Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Sırf hava olsun diye pahalı kask almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ozellikle Arai ve Schuberth...

Orta gelirli bir motorcunun(aylik geliri 16 binden az) bu kaskları tercih etmesinin başka bir nedeni olamaz..

Güvenlik işini hakkıyla yapan birsuru üretici var.Kafasina tam oturmuş bir agv k 5(mesela) ile kaza yapıp ölen bir insanı Arai veya Schuberth in de kurtarmayacağını aklı başında olan her motorcu bilir..

Konfor mu ?

2013 yılında dünyanın en sessiz kasklarini schuberth üretir algısıyla kandirilip sr1 modelini almistim.Arkadaslar ilgisi yok..çok çok az farklar oluyor ve inanin değmiyor buna. Hafiflik ? Diğer ureticilerinde gayet hafif kaskları var.

Motor işine yeni giren arkadaşlara tavsiyem, üst seviye diye tabir edilen bu kasklari alarak paranızı çöpe atmayın.

Aynı fiyata aynı işi ve hatta fazlasını yapan başka marka modeller var.
    Justforfun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    walla bendeniz yıllardır nolan ve shark kask modelleri kullanıyorum, gayet de makul fiyatlı, bu sene shoei gt air 2 alma planlarım var, evet cidden pahalı kask algısı yaşamıyor değilim ancak malzeme kalitesi farkı da boyada ya da titreyip ses yapan vizörler gibi detaylarda biraz fark ediyor ama tabi ki ultra bir fark değil, o paralara değecek mi tartışılır, aslında aradaki ultra olan fiyat farkı, yine alım gücümüze geldim, adam 250 euroluk kask ile 500 euroluk kask arasında düşünüyor biz ise 1500 ile 4500 tl arası ve yukarısı diye düşünüyoruz, alım gücümüze göre maaşı gömüyoruz, adam akıllı ülkelerde ise normal maaşlı bir adam 4 de biri maaşını iyi kalitede kaska veriyor. Kafamızı bir kere koruyacak bir kask için imkanınız varsa inceleme yapıp parasını düşünmemek de gerekiyor, güvenlik ekipmanında soru algısı olmamalı tabi ki bazı markalar telefonun iphone'u gibi bir şey.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    ls2 kask alıp ls2 amblemini shoei amblemi ile felan kapatan insanlar var piyasada.. Şekilcilik beynini esir almış milletin. Diğer yandan insanın durumu el verir beğenir alır ona birşey diyemez kimse ama sırf şekil olsun diye ağzını yaya yaya " kafan ne kadar değerliyse o kadar para harcıcan" deyip, Kask mont harici ekipman kullanmayan tayfa varya, Allah onlara benzetmesin..
    mavellen bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Sanane kardeşim sanane? Yada daha doğrusu kime ne? Kimin ne aldığından sanane parayı beraber mi kazanıyorsunuz? Bunu sorgulamak sana düşmez
    sutlusoda, Anfibi, BoraKara ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Arkadaslar, aylik geliri 16 binin altinda olan varsa lutfen simdi ciksin. Orta geliriniz bile yok, bir de yorum yapip konuyu kirletiyorsunuz
    ryangt, computeus ve tkalfaoglu bunu beğendiler.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    Mt-125
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanane kardeşim sanane? Yada daha doğrusu kime ne? Kimin ne aldığından sanane parayı beraber mi kazanıyorsunuz? Bunu sorgulamak sana düşmez
    Dostum kusura bakma ama böyle bir üslup hoş olmamış adam sadece pahalı kaskların gereğinden fazla abartıldığını ve 2500liralık ile 5000liralık arasında çok bir fark olmadığını söylüyor.Ki buda onun kendi düşüncesi.Eğer doğru olmadığını düşünüyorsanda güzel bir üslup ile arkadaşa açıklaman kafasındaki yanlış düşünceyi aşmasına sebep olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, aylik geliri 16 binin altinda olan varsa lutfen simdi ciksin. Orta geliriniz bile yok, bir de yorum yapip konuyu kirletiyorsunuz
    Hahahaha yavaştan çıkıyorum ben o zaman
    mavellen bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam tersi, geliri 16 binden az olan kişiler konuda kalmalı sanki ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Seni kaale bile almıyorum.Senin hakkından drejj gelsin, ben ugrasmiyim..

Motosikleti
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam tersi, geliri 16 binden az olan kişiler konuda kalmalı sanki ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Seni kaale bile almıyorum.Senin hakkından drejj gelsin, ben ugrasmiyim..
    Ben cikmis gibi yaptim ama gizliden gizliden okuyorum yorumlar
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    MT-07
    Son iki kaskım Shoei Qwest ve Nxr’dır. Bundan sonra ya Shoei alırım yada Arai. Şekiller die kendi istediğimi giyemeyecek miyim? Bana göre dünyanın en iyi kaskları. Sana göre değildir belki ama beni bağlayan kısım bana yeter.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Orta gelirli bir motorcunun(aylik geliri 16 binden az) bu kaskları tercih etmesinin başka bir nedeni olamaz..
    Su kismi okurken yutkundum )))

Hocam sen neden surekli bi gerginsin

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    schubert en sessiz kask evet ama bu motora göre de dğişiyor sen şimdi tutup naked motora binip scehubert sessiz değil dersen bence de sessiz olmaz
    ama tutup şöyle rt gs fjr gibi motor da takarsan gayet sessiz dış dünya ile ilişkini kesiyor
    shoi de kullandım ama ses konusunda hiçbiri bi schubert olamaz
    ha para mevzusuna gelince daha ucuza daha iyisi varsa sen onu al onu tak hatta hiç takma
    gelirim 16000 tl değil ama tekrar kask alacak olsam gene gider aynı marka alırım
    tkalfaoglu bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...gelirim 16000 tl değil ama tekrar kask alacak olsam gene gider aynı marka alırım

Guvenliiiiikkkk... arkadasi disari alalim.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 Bajaj Dominar 400 SYM Wolf SB250Ni
    Nexx marka kaskım vardı Full Face 850 TL ye almıştım kaza geçirdim yüz üstü sürüklendim 60 Metre yerde ve kask işini fazlasıyla yaptı tüm ekipmanlarım parçalandı ama hiç bir yerim kırılmadı kanamadı şimdi AGV marka kask aldım memnunum ben sessizmiş abi bu kask camı buğu yapmazmış abi bu kask terletmezmiş ben ona bakmıyorum korusun yeterli gerisi Allah'a kalmış vaktimiz geldiyse gideriz
    Justforfun bunu beğendi.

Kaskın fiyatı evet sadece güvenlikle ilgili değil, hafiflik, sessizlik, malzeme kalitesi, boyaması herşey etkiliyor fiyatını aynı kaskın düz rengiyle resimlisi arasında bile çok ciddi fiyat farkları olabiliyor. Sırf güvenlik için çok çok pahalı bir kask almaya gerek yok diyorsan haklısın. Şekilcilik konusunda da kısmen hak veriyorum kaska monta dünya para yatırıp spor ayakkabı ile motora binen bir dünya adam var, pantolona eldivene hiç girmiyorum

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    2500'e kadar dar gelir
    2500-10000 arası orta gelir
    10000 üstü yüksek gelir diye düşünüyorum memleket şartlarında.
    100000 üstüne fakir deyip geçiyorum. Allah onlara acısın.
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2500'e kadar dar gelir
    2500-10000 arası orta gelir
    10000 üstü yüksek gelir diye düşünüyorum memleket şartlarında.
    100000 üstüne fakir deyip geçiyorum. Allah onlara acısın.
    Gelirinin 1/4 uyle Arai nin orta seviye bir kaskini alamiyorsa o adam yüksek gelirim var demesin

Bu tüm dünyada böyledir, hatta ekonomi literaturunde Arai satin alma endexi olarak geçer ;)
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Geçenlerde motoru bakıma götürdüğümde yapılmasını beklerken oradaki temsilci arkadaşla konuştul biraz. Bana abi bu ekipman işleri kapitalist sistemin oyunu eğer öleceksek zaten ölürüz kask fln kurtarmaz boynun kırılır yine ölürsün o yüzden ekipmana para vermek saçma dedi. Bende 1-2 kere yav kader kısmıda var tabii ama ufak bi düşmede bile sıyrıksız atlatabilirsin ekipman varsa yoksa işin kötü fln diye ama baktım nato kafa nato mermer sonra aynen kardeş aynen dedim geçtim. Bu adam oraya gelip motosiklet alanlarla muhattap olan birisi yeni motora başlayan bilgisi pek olmayan birisine bu lafları etse ve o kişi ekipman almadı diye sakat kalsa veya ölse acaba vicdan azabı çeker mi? Neyse konu çok dağıldı, bazı kilit noktalar var bu kask işinde kabul materyali yalıtım hafiflik vs bunlar bi nebzeye kadar ne kadar ekmek o kadar köfte mantığıyla ilerliyor. Ama şahsi görüşüm alınabilecek en iyisini almak illa aşırı pahalı olmasına gerek yok ama gel gelelim ki malzemesi ve teknolojisi iyi kasklar pahalı

Motosikleti
    Honda cb250r
    Sanane diyen arkadaşın üslubuna takılanlar başlık sahibinin üslubuna nedense değinmemişler. Her pahalı kask kullananın hava atmak için bunu yaptığı algısı içeren bir başlığın üslubundan bahsediyorum. 2000 liraya da 5000 liralık kaskın özellikleriyle eş değer kask bulabilirsiniz demek ayrı, başlık seçimini bu şekilde yaparak polemik oluşturmak ayrı. Farkındalık bu şekilde oluşturulmaz. Sana, 16 bin lira kazanmadan bu kaskları alanlara atıp tutma yetkisini kim veriyorsa ''Sanane'' diyen kişiye de yetkiyi o veriyor. Kısaca keyiflerin kahyası.
    khaledome bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motor işine yeni giren arkadaşlara tavsiyem, üst seviye diye tabir edilen bu kasklari alarak paranızı çöpe atmayın.

Aynı fiyata aynı işi ve hatta fazlasını yapan başka marka modeller var.
    Cehalet

Daha once cok konusuldu. Internette fazlasiyla bilgi mevcut. Merak eden aratip niye fiyatlari yuksek ogrenebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cehalet

Daha once cok konusuldu. Internette fazlasiyla bilgi mevcut. Merak eden aratip niye fiyatlari yuksek ogrenebilir.
    Yav Haşmet seni nerdeyse sürekli tokatladigim halde sürekli bana cevap yetistiriyosun

Sende biraz sado-mazo eğilim sezinliyorum.Evde kırbaç,kelepçe bulunuyo mu ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)