, Corvette sahibi olmama rağmen. Şuan 29 yaşındayım. Toplam 3 seneye yakın bir ayrılığım oldu iki tekerden. Sonra dönüp dolaşıp geldiğim nokta motosiklet. Arabalarımda var hala severek kullandığım ama motosiklet ayrı olgu, ayrı bir dünya. Vazgeçebilirsen ne ala, vazgeçemezsen yıllar sonra benim yerime senin konunu açan arkadaş'a sen cevap yazacaksın.
    Reis senin corvettenin yerine benim bmwyi koy bide kaza olayını aradan çıkart hiyake tıpatıp aynıya dönüyor
    Üstelik büyük bir kaza yapmış olmana rağmen...Çok geçmiş olsun bu arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Para bende değil hocam,yıldız teknik makine mezunu 50 yaşında iş adamı olan babamda.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    SİZCE ben şımarık mıyım? diye soruyorsun, şımarıksın diyincede çemkiriyorsun. sana daha da bir şey demeye gerek yok

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SİZCE ben şımarık mıyım? diye soruyorsun, şımarıksın diyincede çemkiriyorsun. sana daha da bir şey demeye gerek yok
    Çemkirmedim kral ama maddi durumdan sorumlu olmadığımı söyledim.Araç bmw değilde broadway olsa aynı tepkiyi verir miydin merak ediyorum.Konunun bmwye binemeyenlerin olması ve benim biniyor olmamdan biraz uzak olduğunu belirtmeye çalıştım.Herneyse iyi akşamlar sana

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Dostum 30 yaşında bir ağabeyin olarak yazıyorum, biraz şımarıklık, biraz ukalalık, biraz üslup sıkıntısı yaşadığın bir gerçek, yukarda yazdığın yazıyı 10 yıl sonra geri dönüp okuduğunda kendine çok şaşıracaksın.

bi bmw hayranı olarak arabayı merak ettim ben hacı :D

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı zehirlimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çemkirmedim kral ama maddi durumdan sorumlu olmadığımı söyledim.Araç bmw değilde broadway olsa aynı tepkiyi verir miydin merak ediyorum.Konunun bmwye binemeyenlerin olması ve benim biniyor olmamdan biraz uzak olduğunu belirtmeye çalıştım.Herneyse iyi akşamlar sana
    Al bir 100cc geç. Masraf da olmaz. Ya da arabayı satıp 300cc gibi daha uygun bir motor + araba olarak değiştirebilirsin. Bu arada o 78.000 tl'nin hepsi kar değildir. Örnek olarak o arabayı 100'e aldın 110'a sattın: karın 10tl demek değil. O araba 100tl iken, 95 tl olan başka bir araba eğer 105 tl olduysa 5tl kar elde etmişsin demektir. Piyasanın güncel değeri ile karşılaştır.

Motosikleti
    1.16d m plus 2016model 37.000de kanka

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:15 ----------

Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al bir 100cc geç. Masraf da olmaz. Ya da arabayı satıp 300cc gibi daha uygun bir motor + araba olarak değiştirebilirsin. Bu arada o 78.000 tl'nin hepsi kar değildir. Örnek olarak o arabayı 100'e aldın 110'a sattın: karın 10tl demek değil. O araba 100tl iken, 95 tl olan başka bir araba eğer 105 tl olduysa 5tl kar elde etmişsin demektir. Piyasanın güncel değeri ile karşılaştır.
    ben daha çok galerici mantığıyla yaklaştım,elde ne vardı,ne aldım,satınca elimde kalan ne oldu.

Motosikleti
    Forza 250
    Yeni bir Salih vakası daha mi yoksa ben paranoyaklasiyor muyum ? Forum da iyice Güzin abla köşesine döndü. Psikanaliz talep eder oldu üyeler.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha önceki boş konularını bildiğimden konunun başını ve sonunu okudum sadece.

Evet şımarıksın.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Diyorsun ki madem para var. Araba dursun köşede, git al bir motor yanına. İkisiyle mutlu mesut yaşa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    okumayanlar için özet:bmwm var o da 116d
    veled gelmiş burda ego tatmini yapmaya çalışıyo,her beğeni 2 tokat olsun
    enes_ayx ve cıbılduck bunu beğendiler.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Dostum aslında para kazanmadın. Sen o bmwyi 220ye sattıgında 160a aynı bmwden alabılıyorsan para kazanmış oluyorsun. Sadece paran değer kaybetmedi. 160bini elinde tutsaydın değer kaybetmiş olacaktı. Diyelim sattın 220ye. 60 bin kar ettin ya o kar ettiğin parayla motor aldın diyelim. 160 kaldı, onunla mavi boncuk bmwyi alabiliyor musun? YOOH hani nerde kar. Umarım anlatabilmişimdir. Bu arada ailede para varsa da hiç çekinme ye kardaşım. Sen yemeyecen de kim yicek. Kime para harcayacaklar. Baban okumuş bileğinin hakkıyla kazanıyor. Sen bişey istediğinde paramız yok dememek için çalışmış. Ama forumda eskiden 1000rr mı alayım gsxr mı alayım konuları dönerken, ekonomik sıkıntılar nedeniyle 250cclik makinalar tartısma konusuyken bmw falan dıyorsun. DİKKAT ET

Kendini anlatmaya çalış bişeyler yap binme arabaya protesto et . bi yolunu bulursun sen. Olmadı harçlıklarından bırıktır kardasım haftasonları enduro kıralayan egıtım veren yerler var. Git oralarda stresini at. Belki cok seveceksin ve trafikle ugrasmadıgından ailen de enduro motor alabilir. Ayrıca çok ciddi bir spordur. Kandakı zehri akıtmana yardımcı olur ve senin surusunu de geliştirir. Mezun olup maddi özgürlüğünü kazandığında her istediğin makinaya binersin. Ha ben okulda şekil yapacam motorumla diyorsan, onlar eskide kaldı çünkü motor sürücüleri baya arttı ve süren çok mal ve boş veletler bitirdi şekil şukul işlerini. bmw daha çok iş yapar. Takipteyim konuyu seni geri kazandırcaz bu sektore.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)