Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dominar 400 UG almayı erteledim. Çünkü...???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    660 VARDI satıp afrika veya t7 alacaktım falan filan derken bi motora o kadar para bağlanmaz dedim
    t7 nin 660 tan farkı ters çatal olması kıpraşımsız sürüş ve 20 hp fazlası yani para edecek farklar var ama o kadar da fazla fiyat hak etmiyor bence alan hayrını görsün
    Genel görüş; oynanmış mt-07 bloğu ile değeceği görüşünde. İstersen bir test sürüşü ayarla kendine. Sürenler memnun kaldıklarını iddia ediyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel görüş; oynanmış mt-07 bloğu ile değeceği görüşünde. İstersen bir test sürüşü ayarla kendine. Sürenler memnun kaldıklarını iddia ediyorlar.
    Uçmakdereye gitmek için en ideal motosiklet modeli ne ola ki?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uçmakdereye gitmek için en ideal motosiklet modeli ne ola ki?
    Gerçekten kullanabildiğini motosiklettir. Ben cg ile de uçmakdereye gidebilirim. Esas soru; Sen gidebilir misin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gerçekten kullanabildiğini motosiklettir. Ben cg ile de uçmakdereye gidebilirim. Esas soru; Sen gidebilir misin?
    Gidemezsem arkana binerim. Senin bana sözün var.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kuralkan değil akp yüzünden alamıyorsun.
    TIGERSHARK ve pea bunu beğendiler.

ozomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200-Daelim Daystar250-Dominar
    Getir dominarını beraber bakalım. Uzun yolda çanakkale Tekirdağ arası kaç lt yaktırıyorum 100km’de?!. Kaç bin km kullandın bilmiyorum ama Dominar bende 4lt altına inmezken en fazla 6,4lt yaktırdım motosiklete. Tur camıda takılı idi. Tur camı olmasa 0,2lt civarı daha fazla da yakardı.

Bendeki megane 3 şehirdışında 4.0lt’den fazla yakmıyor dersem, doğru mu konuşmuş olacağım? Otobanda İstanbul-Ankara arası 120km/sa hız sabitleyicide 5,5lt/100km yakıyor. Sıcak ve rüzgarsız yaz aylarında 5.0kt yakıyor. Şimdi o yolda 70-80-90km bandından gidersem daha da az yakacak

Bu objektif bir bakış açısı mıdır? Sürüş karakterine göre yakıt sarfiyatı değişir ve en az yakılan değer ile en üst yakılan değerin ortalaması alınıp, ortalama şu kadar yakar deriz değil mi?

Evet Dominar 6lt üstü yakıyor ve ben bunu dile getiriyor isem sen beni yalancılıkla suçlayamazsın.
    Ben yaktırdım. Nasipse sende yaktır. Çok güzel oluyor.
    15 bin km kullandım ve kullanmaktayım. 2 motorun ortalamasını ve dominar grubundaki konuşmalara göre yazıyorum. Yanlış değilsem fazla yakma olayını yokuş yukarı rüzgarlı vs vs bşiler söyleyerek gruba yazmıştın, belki de yanlış hatırlıyorum. Gruba çokça video atmıştım sakin sürmem ama apaçi gibi de sürmem. Bu motorun ortalaması çoğu kullanıcınında dediği gibi 4lt dir. Üstünü yakıyorsan ya sürüşünde bir sıkıntı vardır ya da motorunda. İstanbul'dan Balıkesir'e ortalama 120 km hızla benim motorum 3.3 yaktı ve çoğu kişinin gördüğü değer de bu civarlardır. Çok şükür ortalama hesaplamayı da biliyorum objektif konuşmayı da, bu kadar sinirlenmene ve suçlu psikolojisine girmene anlam veremedim.

Motosikleti
    MT-07
    Sinirlenmedim. Bu motor bu kadar yakmıyor demen, yanlış bir söylem. Balıkesir gibi bir yerde yakman normal ama İstanbul’da sakin kullanmana pek izin vermiyorlar. Çanakkale Ayvacık shell’den Keşan shel’e kadar yaktığım değerdir. Bir yalan paylaşmak yerine tüm motorlarımda objektif bir şekilde değerlendirip, amacım süren veya sürecek olanlara pozitif yönde katkı sağlamaktır.

17000km kullandım ben dominarımı ve ona göre yorum yapıyorum. Buranın şartlarında ortalama apaçileşmeden 4,5lt yakıyor o alet. Apçileşirsen de 5,5lt civarında yakıyor. Sanılanın aksine o motosiklet tam bir karma kullanım motosikletidir. Aldığıma hiç pişman olmadım. Neredeyse Türkiye’nin yarısınıda turladım. 3,3lt ortalamanın gerçekçi bir değer olmadığınıda savunmaktayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Gidemezsem arkana binerim. Senin bana sözün var.
    Ben verdiğim sözlerden geri dönmem. Sen merak etme

ozomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200-Daelim Daystar250-Dominar
    Sinirlenmedim. Bu motor bu kadar yakmıyor demen, yanlış bir söylem. Balıkesir gibi bir yerde yakman normal ama İstanbul’da sakin kullanmana pek izin vermiyorlar. Çanakkale Ayvacık shell’den Keşan shel’e kadar yaktığım değerdir. Bir yalan paylaşmak yerine tüm motorlarımda objektif bir şekilde değerlendirip, amacım süren veya sürecek olanlara pozitif yönde katkı sağlamaktır.

17000km kullandım ben dominarımı ve ona göre yorum yapıyorum. Buranın şartlarında ortalama apaçileşmeden 4,5lt yakıyor o alet. Apçileşirsen de 5,5lt civarında yakıyor. Sanılanın aksine o motosiklet tam bir karma kullanım motosikletidir. Aldığıma hiç pişman olmadım. Neredeyse Türkiye’nin yarısınıda turladım. 3,3lt ortalamanın gerçekçi bir değer olmadığınıda savunmaktayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Ben verdiğim sözlerden geri dönmem. Sen merak etme
    İstanbul'dan Balıkesir'e uzun yolda 3.3 yaktım diyorum hocam yanlış anladın. İnternette ortalama tüketimi arattığınız zamanda dediğim değerlere yakın çıkar. Siz öyle bir değer edinmişsiniz ama buna motorun standardı demek doğru değil. Bizim çokta uzatmamızın anlamı yok, arkadaş araştırırsa zaten değerleri bulacaktır.

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Fuardan sonra fiyatların yükselmesi normal, yoksa fuar lansman fiyatının bi anlamı olmazdı. Tabii ki pazarlık yaparak lansman fiyatından almayı deneyebilirsiniz. Motosiklete gelirsek, 2 senelik Dominar kullanıcısıyım. Genel olarak memnunum. UG versiyonunu fuarda gördüm inceledim, henüz kullanma şansım olmadı fakat genel olarak eski versiyonuna göre iyileştirmeler dikkat çekici. Şahsen şu an giriş-orta segmentte bi motosiklet alacak olsam muhtemelen yine Dominar'a yönelirdim. Fiyatı zıplatan etkenler döviz kuru ve vergiler. Zaten ülkemizde fiyatını hakeden bi taşıt var mı sizce?

Üstteki tüketim tartışmasına değinmeden geçemeyeceğim. 2 sene yaklaşık 2200 kmlik bi tur yapmıştım. Ortalama tüketimim 5.4 litre olmuştu. Günlük kullanımda 100 kmh sürati pek geçmezseniz takriben 4 litre gibi bi tüketimi oluyor gördüğüm kadarıyla.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    2017 modelde 1sene 10bin km yakıt tuketimim budur.
    https://yadi.sk/i/9rnbvawLFegxRw

Thesinner83 bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evet fiyatı bu kadar pahalı olmasa alırdım diyorum zaten
    en son bulduğum fiyat yılbaşında 67000 yani 60000 a bulsam alırdım veya fiyat o arada olsa fakat orta sınıf bi yamaha ya 80000 tl vermem
    bmw ye de vermem orası ayrı tabi
    sonuçta t7 de hiçbir teknolojik gelişme yok
    ne tft ekran var ne car play var ne viraj içi abs var yani standart bi orta sınıf motordan tek fark ı tel jant kalıyor geriye
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Motor yakmaz şöför yaktırır. Tur camı daha da yaktırır.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Şuan sıfırı 35 bin tl, 40 olacak diyorlar 29 a almayanlar şuan ne düşünüyor çok merak ediyorum. Paranız varsa alın çünkü Türkiye de indirim olmaz.
    sutlusoda, espresso ve Justforfun bunu beğendiler.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Şimdi istesede alamaz sanırım herhalde konuyu açan kişi

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yapmaa. ben sıfır km r25 15.500'den 16 bine çıkınca almaktan vazgeçmiştim.

pulsarın sıfırını 10.500'e almayıp daha sonra 11.000'e ikinci elini almıştım.

yine sen bilirsin ama bence al sen al ne motor alcaksan. her türlü kârlı çıkacaksın bu piyasada.
    ileride bu mesajımı okuyup pişman olursun demedi deme.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Enes82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir buçuk aydır hevesle takip ettiğim ve sonunda almaya karar verdiğim motorun bugün fiyatının arttığını öğrendim. Keyfim kaçtı, moralim bozuldu ve almaktan vazgeçtim.

ÖTV indirimi gelmezse ya da bayiiler indirim yapmazsa almayacağım. 29000 TL'den bir kuruş fazla para vermeyeceğim.

Fazla mı abarttım bilmiyorum ama canım gerçekten çok sıkıldı. Benim gibi düşünenler var mı acaba?

Yaptığı güncellemeler sonrası çok fazla kişinin ilgisini çektiğini ve rekor seviyede satılacağını düşündüğüm Dominar 400 UG'nin fiyat artışını çok anlamsız buluyorum, inşallah bundan vazgeçerler...
    Beklediğinle kalacaksın ve keşke bu fiyat varken alsaydım diyeceksin bence hiç bekleme al derim

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eski konuymuş yeni farkettim.
    ama yine de alacaksanız alın beklemeyin

Dominar 400 UG'un bence maksimum satılması gereken fiyat, 16.500 TL. Yanlış anlaşılmasın bu model hakkında hiç bir fikrim yok ama yakın geçmişte 29.000 TL 32.000 TL bandında neler satıldığını anımsıyorum. Bu yüzden 16.500 TL bence maksimum fiyatı. İdeal fiyatı bana göre 14.500 TL olmalı. Üzücü yani, fiyatların bu denli yüksek olması insanların git, gide daha alt modellere mahkum hale gelmesi... Üzülüyorum şahsım adına, yeni veya genç motosiklet tutkunlarına. Söz konusu fiyatın bir tık üstüne GSX-R almışlığım var.

Çok satılacağına inandığım bir modeldi diyorsun, keşke Tommy'nin dediği gibi elini çabuk tutsaydın. Yinede muhtemelen yıl sonundan önce fiyatlarda gerileme gerçekleşmez ki yıl içinde göstereceği artışı göz önüne alınca yıl sonunda aslın indirim diye adlandırılan şeyin geçmiş tarihli fiyatların bile üstünde olduğunu görüyoruz. Yol yakınken gönlüm var diyorsan, al derim ben. Zira az önce fiyatına baktım, 29.900 TL yazıyordu. Bir kaç bayiye telefon açıp şansını denersen o 900 TL ortadan kalkacaktır.
    Bu arkadaş ucuzlukta doğmuş heralde. Her geçen zaman bir önceki fiyatı arıyoruz daha gelip etmez falan diyorsunuz

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    İyi ki vazgeçmişsin birden fazla kronik sorunu olan motor fiyatı da şu an 40.000 lira

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi ki vazgeçmişsin birden fazla kronik sorunu olan motor fiyatı da şu an 40.000 lira
    Ne gibi kronik sorunları var?

Bu arada, arkadaş 29.000 liraya alamadı, motor şu an 40.000 oldu

Fiyatlar eşeğin zekeri gibi uzuyor..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)