Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Dominar 400 UG almayı erteledim. Çünkü...???

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    öyle bi duruma geldik ki. paranı denkleştirip motor pahalı diye almassan.
    1 ay sonra vaz geçip almak istediğinde üzerine bir maaş koymak gerekebiliyor
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    1. Trip resetleme sorunu
    2. Sağa çekme sorunu
    3. Hatalı yakıt ölçümü 5-6 Hatta 7 litre varken sürekli düşük yakıt uyarısı veriyor O da rahatsız ediyor
    4. 1500-2000 kilometreden sonra far bölümünde rahatsız edecek kadar zırıltı sesi
    Yeni kasa dominar 400 ug alacak olan başına %90 gelecek sorunlar işin kötü tarafı mal da sorun olabilir bunu yapacak düzeltecek Servis yok ilgilenen dispirator yok

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Trip resetleme sorunu
    2. Sağa çekme sorunu
    3. Hatalı yakıt ölçümü 5-6 Hatta 7 litre varken sürekli düşük yakıt uyarısı veriyor O da rahatsız ediyor
    4. 1500-2000 kilometreden sonra far bölümünde rahatsız edecek kadar zırıltı sesi
    Yeni kasa dominar 400 ug alacak olan başına %90 gelecek sorunlar işin kötü tarafı mal da sorun olabilir bunu yapacak düzeltecek Servis yok ilgilenen dispirator yok
    1- Oktay motor bunu halleder
    2- Lastikten kaynaklı diyorlar herhalde balans problemi var
    3- Yazılımla halledilir diye düşünüyorum
    4-No commento
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    2. Sağa çekme sorunu
    Bu gerçekten sorun mu acaba? Benim şimdiye kadarki bütün motorlarımda sağa çekme olayı vardı. Sadece CRF'de sağa çekme görmedim.

Benim bir tahminim bunun sebebi egzozun ağırlığı. Ve genelde yollarımızın sağa doğru düşük olması etkiyi arttırıyor.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1. Trip resetleme sorunu
    2. Sağa çekme sorunu
    Sağa çekme sorunu fenaymış.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gerçekten sorun mu acaba? Benim şimdiye kadarki bütün motorlarımda sağa çekme olayı vardı. Sadece CRF'de sağa çekme görmedim.

Benim bir tahminim bunun sebebi egzozun ağırlığı. Ve genelde yollarımızın sağa doğru düşük olması etkiyi arttırıyor.
    Eski kasa dominarın egzosu sağdaydı ama biryere çekmiyordu.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasa dominarın egzosu sağdaydı ama biryere çekmiyordu.
    Çünkü o daha hafifti

Motosikleti
    YAMAHA XENTER 150
    Rahat kullanım için ne kadar tecrübe ister sizce dominar 400. 150 lik yamaha scooter var bende 1 yıldır. Toplam 3000 km tecrübem oldu.

Motosikleti
    Bn125
    Hocam bu motorlar çok ciddi güçlere sahip motorlar değiller gözünüzde büyütmeyin. Almadan önce bir ders (250cc üstü) sürüş eğitimi alın kendinizi görün derim.

Motosikleti
    Fazer 800 ABS
    Bu firmaya trip atan eleman ne yaptı acaba merak içerisindeyim zira şuan motorun satış fiyatı 42k

Motosikleti
    250r
    Alıntı ChopperZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu firmaya trip atan eleman ne yaptı acaba merak içerisindeyim zira şuan motorun satış fiyatı 42k
    O değil de, fiyatın 1 senede yaklaşık %50 zamlanmış olması..

bobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 2021
    Alıntı Enes82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir buçuk aydır hevesle takip ettiğim ve sonunda almaya karar verdiğim motorun bugün fiyatının arttığını öğrendim. Keyfim kaçtı, moralim bozuldu ve almaktan vazgeçtim.

ÖTV indirimi gelmezse ya da bayiiler indirim yapmazsa almayacağım. 29000 TL'den bir kuruş fazla para vermeyeceğim.

Fazla mı abarttım bilmiyorum ama canım gerçekten çok sıkıldı. Benim gibi düşünenler var mı acaba?

Yaptığı güncellemeler sonrası çok fazla kişinin ilgisini çektiğini ve rekor seviyede satılacağını düşündüğüm Dominar 400 UG'nin fiyat artışını çok anlamsız buluyorum, inşallah bundan vazgeçerler...
    Yine üzücü Türkiye gerçeği özeti olmuş.

Şu anda aynı düşüncelerdeyim ve insan gerçekten kabul edemiyor bu fiyatlardan bir şey almayı ancak bu örnekte gösteriyor Türkiye her zaman tüketici kaybediyor.

Esnaf bakıyor kar oranı düştü, yapıştırıyor zammı, mecbur alıyorsun veya almak zorunda kalıyorsun.

Geçen sene PCX 125 aldık bayi ile sabah görüşmüştüm fiyatı aldım, öğleden sonra aradım geliyor almaya diye yalnız 1500 TL zamlandı dedi. Ya sabah konuştuk ama dedim.. tamam o zaman gelin sabahki fiyattan verelim dedi.

Bir yandan Türk Lirasının değer kaybetmesi bir yandan satıcıların kurnazlığı bu olayı destekliyor.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Ben de bugünlerde ilgileniyordum bu motorla. Zamanında uygundu diye hatırlıyordum fakat 29bin olduğunu bilmiyordum. Şahsen 29ken niyetlenseydim ve üzerine 900 gelseydi yine de alırdım. Ne kadar verdin buna denildiğinde, 30bin verdiğini duyanların en fazla yarısı "30bin bi motora çok yiaa" der. Ama şimdi? Yiaa 42bin liraya motor mu olurmuş neymiş bu uçak mıymış" algılarıyla tadımı şimdiden kaçırıyorlar. Zaten o kadar param da yok. Ee ne olur hiç mi inmez 35000'e de razıyız :/

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı açan arkadaş bu motosiklete kusmuştur sanırsam zira 42,500 oldu
    mavzer-i bunu beğendi.

Nerden nereye

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı rebeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı açan arkadaş bu motosiklete kusmuştur sanırsam zira 42,500 oldu
    29binden bir kuruş fazla vermicem demişti. sözünü tutuyorsa hala almamıştır diye düşünüyorum
    since 1987

Dedi ve motor şuan 118000
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Verdik bakalım o parayı, nasıl olsa fiyat geri gelmeyecek.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Yalnız bu ekstralı olarak satılan modelse, gerçekten alınır. Üstüne çantalarını montele, direkt rodaj sonrası yapıştır yollara. Uzun yıllar kullanılabilir, zira tork desen var, hp desen tatmin eder.
    mitmuallim bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Ertelemek ya da ertelememek, işte tüm mesele bu? (Enflasyon yüksek seyrediyorsa bu konu iyice irdelenmeli). Ben iyi ki ertelemedim diyen taraftayım.

Çok istememe rağmen, 35 yaşından sonra iyi bir motosiklet pratiğini hayatıma dahil edemedim ve geçtiğimiz hafta itibariyle motosiklet olayını baya uzun süreliğine terk ederek Doninar 400 Ug'mi 550 Km kullandıktan sonra sattım. Şimdi gelelim olayın olumlu taraflarına.

Daha önce 200 NS'i satmış ama havaların düzelmesiyle motosiklet sevdam kıpraşmıştı. Elimde de 50 bin civarı harcayabileceğim bir bütçe vardı. Hiç düşünmeden gittim Mayıs 2021'de 46500 Tl olduğu son hafta Dominar 400 UG'mi aldım (haziran'da 48000 oldu), garaja koydum. Sonra yoğun seyahatli bir yaz dönemi geçirince sadece 2 ortalama tur atabildim ve zar zor 450 Km'de o yılı kapattım. Kışın motosiklet kullanmak zaten bana göre değildi.

Bu yaz bolbol kullanırım diye düşünüyordum ama yurtdışı iş başvurum sonuçlanınca, geçtiğimiz hafta ani bir kararla sattım. Hızlı gitsin diye muadillerine göre 2-3 bin altta bir fiyattan verdim gitti. Aksesuarlarıyla birlikte bana gelen maliyetin dolar karşılığı kadar, yine dolar karşılığı aynı fiyata satmış oldum. Acele satmasaydım, dolar bazında kar bile edecektim.

maalesef, kapitalist kurallar böyle ve enflasyon hem zarar hem de fırsattır. Enflasyon, sermayesi olmayan ve günlük parasını kazanıp harcayanlar için bir felakettir. Her gün hayat kalitesi hızlıca düşer. 2 birim alırken bir birim almaya başlanır. Ama sermaye sahibi için de fırsattır. Bu nedenle parası olan ertelememeli. Alabiliyorsanız alın geçin.

Benzer bir durumu buzdolabında negatif şekilde yaşadım. Buzdolabımız bozulduğu için, uçuk fiyatlar karşısında bir tanıdıktan ikinci el aldık. Kısa sürede o da bozuldu. Servis falan bizi 3-4 ay uğraştırdı. Şimdi sıfırını, o zaman alabileceğimin 2 kat üstünde almak zorunda kaldım yanında bozulan gıdalarımız, evde yemek yerine dışarıdan kalitesiz beslenmemiz ve yaşadığımız stres de bu maliyete eklenirse, oldukça yüksek bir fark çıkıyor.
    Yasata ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)