Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2020 r 25 benzinin bi kısmı kayboldu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    sıfır aldım motoru 202 km yol yapmısım aldığım gün bayiden çıkarken fulledim. 100 km de 4.2 l yakmısım yani 8.4 litre yakmış oluyorum 14 litre aldıgıma göre kalan benzin nerede? benzin ışığı yandı bugün. ben de işe getirmedim yolda kalmıyım diye.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Rodaj kurallarına uyuyor musunuz? Bende de 2020 Mt-25 var. İlk aldığım gün depoyu fulledim, 300 km sonra motorda tek diş kaldı, bugün yine fulledim depoyu. 10.65 litre benzin aldı. 100 km'de 3.5 litre yakmışım. Göstergede ort. 3.2 civarı gösteriyordu. Rodajdan sonra 3 litreyi göreceğime inanıyorum. Yakıt tüketiminde kilo faktörü ve kullanım şekliniz de önemlidir.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj kurallarına uyuyor musunuz? Bende de 2020 Mt-25 var. İlk aldığım gün depoyu fulledim, 300 km sonra motorda tek diş kaldı, bugün yine fulledim depoyu. 10.65 litre benzin aldı. 100 km'de 3.5 litre yakmışım. Göstergede ort. 3.2 civarı gösteriyordu. Rodajdan sonra 3 litreyi göreceğime inanıyorum. Yakıt tüketiminde kilo faktörü ve kullanım şekliniz de önemlidir.
    Yenileri baya az yakmaya başlamış.

Motosikleti
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasasını kullanmadım hiç, o yüzden yeni kasayla kıyaslayamam ama şu an motor rodajda. 330 km'deyim. 7 bin deviri (90-95 km) geçmiyorum ve sürekli 2,3,4,5,6 - 6,5,4,3,2 şeklinde viteslerle oynuyorum şehir içi sürüşte. Buna rağmen az yakması güzel bir şey tabi. Rodajdan sonra sabit bir devirde ve uzun yolda, çok rahat bir şekilde 100 km'de 3 litreyi göreceğine eminim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Ya ben de 7000 deviri geçmiyorum bi yerde yanlışlık var ama hadi hayırlısı. 300 km de yeni yanması gayet iyi.

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasasını kullanmadım hiç, o yüzden yeni kasayla kıyaslayamam ama şu an motor rodajda. 330 km'deyim. 7 bin deviri (90-95 km) geçmiyorum ve sürekli 2,3,4,5,6 - 6,5,4,3,2 şeklinde viteslerle oynuyorum şehir içi sürüşte. Buna rağmen az yakması güzel bir şey tabi. Rodajdan sonra sabit bir devirde ve uzun yolda, çok rahat bir şekilde 100 km'de 3 litreyi göreceğine eminim.
    Selam. Euro4 uyumlu MT25 ile uzun yolda 2.8 litre tüketim yakaladım fazla kasmadan.
    MT 25 ABS

Motosikleti
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ben de 7000 deviri geçmiyorum bi yerde yanlışlık var ama hadi hayırlısı. 300 km de yeni yanması gayet iyi.
    Ben 65 kilo, 1.73'üm. En büyük avantajım hafif olmam sanırım. Ani frenleme ve ani kalkışlar yapmayın. Vites düşürürken de motoru devirlendirmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Alıntı cuysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam. Euro4 uyumlu MT25 ile uzun yolda 2.8 litre tüketim yakaladım fazla kasmadan.
    Çok iyi bir tüketim Rodajdan sonra deneyeceğim artık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Ani olmasa bile motoru normal kullanıyorum, çok garip gerçektende anlam veremedim. bu motorların acaba 1 diş kalınca ne kadar daha içinde benzin kalır?
    ya da yedek deposu bişeyi var mı beki oraya geçmiştir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    vitesli motorların depo iki parça gibi yani ortası kavisli olduğu için bazen şamandıra bir anda eksik gösterebiliyor , 10-15 km sonra kalan benzin göstergede artabilir yada ikaz sönebilir..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yakit deposu ve lcd cizgileri tuketim acisindan bir ölcü degildir.

Orta sehpa olmadigi icin,

Motor yan ayaklikta durunca ve park edilince,benzin deponun sol tarafina yiğilir.

Duzleyerek surus yapilsa bile dijital seviye hatali gosterir.

Sağa dogru biraz yatirin(tersi yonde)sonra duzleyin.

Veya depoyu fulleyin 100km gidin ve tekrar fulleyin ve farki gorun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    ben 1 depoyla 7000 deviri geçmeden 200 km de benzınm bıtıyosa b motor kullanılmaz :D özellikle ülkemizde

Motosikleti
    ......
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1 depoyla 7000 deviri geçmeden 200 km de benzınm bıtıyosa b motor kullanılmaz :D özellikle ülkemizde
    Depo dolum kapagini ac ve motoru calkala,ses geliyormu?

Full depo 200km ve 7000rpm cidden tuhaf

Bu işte bir sakatlik var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    içerde sıvı bişiler var evet ses geliyor

Motosikleti
    ......
    O sivi kesin benzindir,

Koklarsan anlarsin zaten

Sirt çantana 1lt pet şisede benzin at

Depoyu bitirene kadar kullan.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motoru satın aldığınız zaman yanında kullanım kitapçığı da veriyorlar onu arada açıp okuyun içinde herşey yazıyor.
    R25 için yanlış hatırlamıyorsam 3.6 L yedek depo vardı. geriye kaldı 10.4 L. Şamandıra ve gösterge bu 10.4 litreye göre tepki verir. 8.5 L eksildiğini yazmışsınız. Geri kalan 2 litrelik benzin az bir miktar olduğu için tank içinde hareket ettiği zaman göstergeyi yanıltabilir. Mesela 2006 model motorumda benzin göstergesi yoktu. Benzin bitince ışığı yanıyordu. Yarım depodayken dik bir yokuştan inerken ışık yakardı. düz bir zemine indikten birkaç dakika sonra da ışık sönerdi. Buda aynı hesap. Yakıt olarakta rodajdan sonra fazla düşüş beklemeyin. r25 in normal seyir hızlarında ki yakıtı 4 litre civarıdır. 7 bin devri geçmeden YBR kullanır gibi kullanırsanız anca o zaman 3 litre görürsünüz.
    cıbılduck bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasada az yakıyordu. 2 depo kadar kullandım ortalamam 3.1di sonra sattım.

Genç arkadaşlarımız her viteste gazı köklediği için çok yakıyor algısı oluştu piyasada.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    benim motosiklet benzin ışığını yanıp söndürdüğü zaman biliyorumki içinde 6 litre benzin kaldı.
    şöyle yap sende. benzin ışığı yanıp sönmeye başlayınca depoyu fulle. kaç litre alıyor analiz et.
    ışık yanınca benzin bitti mi yoksa bitmesine daha çok mu var öğrenmiş olursun.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öyle yada böyle istediginiz kadar uğraşın R25 az yakan bir makine değil bunuda bilin pekte ulaşım amaçlı kullanılacak bir motosiklet değil daha çok spor yönde kalıyor yakıtı az yaksın diyorsanız üzer sizi başka motor alabilirsiniz ama bu motorun verdigi zevkide vermeyebilir

Motosikleti
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle yada böyle istediginiz kadar uğraşın R25 az yakan bir makine değil bunuda bilin pekte ulaşım amaçlı kullanılacak bir motosiklet değil daha çok spor yönde kalıyor yakıtı az yaksın diyorsanız üzer sizi başka motor alabilirsiniz ama bu motorun verdigi zevkide vermeyebilir
    Evet, günlük kullanıma uygun değil kesinlikle, daha çok zevkine binelecek bir araç. Yeni kasaya topcase de takılamıyor. Şekli, duruşu, virajı vs güzel ama bir commuter'in pratikliği yok kullanım olarak.

Motosikleti
    ......
    Sevgili canlar,

Hazir konusu acilmişken sorayim

R25/Mt25

Sabit 130-135 km/h hizlarda

Ne yakiyor?

İki modelide hic kullanmadim tecrubem yok.

Gözlemleyen oldu mu?

Eski motorum,

130-135 km/h 9.500rpm de

Sabit

3 lt tuketim sunuyordu

Genelde yakit alirken tutara degil pompadaki alinan litreye bakiyorum.

Fulleyip 200km gittim ve tekrar fulledim fark 6lt.

Demem o ki r25 ve mt25 te 135 ile seyrederken gaz kolu 4/3 te buyuk ihtimal.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)