Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Vejetaryen / Vegan olan var'mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ah Haşmet ya, ben ne anlatıyorum sen ne anlatıyorsun. Bazen hak vermiyor değilim malum kişilere. Demogoji seviyeni biraz altlara çekip algı kapasiteni yükseltmeni diler, sevgiler sunarım.
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Yarı zamanlı vejeteryan, vegan takılıyorum kesinlikle daha başarılı bir beslenme biçimi kesinlikle insan biyolojisine en uygun beslenme biçimi, meraklıları için netflixte the game changers adlı belgeseli öneririm.
    espresso ve Carbondioxid bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah Haşmet ya, ben ne anlatıyorum sen ne anlatıyorsun. Bazen hak vermiyor değilim malum kişilere. Demogoji seviyeni biraz altlara çekip algı kapasiteni yükseltmeni diler, sevgiler sunarım.
    Benim ne anlattığım belli. Doğru düzgün yazmışım.

Ancak senin ne dediğin belli değil. Kimlere ne konuda hak veriyorsun? Açıktan söyleyemeyip içinden mıy mıy yapanlar gibi... Bir şey diyeceksen ya adamakıllı de, ya da sus.

Başkasına "algı kapasiteni yükselt" diye tavsiye vermeden önce, kendi düşüncelerini adamakıllı ifade etmeyi öğren.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesleki fikrim : İnsan dişleri her 2 besini de tüketmeye göre evrimleşmiş , bu yüzden tek taraflı beslenme sağlık problemlerine yol açar.
    İnsan dişleri ot ve bakliyat tüketimine göre yaratılmıştır, insan dişi inek dişine mi yoksa kaplan dişine mi daha çok benzer ?( özellikle arka dişler )
    Carbondioxid bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sanki bitkiler cansız.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    bitkilerinde kesilirken sesler çıkardığı, kendi aralarında haberleştiği bilimsel olarak makale şeklinde açıklandı.
    İnsan Omnivor bir hayvan türüdür. Tamamen bitkisel beslenmek doğasına aykırıdır. Bu şekilde beslenmede mutlaka takviye gidalar alınmalıdır.

Yukarda bi arkadaş dişlerden örnek vermeye çalışmış fakat yanlış. Midenize bakın, ineğin midesinemi yoksa yoksa kaplanınkine mi benziyor.
    İnsan midesi selülozu tam enzimleyemez.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabah bir sucuklu yumurta gömmüşüm, off off..

Bir hayvanın hem yavrusunu hem kendini yedim, hannibal gibiyim.

-Dalga gectiğim için kusura bakmayın da burada duyar kasıp et yiyenleri cani gibi gösterirseniz bende böyle yaparım.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah bir sucuklu yumurta gömmüşüm, off off..

Bir hayvanın hem yavrusunu hem kendini yedim, hannibal gibiyim.

-Dalga gectiğim için kusura bakmayın da burada duyar kasıp et yiyenleri cani gibi gösterirseniz bende böyle yaparım.
    Afiyet olsun emmioğlu,

Yağina ekmağida bandın mı?

Kokusu taa buraya geldi,

Gıymalı yumurta da öneririm,sabah eyi gider.

Başta gıymayı
    Az gimyon,garabiber,gırmızı biber,soğanla gavur.

Yumurtayi vur tavaya..
    En son tuz
    Duble çay
    Çeçil peynir
    Bekmez veya marmelat.

Neyse yarin sabah kendime bol tereyağli guymak yapayim..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afiyet olsun emmioğlu,

Yağina ekmağida bandın mı?

Kokusu taa buraya geldi,

Bandım bandım, bir de kasap sucugu varya off..

Biz fakirler de birkaç ay para biriktirip arada bir böyle cılgınlıklar yapabiliyoruz.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bandım bandım, bir de kasap sucugu varya off..

Biz fakirler de birkaç ay para biriktirip arada bir böyle cılgınlıklar yapabiliyoruz.
    Sucuk yediysen fakir değilsin.

Bir kova su getirde,yeni motorunu bir ıslatak,

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı samsara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 yıldır vegan yaşayan bir antrenörüm spor akademisi(Marmara Üni. Spor Bilimleri Fakültesi) çıkışlı ve bu işi (hem beslenme hem de spor) bilinçli yapan biri olduğuma inanıyorum. Instagramda da vegantrenor adıyla bir hesabım bulunmakta. Yeşillenmek isteyen takip edebilir bilgi almak isteyen herkese yardımcı olurum.
    Biraz baktım da büyük saygı duydum, vücudun gerekli besini özellikle proteini alabileceği bir çok sağlıklı besin olduğunu bilmek bile güzel ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Ben dahil gene konuyu ekseninden kaydırmışız. Bilgimiz olmayan bir konuda bambaşka söylemler geliştirmişiz. Biz bunu nasıl başarıyoruz anlamıyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Vejetaryen olmanın en zor tarafı sosyal ortamlardan dışlanmak. Kimse seni mangala, rakıya çağırmıyor. Adam "gel mangalda brokoli kızartalım" demez ki ?. O yüzden sadece zorda kaldığım durumlarda balık yiyorum. O da çok nadiren ayda yılda bir . En son 2 ay önce balık yemişimdir. Et yemeyeli herhalde 4 yıl olmuştur. Evde bana ayrı yemek pişer veya bana hiç yemek yapılmaz. Konserve yediğim çok olmuştur

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Alıntı samsara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 yıldır vegan yaşayan bir antrenörüm spor akademisi(Marmara Üni. Spor Bilimleri Fakültesi) çıkışlı ve bu işi (hem beslenme hem de spor) bilinçli yapan biri olduğuma inanıyorum..
    Uzun mesafe koşarım. Haftalık düzenli idmanlarım var. Etin eksikliğini hiç hissetmedim.
    espresso ve Carbondioxid bunu beğendiler.

2001 yılı , modern av gereçleri ile bıldırcın avı dönüşü , çay eşliğinde av kahramanlığı masalları...

Ahlaklı bi avcı "idim" (yarı otomatiğimde av esnasın'da sadece iki adet fişek doldururdum), o son oldu , son teknoloji barut/saçma/fişek/tüfek ile , savunmasız uçarlara ateş edip hunharca katletmiş gibi hiss ettim , gırtlağım düğümlendi.. o gündür en azından ateşli ile uçar/kaçar avı yapmaz oldum.

Beni etkileyen , bu av dönüşü nispeten kültürlü avcı ahbablarımın hikaye anlatırken dr hyde'a dönmeleri ve sanırım bende böyleyim demem idi.

Et'ten uzaklaşamadım tabii , ancak en azından artık ateşli avını bırakmış idim..
    balık avına devam haalen (yumurtlama dönemleri , ebatları gözeterek)

Hasılı , bende'ki vicdani rahatsızlık dolayısı ile..

Ancak! şuan yaşadığım yer , gerek henüz kendi hanem/mutfağım olmaması yüzünden "şimdilik" beceremeyeceğim bi durum olsada , ileride kesinlikle Vegan adayıyım.

Salt bilgi ve duygu paylaşanlara , ve vejetaryen/veganlara selam olsun ,
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben de uzun mesafe koşuyorum. 5m benim için uzun mesafe mesela.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Her ne kadar birlikte anılsa da, vejeteryan ile vegan olmak arasında ciddi fark var zorluk ve sağlık açısından. Doktora yaparken ofis arkadaşım vegan'dı. Özellikle vegan olunduğunda sağlıklı bir hayat sürmek için ciddi eğitim şart. Habersiz rastgele yapılabilecek bir şey değil.

Şahsen ikisi de değilim. Ama dikkatli ve sağlıklı beslenmeye çalışıyorum, düzenli kardio yapıp belli kas gruplarını çalıştırıyorum, vs. Vegan zaten mümkün değil de, şu an vejeteryan olsam bile çok daha zor olacak sağlıklı beslenip tam protein alabilmem...

Ama muhabbetin hatırına dün biberli yumurta yapıp yedim ama bugün yine etli birşeyler karıştıracağım yumurtaya illa ki.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan olarak tüm yaşayan canlılardan üstünüz hatta tüm canlılar bizim faydamiz icin yaratilmistir. Esas bunu nasil inkar edersiniz anlamiyorum. Allah korusun kafirliğe götürür bu sözler.
    Bir başka dine göre de inekler yemek günah. Dünya üzerinde adı geçen 3bin küsür din var. Siz bunların hiç birisine inanmayarak diğer dinlere göre kafirsiniz. Benim inanmadığım din sayısı da sizin inanmadığınızın bir fazlası oluyor, çok büyük fark yok yani.
    mattiadestro bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu beslenme disiplinine sahip forumdaşlar mutlaka vardır sanırım..(Google harici , birebir uygulayan forumdaşlardan okumak isterim.)

Son bi kaç senedir düşündüğüm , cesaret edemediğim beslenme biçimleridir.

Merak ettiğim yegane şey , bilhassa "Vegan" lık , ve beslenme displini.

Bunu sürüşe efor ve gnlük hayata etkisi , hangi zorluklar ile karşılaşılıyor , besin temini ekonomik'mi ? yoksa tam aksine pahalı bir yöntem'mi ?

Menüleri nasıl oluyor ? haftalık mevsimlik aylık programları ve öğünleri nasıl ve nelerden oluşuyor ?

Not: Hafta'da 12-15 yumurta'yı yağda/sahanda acımasızca kavuran bendeniz , son 1.5 senedir neredeyse hiiç tüketmedim , sanırım Vegan disipline geçeceğim ,(olduğu kadar).
    vejetaryen olan bir tanıdığım bir süre sonra zihninin çok sakin ve kolay kolay sinirlenmeyen bir hale büründüğünü söylemişti. belki vücudunda sinirlenecek enerji kalmamış da olabilir o kadarını bilemem :D vejetaryenlik güzel ve nispeten uygulanabilir ancak veganlık, psikopatlık derecesine varabiliyor dikkat edin.
    Örnek:
    https://www.bbc.com/turkce/dunya/201...712_vegan_cift
    HerveauX ve Carbondioxid bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)