Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hararet sorunu fan çalışmıyoe

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Arkadaşlar geçen gün motorun hararet göstergesine gözüm kaydı ve 8 çizgiyi görmemle şok oldum hemen stop edip kenara yanaştım (trafik vardı). Daha önce 3 çizgiyi assla geçmeyen motosiklet harareti fullemişti. Ustamda hararet müşürünü değiştirdik motoru çalıştırdık biraz hararwt yaptırdık. Fan açtı sıkıntı yok. Ama motoru alıp eve gelirken hararetin 7 çizgiye ulaştığını gördüm. Sorun ne olabilir? Su pompasında antifriz + su. Radyatörde full antifriz var. Yardımlarınızı bekliyorum. He bir de radyatör petekleri biraz tıkalı alakası olacağını pek sanmıyorum. Sadece fan çalışmıyor. Çalışsa da kafasına göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Bu arada fan motorunu manuel çalıştırıyoruz fan motorunda sıkıntı yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ful antifriz sorun yapabilir

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçen gün motorun hararet göstergesine gözüm kaydı ve 8 çizgiyi görmemle şok oldum hemen stop edip kenara yanaştım (trafik vardı). Daha önce 3 çizgiyi assla geçmeyen motosiklet harareti fullemişti. Ustamda hararet müşürünü değiştirdik motoru çalıştırdık biraz hararwt yaptırdık. Fan açtı sıkıntı yok. Ama motoru alıp eve gelirken hararetin 7 çizgiye ulaştığını gördüm. Sorun ne olabilir? Su pompasında antifriz + su. Radyatörde full antifriz var. Yardımlarınızı bekliyorum. He bir de radyatör petekleri biraz tıkalı alakası olacağını pek sanmıyorum. Sadece fan çalışmıyor. Çalışsa da kafasına göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Bu arada fan motorunu manuel çalıştırıyoruz fan motorunda sıkıntı yok
    Devirdaimda problem varsa termostat acmiyor olabilir. Su surekli motor icinde kaldigi icin cok isinir fan calissa da radyatorden su gecmedigi icin motoru sogutamaz ayrica %50 saf su %50 antifriz diye biliyorum full antifriz koydunsa yine sapitabilir.

Motosikleti
    Termostatı söktük kabloyla temas ettirince bazen açıyor bazen açmıyor. Ki yeni değişti

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Termostattan kasıt fan müşürü

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Full antifiriz yanlış. Antifiriz ve saf su 50 ye 50 koymanız lazım. Koyunca da havasını almanız lazım. Eğer almadıysanız fan açmaz.

Motosikleti
    Çıt sesi geliyor fakat fan açılmıyor

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hararet yükseldiğinde radyatöre elinle dokunabiliyorsan termostad bozuk , radyatör elinle dokunamayacak kadar sıcaksa elektrikli fan motoru takılıyordur , fanın çalışması gerektiği noktada pervaneyi elle çevir , çalışmaya başlarsa dediğim gibi takılma vardır , kömürlerine vs bakmak yada komple değişim gerekir..müşürü değiştik yazdığın için eledik , ful antifiriz doldurmak yüksek hararete sebep olmaz sadece kışın sanıldığının aksine donma noktası düşer..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)