Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mitas Sport Force Plus 120-180

Motovento
    REKLAM ALANI
    IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Merhabalar,

Mitas sport force plus düşünüyorum geçmiş konulara baktım fakat güncel bir fikir istiyorum kullanan arkadaşlardan. Genelde kuru havalarda kullanıyorum. Viraj performansı, çabuk ısınıyor mu, tutuşu, fren performansı vs nasıl kullanan arkadaşlar fikir verebilirlerse önerilerini dinlemek isterim. Gidip pirelli metzellere o kadar para vermeye gerek var mıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    benimde merak ettiğim bir lastik valla kötü diyeni pek duymadım.motor fuarı vs ile sanırım 1100 tl setini veriyorlar haberiniz olsun.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Dunlop'a iyi denmiş; kusura bakmayın bizim yollar için b.mb.k bir lastiktir, ya da ben kötü lastik görmemişim

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dunlop'a iyi denmiş; kusura bakmayın bizim yollar için b.mb.k bir lastiktir, ya da ben kötü lastik görmemişim
    Benim şu anki lastikler Dunlop şahsen fikrim azıcık sert yapsam motor g..tünü nereye atacağını şaşırıyor D:

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Türkiye'ye Michelin gibi daha yumuşak hamurlu lastikler lazım. Dunlop sert kalıyor. Benim CB500F'in de fabrika lastiği Dunlop'tu, 471cc 47beygir motorda bile arka lastik kendini salıyordu. (8.000km'deki lastik, sıfırını denemedim - ama şu anda üzerindeki Michelinler 16.000'de ve 8.000'deki Dunloplardan çok çok daha iyi tutuyor ve güven veriyorlar...)

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    İki kere bu lastikten kullandım. Birini Bandit 600’s de kullandım. Birini bmw f800gt de kullandım.

İki lastiği de kendim sıfır taktırdım ve ikisi de gerçekten çok memnun etti beni. Ama 2 bin km bile olmadan o iki motoru da satmıştım. Bu yüzden ömrü vs. hakkında yorum yapamam. Ama kullandığım her kmde beni epey memnun etti. Peg değdirerek viraja da girdim, ıslakta da kullandım.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Ben pirelli angel gt den sonra kullandım. Aman öldük bitti gidiyor ön dedirtmedi. 10 bin gibi sertleşmeye başlıyor. Yukarıda ki arkadaş ömrü hayatı boyunca kullanmamış lastiği. Zaten Dunlop övmesinden lastikten çok anlamadığıda anlaşılıyor. Sport Force tabi ki bir pirelli bir michelin değil. Ama güzel hamurlu parasına göre yeterli bir lastik. Alternatif olarak Anlas' ın yeni spor maksatlı lastiği Viento Sport da tercih olabilir.

Bütçe varsa tabiki Rosso 3 yada Michelin Power RS öneririm.

Kullanıyorum güven veriyor

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Fiyat performans lastiğidir bende almayı düşünüp araştırmıştım ama lastik alırken kış başlangıcı olduğu için bu lastikte iyi havaların lastiği olduğu için tercih etmedim. Ben lastiği kullanmadım ama araştırdığım kadarıyla hiç kötü yorum görmedim. Başta dediğim gibi fiyat performans lastiği öyle limitlerin dibini vurayım gibi bir derdiniz varsa doğal olarak size gelmez.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben pirelli angel gt den sonra kullandım. Aman öldük bitti gidiyor ön dedirtmedi. 10 bin gibi sertleşmeye başlıyor. Yukarıda ki arkadaş ömrü hayatı boyunca kullanmamış lastiği. Zaten Dunlop övmesinden lastikten çok anlamadığıda anlaşılıyor. Sport Force tabi ki bir pirelli bir michelin değil. Ama güzel hamurlu parasına göre yeterli bir lastik. Alternatif olarak Anlas' ın yeni spor maksatlı lastiği Viento Sport da tercih olabilir.

Bütçe varsa tabiki Rosso 3 yada Michelin Power RS öneririm.
    Anladım aslında rosso 3'lere falan çıkarsam Metzeler Sportec M9 RR almayı düşünüyorum ama sonrasında bakıyorum mitasla 2 katı fiyat farkı oluyor çok kararsız kaldım yahu

Motosikleti
    XMAX 250
    1.2.14. Sansürlenerek te olsa küfür, argo terim, maksadı aşan benzetme, sataşma, tartışma çıkarıcı söz, aşağılama vb. içerikler mesajlarınızda bulunamaz. Tehdit etmek, küfretmek, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu mesajlar ile din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar yazmak, davranışlarda bulunmak yasaktır. MT forumlarının en belirgin özelliği kullanıcıların mesajlaşmalarında yakalanan belirgin düzeydir. Bu güzel çizgiyi korumak mutlaka kullanıcının görevidir.

Herif bize '' kuş beyinli diyor, büzüğünüz yetiyor mu '' diyor.

Forum yönetimi uyuyor.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    1.2.14. Sansürlenerek te olsa küfür, argo terim, maksadı aşan benzetme, sataşma, tartışma çıkarıcı söz, aşağılama vb. içerikler mesajlarınızda bulunamaz. Tehdit etmek, küfretmek, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu mesajlar ile din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar yazmak, davranışlarda bulunmak yasaktır. MT forumlarının en belirgin özelliği kullanıcıların mesajlaşmalarında yakalanan belirgin düzeydir. Bu güzel çizgiyi korumak mutlaka kullanıcının görevidir.

Herif bize '' kuş beyinli diyor, büzüğünüz yetiyor mu '' diyor.

Forum yönetimi uyuyor.
    yönetim dediğin kadro hobi amaçlı yönettiği için çok da bir şey bekleme en fazla bu mesajı şikayet et diyip görmelerini beklersin akşam işten gelip bakınca görüp ya siler ya da banlarlar
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum yönetimi uyuyor.
    Hocam robot muyuz biz ?
    oialdemir bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yönetim dediğin kadro hobi amaçlı yönettiği için çok da bir şey bekleme en fazla bu mesajı şikayet et diyip görmelerini beklersin akşam işten gelip bakınca görüp ya siler ya da banlarlar
    Çok ilginçmiş. Adam anamıza sövse burada ekrandan izleyeceğiz. Sanki biz '' Mitas dünyanın en iyi lastiğidir almayanın anası babası ölsün '' dedik.
    Parasına göre yeterli bir lastik. Isınınca da fena tutmuyor. Angel GT, Rosso 2, M7RR, Power RS, Capra RD gibi bir çok lastik denemiş biri olarak söyledim bunu. Tabi ki Keith Code değiliz. Yukarıdan aşağı hepsini listelemek haddimize değil. Ancak bende bir CB500F üstünde gelen Dunlop ile kısa bir tur atmıştım. Bahar aylarıydı. Açıkcası ben iç beklediğimi alamadım o lastikten. Ne ısınma süresi ne tutuş be güven verdi bana.

Adam ayn fikirde değiliz diye bizi vatan haine ilan etti. Şaka gibi. Ülkenin aynası gibi biri gerçekten. Herkes aşırı uçlarda, herkes fanatik.
    Şu şahis ile bir yerde oturup siyaset konuşsan çeker vurur seni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam robot muyuz biz ?
    Küfür ve argo için bir engelleme olduğunu düşünüyordum. Sanırım yok.

Evet aynen öyle yapıyoruz, bir mesaj şikayet edildiğinde mail geliyor ve duruma göre gerekli kararı verip işlem yapıyoruz.
    Ama bugün şikayet maili kontrol etmeden bu konuya girdim ve gördüm.
    Sizin burada şikayetçi olduğunuz konu ney onu anlamadım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

Küfür ve argo için bir engelleme olduğunu düşünüyordum. Sanırım yok.
    Küfür veya argo kullanan kişinin cezasını 1 saat veya 12 saat almasında sizin için bir sakınca var mı ?
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet aynen öyle yapıyoruz, bir mesaj şikayet edildiğinde mail geliyor ve duruma göre gerekli kararı verip işlem yapıyoruz.
    Ama bugün şikayet maili kontrol etmeden bu konuya girdim ve gördüm.
    Sizin burada şikayetçi olduğunuz konu ney onu anlamadım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

Küfür veya argo kullanan kişinin cezasını 1 saat veya 12 saat almasında sizin için bir sakınca var mı ?
    Benim için sorun çözüldü teşekkür ederim. Arada bir olsada bu memlekette adaletin işlediğini görmek güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

[/COLOR]
    Küfür veya argo kullanan kişinin cezasını 1 saat veya 12 saat almasında sizin için bir sakınca var mı ?[/QUOTE]

Orasını bilemiyorum. Forum yönetiminin bu konuda standart bir süresi vardır. Söylediğim gibi kişinin uyarılması benim için yeterliydi. Sonuçta burası medeni bir tartışma ortamı. Böyle kalması tek temennimiz.

Benim için sorun çözüldü teşekkür ederim. Arada bir olsada bu memlekette adaletin işlediğini görmek

Orasını bilemiyorum. Forum yönetiminin bu konuda standart bir süresi vardır. Söylediğim gibi kişinin uyarılması benim için yeterliydi. Sonuçta burası medeni bir tartışma ortamı. Böyle kalması tek temennimiz.
    Özel olarak size durumu açıkladım ama diğer üyeler için havada kalmasın diye buradan da yazayım.
    Maalesef standart bir süremiz yok Bazen konularda okurken denk geliyor müdahale ediyoruz, bazen mesaj şikayet bildirimi gelince müdahale ediyoruz, bazende şikayet mailini gördüğümüz halde müdahale edemiyoruz. Başka bir yönetici görünce müdahale ediyor vs.vs.
    Velhasıl, ülkemizde en kısa yargılamalar bile en az 1 sene sürüyor iken, bizlerin belirli kurallar çerçevesinde anlık olarak her konuyu mesajı takip edip bu kurallara uymayanlara yaptırım uygulamamızı beklemenizi anlıyorum ama bu pek mümkün değil. Çünkü bizlerinde birer hayatı, sosyal çevresi, işi, ailesi, hatta çoğumuzun çoluğu çocuğu var. Yaşlandık artık ayrıca
    oialdemir bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    benim bir şikayetim yok sadece işleyişi anlattım
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

benim bir şikayetim yok sadece işleyişi anlattım
    O zaman dans
    berk_cglr bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Anlasın Viento diye bi modeli var, hamuru baya yumuşak ama henüz test eden görmedim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)