Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

youtubeye baslayip motovlog çekicegim tavsiye herkes baksin lütfen :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    arkadaşlar şöyle bir videom var iyi kötü tavisye ve yorumlarinizi bekliyiorum her türlü
    öneriye açıgım kırıcı olsanız bile yorumlarınız benim ve geilşmem için çok değerli

link: https://www.youtube.com/watch?v=Q4YB1J9xWyQ

Tekerinize Taş Değmesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Ne diyelim siradan olmayim diye riskli sacma sapan seyler yapma aman deyim. Kontrayi falan vurgula gezerken apacilik yapma
    bezor1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    bu diyarda kapalı aynayla trafikte gezenin aklını alırlar benden demesi 😀

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Başlığa video eklemeyi öğrenebilirsiniz.
    oialdemir bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    7 günde 210 izlenme, 61 like, 4 dislike almışsın. Motovlog işinde geleceğin olur mu bilemem ama limitleri ve son hızı belli Cbr 125/250 gibi motorlarda aynaları kapatıp sürmen aerodinami anlamında sana birşey kazandırmaz, Hani "trafik var , aralardan geçiyorsun" desem Gaziantep'te ne trafiği? Kimse de "aynaları kapalı, owww ne havalı" diye düşünmez, hiçbir kadın da "aynaları kapalı acaba kimdir bu yiğido?" diye sormaz. Omuz üstünden sağı solu kolladığını da farkedemedim. Allah korusun kardeşim, vlog işine devam edeceksen de tek hedefin; uzun yıllar, sıkıntısız ve kazasız motosiklet sürebilmek olsun.Aç o aynaları, bak sağına,soluna,önüne,arkana..
    kdiner bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı bezor1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......kırıcı olsanız bile......
    ona kırıcı olmak değil "dost acı söylermiş" denir açık sözlü olmanı beğendim lakin yazında o kadar çok imla hatası varki böyle yazanların ilanını bile okumuyorum , videoyu izlemedim..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Malzeme çıksın diye hayatını riske atmayarak diğer vlogculara fark atabilirsin

Motosikleti
    Mt-125
    Öncelikle bu işte hızlı büyüyüp kaliteli bir iş çıkartmak istiyorsan biraz daha kaliteli bir kamera ve mikrofon almalısın.
    2.Olarak İzlenmek için değil doğru başlıklar koy ama ilgi çekici bir şekilde koy.(Bunun için internette biraz araştırmayla kendine göre çıkarımlar yapabilirsin)
    3.Çok apaçilik yapma derim ülkemizde çok izleniyor ama her şeyden önce sağlığın motora parça alınır ama sana malesef
    4.Bilgilendirici ve doğru içerik yapmanı öneririm bazende kısa kısa trafikte yaşadıkların.Ama bilgilendirici içerik yapmadan önce iyice araştır derim çünkü yapılan aynı içerikli videoların çoğundan ayrı bir ses çıkıyor buda bilgi karışıklığına sebep oluyor.
    5.ÖZGÜN içerik yap.
    6.AYNALARINI kapatma.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Türkçe dilbilgisini bilginizi gözden geçirin.
    cıbılduck bunu beğendi.

BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    En başta kamera ve mikrofon var el atılması gereken. Kamera güzel olmayınca direkt kapatıyorum videoyu genelde.

Video girişlerin, kapak fotoğrafın ve başlığın ilgi çekici olması lazım. (İlgi çekici ama alakasız başlıklar değil)

Bir de apaçilik değil de yukarıda söylendiği gibi bilgilencirici veya gerçekten bağlayıcı sohbetler yapman lazım

Kameran sürekli açık kalsın. Her çektiğin 5 dklık videoyu yükleyeceğine 1-2 saatlik videoları kesip biçip 5-10 dklık montajlar haline getirirsen daha çok izletirsin.

Bunlar benim vlog izleme bakış açım, video çekmiyorum profesyonel değilim

Sadece izmeyiciyim

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bütçe meselesi tabi ama kamera ve ses kısmı önemli öncelikle ona el at cidden çok düşük fps si var izlenmeyecek kadar kötü netliğe girmiyorum bile ondan sonrası zaten gelir cbr yada r25 kullandığın sürece otomatik videoların izleniyor hele ki öyle gazlama vs vs diyorsan akar gider
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    Küfürler, el hareketleri, kapalı ayna ile sürmek, çocukça konuşmalar. İşin garibi az da olsa "efsane vb." gibi yorumlar almışsın. Demek ki ben yaşlanmışım, gençlik bunlardan hoşlanıyor demek ki.

Öğretici olmanı tavsiye ederim. ben geç yaşlarda motora başlamış bir ağabeyin olarak yüzlece video seyrettim. Allah razı olsun bir çoğundan tarifi imkansız, faydalı bilgiler öğrendim. Senin videonu yarısına kadar seyrettiğimde apaçilik ve küfür gördüm. Böyle yapacaksan hiç başlama. Yolun açık olsun.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küfürler, el hareketleri, kapalı ayna ile sürmek, çocukça konuşmalar. İşin garibi az da olsa "efsane vb." gibi yorumlar almışsın. Demek ki ben yaşlanmışım, gençlik bunlardan hoşlanıyor demek ki.

Öğretici olmanı tavsiye ederim. ben geç yaşlarda motora başlamış bir ağabeyin olarak yüzlece video seyrettim. Allah razı olsun bir çoğundan tarifi imkansız, faydalı bilgiler öğrendim. Senin videonu yarısına kadar seyrettiğimde apaçilik ve küfür gördüm. Böyle yapacaksan hiç başlama. Yolun açık olsun.
    aslında bakarsan burada başlık açmakta işin bahanesi bir nevi bakınız motovlog çekiyorum aha bu da sayfam tıklayın belki devamı gelir modunda ki şuanki bir çok yeni başlayan arkadaşlarımız da biraz fazla apaçi ruhlular seviyorlar bu tarz hareketleri videoları vs
    Mallaca ve U.KALKAVAN bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Sana tek bir tavsiyem var, bloğu falan s... et.
    o aynalarını aç.
    kime şekil yapıyorsunuz anlamıyorum...
    berk_cglr bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bakarsan burada başlık açmakta işin bahanesi bir nevi bakınız motovlog çekiyorum aha bu da sayfam tıklayın belki devamı gelir modunda ki şuanki bir çok yeni başlayan arkadaşlarımız da biraz fazla apaçi ruhlular seviyorlar bu tarz hareketleri videoları vs
    Haklısın dostum, buradan yazarak seyredilme sayısını arttırmak istediği aklıma gelmedi de değil. Lakin iyi niyetliyiz ya hadi cevap verelim dedim.

Fakat gençler küfür, hakaret ve aptal saptal konuşmalarla apaçilikte boyut atlıyorlar. İnşallah bu arkadaş tavsiyelere uyar da daha usturplu ve öğretici videolar çeker, biz de sevkle seyrederiz.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    uymayacağına dair motorumun üstüne iddaya bile girebilirim :D olsun biz yine iyi niyetli yaklaşalım belki ters köşe yapar
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Aynanı aç hocam. Gerisini izlemedim.

Benim de kanalım var, sonra tavsiye veririm bir arkadaşın olarak.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne diyelim siradan olmayim diye riskli sacma sapan seyler yapma aman deyim. Kontrayi falan vurgula gezerken apacilik yapma
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 günde 210 izlenme, 61 like, 4 dislike almışsın. Motovlog işinde geleceğin olur mu bilemem ama limitleri ve son hızı belli Cbr 125/250 gibi motorlarda aynaları kapatıp sürmen aerodinami anlamında sana birşey kazandırmaz, Hani "trafik var , aralardan geçiyorsun" desem Gaziantep'te ne trafiği? Kimse de "aynaları kapalı, owww ne havalı" diye düşünmez, hiçbir kadın da "aynaları kapalı acaba kimdir bu yiğido?" diye sormaz. Omuz üstünden sağı solu kolladığını da farkedemedim. Allah korusun kardeşim, vlog işine devam edeceksen de tek hedefin; uzun yıllar, sıkıntısız ve kazasız motosiklet sürebilmek olsun.Aç o aynaları, bak sağına,soluna,önüne,arkana..
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malzeme çıksın diye hayatını riske atmayarak diğer vlogculara fark atabilirsin
    Alıntı MeRİchJane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bu işte hızlı büyüyüp kaliteli bir iş çıkartmak istiyorsan biraz daha kaliteli bir kamera ve mikrofon almalısın.
    2.Olarak İzlenmek için değil doğru başlıklar koy ama ilgi çekici bir şekilde koy.(Bunun için internette biraz araştırmayla kendine göre çıkarımlar yapabilirsin)
    3.Çok apaçilik yapma derim ülkemizde çok izleniyor ama her şeyden önce sağlığın motora parça alınır ama sana malesef
    4.Bilgilendirici ve doğru içerik yapmanı öneririm bazende kısa kısa trafikte yaşadıkların.Ama bilgilendirici içerik yapmadan önce iyice araştır derim çünkü yapılan aynı içerikli videoların çoğundan ayrı bir ses çıkıyor buda bilgi karışıklığına sebep oluyor.
    5.ÖZGÜN içerik yap.
    6.AYNALARINI kapatma.
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster

reis öncelik ile kaliteli mikrofon ve kamera almak için para biriktiriyorum ne zaman biriktirsem o paraya gidip kitap alıyorum mezuna kaldım bu sene

apacilikle işim yok zaten videoda görmüşsündür ne teker ne yanlama bir tek ayağa kalkarım artık onuda yapmıyorum

aynalarımı söylemiş coğu kişi 1 aynam kırık olduğu için sabit durmuyor ayriyeten sıktırıyor um acığa aradan geçerken falan pat kut arabalara çarpıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

yorumlarınız için teşekür ederim her biri benim için altın niteliginde
    1- küfür falan emtmein sebebi yani arkadaşımla oşekilde eğlenioruz video izlensin vs değil amacım ama bundan sonra videoda küfür etmicem onun içinde teşekür ederim

2-apacilik konusunda ben zaten yapmıyorum tekermiş yanlamaymış arkadaşlarımıda uyarıcam şimdi geldi aklıma genç kardeşlerimiz izliyor videoyu belkide gelecegin motorcuları olucak özendirmemek lazım zaten ben karşıyım teker yapmaya

3-ayanalarım ı öncekinde açıkladım ama saglıklısı açtırmak o konudada haklısınız yarın ilk işim açtırmak olucak,

4-ögretici ol demişsiniz 1-2 teknik bahsetmek isterim o yuzden eski bi motorcu abimize rica edicem bilgilerini paylaşıcak bizle

he tekrardan belirtim havalı olsun diye kapatmıyorum aynayı ama öyle gözükmüş açtırıcam yorumlarınız için teşekürler

İMLA KURALARI İÇİN ÖZÜR DİLERİM BÖYLE ALIŞMIŞIM DÜZELTEMİYORUM KENDİMİ

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    O zaman hadi bakalım, güzel işlerini görelim..Devam..
    bezor1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sevgili Berkay,

Motovlog yerine motosiklet tutkusu içeren bir kitap yazsan veya sanal bir karikatür çıkartsan daha egzotik olmaz mı? Motovloglar'ın durumu ortada. İzlemeye değer veya ciddiye alınacak kimse yok. Dönüp dolaşıp ya tanıtım yapacaksın yada kanalı kapayacaksın. Gelecek adına sana katkı sağlamayacaktır bu girişimin. Youtube tabanlı instagram destekli bir karikatür hazırlamanı tavsiye ederim.

Görselleri bir kaç program aracılığı ile birbirlerine hikaye şeklinde bağlayarak, retro dergi formatı oluşturabilirsin.

Şuan sana anlamsız gelebilir ama ilerleyen yıllarda ne demek istediğimi anlayacaksındır.

Ülkede yeterince motosiklet nasıl kullanılmaz içerikli paylaşımlar yapılıyor. Sen gel beni dinle bir devrime imza at. Senden sonraki nesillere öncülük et.

Bu tarz bir kanal kurman sana sponsor olmak isteyenlerin kalite seviyesini de büyük ölçüde belirleyecektir.

Boş ver sen motovlog olmayı.

Benden sana aynı tutkulara sahip bir dost tavsiyesi.
    bezor1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)