Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsikletteki bir arızayı çözemiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Merhaba Abilerim arkadaşlarım bir süredir araştırıyorum ama bir çözüm bulamadım Sym Fidlle 3 motosikletim var sorun şöyle motoru çalışıtırıyorum herhangi bir sorun yok ama gaz verip gideceğim zaman bi ses çıkmaya başlıyor fijjjjj rüzgar sesi gibi ama baya rahatsız edici rölentide iken öyle bir ses yok ama giderken oluyor bazende kesiliyor sonra yine başlıyor tamirciye götürdüm arka varyatör dedi varyatörü ve debriyajı değiştirdi bagalarıda değiştirdi ses kesilmedi aksine motor güçten düştü bayır çıkamaz hala geldi ben tekrar söküp bagaları değiştirince çekişi gücü düzeldi ama sesin sorununu çözemedim anlayan varya yardımcı olursa süper olur video ekleyemedim ama ustalarımızdan ulaşan olursa telefon numaramı paylaşayım video atayım sanki bilya sesi gibi ama siz daha iyi bilirsiniz teşekkürler. (Hatta videoda yüklüyorum sesi çektim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen şimdi bu ses için tamirciye mi gittin?
    O da arıza var deyip motorda tamirat mı yaptı
    Motorunda hiç bir şey yok.
    Ama o tamirciye bir daha git istersen.
    Alalım verelim ekonomi canlansın

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Tamirciye gittiginiz için,

Psikolojik bir etki söz konusu.

Eski ustamin yaninda takildigim zamanlar,ustamin samimi bir arkadaşi bir abi(55-60 yaslarinda burgman 650),surekli motorunu getiriyordu,

Şurdan ses geliyor,burdan bu geliyor,

Motoru birak akşam alirsin der,hiç ellemeden,icerde durur,arkadasi gelince motor tamam der,borcun harcin yok.

Motoru calistirir,heeh işte bu yaa derdi.

Eline koluna saglik..

Cay icer giderdi

Bir gun sordum,abi hayirdir ne oluyor?

Yaa bu benim 20senelik arkadaşim,yilda 5-6 defa gelir,evhamlidir.bende bu şekilde psikolojik destek oluyorum

Kural 1

Çalisan sisteme asla mudahale etme,ettirme,etmek isteyenin agzina kontak anahtarini firlat.
    brkkrtt, siyanoz, birbilent ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen şimdi bu ses için tamirciye mi gittin?
    O da arıza var deyip motorda tamirat mı yaptı
    Motorunda hiç bir şey yok.
    Ama o tamirciye bir daha git istersen.
    Alalım verelim ekonomi canlansın
    o duyduğunuz ses başka motorlarda yok yani aynı model marka motorda öyle bir ses yok videoda ses az gibi ama baya sesli aslında

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamirciye gittiginiz için,

Psikolojik bir etki söz konusu.

Eski ustamin yaninda takildigim zamanlar,ustamin samimi bir arkadaşi bir abi(55-60 yaslarinda burgman 650),surekli motorunu getiriyordu,

Şurdan ses geliyor,burdan bu geliyor,

Motoru birak akşam alirsin der,hiç ellemeden,icerde durur,arkadasi gelince motor tamam der,borcun harcin yok.

Motoru calistirir,heeh işte bu yaa derdi.

Eline koluna saglik..

Cay icer giderdi

Bir gun sordum,abi hayirdir ne oluyor?

Yaa bu benim 20senelik arkadaşim,yilda 5-6 defa gelir,evhamlidir.bende bu şekilde psikolojik destek oluyorum

Kural 1

Çalisan sisteme asla mudahale etme,ettirme,etmek isteyenin agzina kontak anahtarini firlat.
    o duyduğunuz ses başka motorlarda yok yani aynı model marka motorda öyle bir ses yok videoda ses az gibi ama baya sesli aslında

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    4 zaman cevriminin mucidi,by otto icten yanmali bir motorun ses çikarmasi normal der,doğasi gereği.calişan bir mekanizma.

Yağ yakma
    Performans duşuklugu
    Aşiri tuketim
    Zor çalişma
    Fazla vibrasyon
    Gaz yememe

Gibi durumlar sureklilik arz etmiyorsa

Sorun yoktur.

Hee ben bu sesi istemiyorum diyorsaniz

Daha maharetli bir servise gidebilirsiniz

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    O ses bana ön Varyatör de bulunan aktarma sisteminin soğuması için hava girişi sağlayan paller(pervane)in çıkardığı Ses gibi geldi.

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ses bana ön Varyatör de bulunan aktarma sisteminin soğuması için hava girişi sağlayan paller(pervane)in çıkardığı Ses gibi geldi.
    Ondan olmadığını anlamam için ne yapabilirim kapağı sökimmi

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Varyatör ü söküp deneyebilirsin. Hem sökmüşken Varyatör bakımını da aradan çıkartmış olursun.

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Varyatör ü söküp deneyebilirsin. Hem sökmüşken Varyatör bakımını da aradan çıkartmış olursun.
    Söktüm çalıştırdım ses ordan gelmiyor başka bir motorcuya gittim oda söktü çalıştırdı sesi dinledi motordan geliyo dedi krank bilyası falan anlattı bişeyler

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kulak tıkacı kullanmayı denediniz mi?

Bu kadar basit ses sorunları için hem kendinizi hem de bütçenizi yıpratmayın. Önemli bir sorun olduğunu düşünüyorsanız yetkili servise gidin, derdinizi anlatın, tatmin olmazsanız diğer yetkili servisi deneyin. Herkes normal veya önemsiz diyorsa ve hala sizi rahatsız ediyorsa çözümü belirttim. Dalga geçmiyorum, psikolojik bir durum da olabilir, sizi rahatsız eden ses frekansları kişiden kişiye değişir. Kimisi tahtaya tırnak sürtülülse dişlerini sıkar, kimisi esneme sesi duyunca esner. Son çare olarak kulak tıkacı, baktınız ki olmuyor başka bir marka modele geçebilirsiniz.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu kadar basit ses sorunları için hem kendinizi hem de bütçenizi yıpratmayın. Önemli bir sorun olduğunu düşünüyorsanız yetkili servise gidin, derdinizi anlatın, tatmin olmazsanız diğer yetkili servisi deneyin. Herkes normal veya önemsiz diyorsa ve hala sizi rahatsız ediyorsa çözümü belirttim. Dalga geçmiyorum, psikolojik bir durum da olabilir, sizi rahatsız eden ses frekansları kişiden kişiye değişir. Kimisi tahtaya tırnak sürtülülse dişlerini sıkar, kimisi esneme sesi duyunca esner. Son çare olarak kulak tıkacı, baktınız ki olmuyor başka bir marka modele geçebilirsiniz.
    Üstad a katılıyorum. Bence de o ses sıkıntı yaratacak bir ses değil.

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sorunu bulduk krankın yanındaki sağlı sollu bilyalardan mış ses rahatsız ediciydi kulak tıkacını sen başka biyerde kullan

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Üstad a katılıyorum. Bence de o ses sıkıntı yaratacak bir ses değil.
    Sağol yardımın için
    yokon bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok
    Motoru güzel işini iyi yapan bir usta ele alırsa 5dakikalık iş gibi duruyor

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı lazki123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunu bulduk krankın yanındaki sağlı sollu bilyalardan mış ses rahatsız ediciydi kulak tıkacını sen başka biyerde kullan[COLOR="Silver"]
    Size gayet düzgün bir şekilde cevap vermiş, böyle demeniz ayıp oluyor. Herkes sizin istediğiniz cevaba sahip olmayabilir, o yüzden olaya başka açıdan yaklaşabilirler sonuçta halka açık bir şekilde foruma konu açmışsın. Hakaret etmediği sürece istediğini yazabilir, aldığınız cevabı beğenmiyorsanız daha nazik olabilirsiniz ya da görmezden gelebilirsiniz başkası istediğiniz gibi bir cevap verecektir.
    XGAMER, khaledome ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Son bir ekleme arkadaşlar krank bilyalarından da değilmiş değiştik ses düzelmedi sorun marş rublesinden çıktı tuhaf başta fark etsek çok güzel olucaktı artık başka arkadaşlar böyle bir seste ilk orayı kontrol etsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)