Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CB125F kaza - km saati kırıldı yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB 125F
    Merhabalar.Bu sabah ufak bir kaza geçirdim,araba aniden önüme kırdı.Km saati camı ve ön çamurluk kırıldı.

Size sormak istediğim ilk soru fotoğraftaki gibi bir cam kırığına nasıl çözüm bulabilirim? Komple km saatini değiştirmek mi gerekiyor yoksa sadece cam olarak değiştirtebilir miyim ?

İkincisi ön çamurluğu değiştirticem ustaya. kalyoncumotor.com'dan orjinal çamurluğu alıp mı ustaya değiştirtmeliyim yoksa parça alımını da ustaya mı bırakmalıyım ?

Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

https://imgyukle.com/i/n19EWo

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

Bu arada göstergelerin hepsi çalışıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Öncelikle geçmiş olsun
    Çıkma bir gösterge paneli bulursan işinin ehli bir usta camları değiştirebilir.
    Çamurluk konusunda ise parçayı senin alman senin yararına olur çünkü usta 30a alsa 40 dicek hatta hatta kendin bile takabilirsin işçilik ödemezsin çamurluk söküp takmak zor değil

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Geçmiş olsun.

Biz zamanında çok yazıp çizdik bu motoru almayın parçaları soygun fiyatına satılıyor diye.
    levend84 bunu beğendi.

sanirim kirilan parca plastik.
    burda da görecegin uzere cerceve zaten cikiyor.
    https://www.aliexpress.com/i/32969335401.html
    kirilan parcadan ayni kalinlikta olacak sekilde yenisini kestirip, takabilirsin.
    en ucuz yöntemi bu, aksi halde, servis, cikma parcacilar yada aliexpress yolu gözukur sana

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Göstergenin içi dışı ayrı ve komple satılıyor.
    https://www.bike-parts-honda.com/hon...4/F_02/2/33244
    Parça diyagramı bu şekilde. 5 numara 35 sterlin gözüküyor tr fiyatı 250tl filan olabilir. Basit bir plastik parça için çok. Daha ucuz ama uğraştırıcı yöntemde göstergenin kırılan kısmını söküp reklamcılar da filan birebir aynı ölçülerde plastik kestirebilirsin. Reklamcılar yapar mı tam bilmiyorum

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    O gostergeye sert seffaf rontgen malzemesi kaplanabilir.

Motosikleti
    Honda CB 125F
    Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.Honda yetkili servisini aradım ön çamurluk 290 lira km gösterge camı 155 lira gibi uçuk bir rakam söylediler sağolsunlar.
    Kalyoncu motorda orjinal olarak belirtilen ön çamurluk 150 lira,
    km saati üst kapağı(aradım camı var mı diye varmış) 94 lira.

Sizce alınır mı bu siteden? Gerçekten orjinal düzgün parçalar mıdır?

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Geçmiş olsun servisler genel olarak pahalı herhangi bir motorcu sökse ona uygun cam kestiremez misin sin caba,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Geçmiş olsun.

Göztergeyi sökün, dış çerçeve ve gösterge camını ayırın. Bir parça pleksi glass' a ihtiyacınız olacak. Uygun ölçüde kesilmiş pleksiyi kırık kısımın altına-üstüne yapıştırıp çatlak bir ekran gibi kullanabilir, veya biraz daha hassas bir işçilik ile kırık kısmı bir gravür taşlama ile kesip çıkartıp aynı ölçüde kestiğiniz pleksiyi kusursuz şekilde yerine takabilirsiniz. Bir ihtimal cam tamir kitleri de aynı şekilde kullanılıp hiçbir parça değiştirilmeden camı yenileyebilirsiniz.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı tuncd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.Bu sabah ufak bir kaza geçirdim,araba aniden önüme kırdı.Km saati camı ve ön çamurluk kırıldı.

Size sormak istediğim ilk soru fotoğraftaki gibi bir cam kırığına nasıl çözüm bulabilirim? Komple km saatini değiştirmek mi gerekiyor yoksa sadece cam olarak değiştirtebilir miyim ?

İkincisi ön çamurluğu değiştirticem ustaya. kalyoncumotor.com'dan orjinal çamurluğu alıp mı ustaya değiştirtmeliyim yoksa parça alımını da ustaya mı bırakmalıyım ?

Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

https://imgyukle.com/i/n19EWo

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

Bu arada göstergelerin hepsi çalışıyor.
    Cam konusunda tecrübeli arkadaşlar yorum yapacaktır. Parçalarla ilgili Nacizane tavsiyem orijinal alıp ustaya taktırmak. Bazı ustalar gerçekten çok yan sanayi ve dandik malzeme kullanıyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)