Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 2020 Motosiklet fuarına gittiniz mi?

Katılımcı sayısı
113. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Gittim tabi, motosikletimi de yeniledim...

2 1.77%
  • Fuar kaçar mı? Ekipmanımı tamamladım, 3-5 bin bıraktım...

3 2.65%
  • Acil ihtiyacım vardı, (kot, mont, bot vb.) tek parça alıp çıktım...

3 2.65%
  • Biraz motorlara biraz ekipmanlara bakıp çıktım, bu bana yeter...

36 31.86%
  • Vakit yok, nakit hiç yok... Gitmek de görmek de istemedim...

69 61.06%
3. sayfa BirinciBirinci 123

[ANKET] Motosiklet fuarına gittiniz mi? Neden?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Gitmedim. Şehir farklı, ihtiyaç yok. Sezona tek eksiğim body armour ve cordura kumaştan taktikal 40lt üzeri çanta. Onu da internetten temin ederim. İstanbul'da olsam dahi gitmezdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    AEA anma buluşması vardı, yakın bir arkadaşımın standı vardı, tanışmak istediğim birkaç kişinin standı ve konuşması vardı...

Ha bir de mağaza fiyatı +800 TL olan bir eldiven tufaya geldi 400' e aldım ki bu durumdan oldukça memnunum. O da cabası oldu

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    son sık , 3 sık olsa daha doğru sonuç verirdi.

Yıllardır gitmiyorum, gideceğimi de sanmıyorum. Üstelik beleş girme hakkım da olmasına rağmen.
    Çünkü:
    1 - Şehre çok çok uzak ve aşırı trafik olan bir yoldan gidilen bir yerde.
    2 - Neredeyse hiç bir ilgi çekici yanı yok, çünkü motosiklet mevzusunun da bünyemde ulaşım dışında bir çekiciliği kalmadı.
    3 - Tamamen yaş ve kişisel düşüncelerimin de etkisi ile bu alete gereğinden çok ama çok fazla anlam yüklendiğini düşünür oldum. Benim için artık%90 ulaşım için gerekiyor, yağmur çamur, aşırı soğukta zaten binmiyorum.
    4 - Motosiklet sektörü (ki öyle bir sektör varsa) tıpkı otomotiv sektörünün önemli bir kısmı gibi müşteri memnuniyeti, adam gibi satış sonrası hizmet v.s. gibi işlerden bi haber olmaya devam ettikçe fuarlar hikayedir bana göre.
    ve en vurucu sebep:
    5 - Memleketin ekonomisi bu haldeyken, asgari ücretli adamı düşünüp, altımda onun belki de ömrü boyunca alamayacağı motosikleti ben sırf keyfim trafikten kaçmasın diye alıp kullanabilme lüksüne sahibim diye utanayazdığımdan sebep (Ki ben de aslında normalde etmeyecek bir parayı üstelik kredi çekip vermişim hani o kadar da zengin değilim ama) aklıma bile gelmiyor fuar muar, umrumda da değil bu saatten sonra.
    Aslında motosiklet de hani neredeyse umrumda olmayacak ama gerekli olduğu için hayatımda kalmaya devam ediyor, yoksa yaş 50'ye dayanmış, etrafıma bakıyorum, olana bitene, hayata, insanlara, gençlere... Aklıma kendi gençliğim ve ilk motosikletimdeki heyecan geliyor... Yok... artık kalmamış aga bende, bambaşka öncelikler, bambaşka kaygılarım var. ve bir demir yığınının bu kadar abartı şekilde hayatımı işgal etmesi gereksiz. Hani bakımsız dertsiz bir alet bulsam ömür boyu bozulmasa ve hep onu kullansam da son noktayı koysam... Forumlara bi daha yazmasam, hiç okumasam...
    Sonra memleketime bahar gelse, çiçekler açsa, böcekler uçsa... Bulutların arasından güneş çıksa, çocuklar düşe kalka oynaya güle bir gün gelip büyüyüp yürüseler... Neden olmasın, siz de geçiniz, geçiniz geçinizzz, üstelik tam zamanında geldinizz... ... ... Hoşça kalın!
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Üstad @Cloud

Olayin esas nedenine bakalim

Trafikten tut her safhada bir saygi eksikligi mevcut,

Daha iki gün evvel sokak ortasinda babasina ana avrat söven evlat gördüm,

Baba atadir baba candir baba evin diregidir,hasta,yatalak olsa bile varligi yeter..

Adam gariban belli,ayip oglum insanlarin icinde yapma diyor.

Neyse mevzuya gelelim,

Altindaki otomobil,motosiklet bir prestij sembolu halini aldi/aldirildi/inandirildi

Ve balık yemi yuttu,

Bu bağlamda,bir araci almakla yetmiyor,işletme giderleri,iviri ziviri..varda var.

Birde belli bir yaş olgunluguna gelindiginde kafa dengi bir yol arkadaşi yoksa bunlarda soğukluğa bir neden.

Para bir şekilde yerine konulur ama elindeki telefona odaklanip,yanindaki hatuna şekil yapma derdinde olan kural tanimaz bir şerefsiz evladi yuzunden,sakat kalma,ölüm,bakmakla yükümlü oldugun ailenin üzüntüsü vb. olunca veya bekar ol farketmiyor sonuçta bir hayat.

Sağlik zor yerine geliyor..

Hepinize kazasiz belasiz suruşler dilerim.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad @Cloud

Olayin esas nedenine bakalim

Trafikten tut her safhada bir saygi eksikligi mevcut,

Daha iki gün evvel sokak ortasinda babasina ana avrat söven evlat gördüm,

Baba atadir baba candir baba evin diregidir,hasta,yatalak olsa bile varligi yeter..

Adam gariban belli,ayip oglum insanlarin icinde yapma diyor.

Neyse mevzuya gelelim,

Altindaki otomobil,motosiklet bir prestij sembolu halini aldi/aldirildi/inandirildi

Ve balık yemi yuttu,

Bu bağlamda,bir araci almakla yetmiyor,işletme giderleri,iviri ziviri..varda var.

Birde belli bir yaş olgunluguna gelindiginde kafa dengi bir yol arkadaşi yoksa bunlarda soğukluğa bir neden.

Para bir şekilde yerine konulur ama elindeki telefona odaklanip,yanindaki hatuna şekil yapma derdinde olan kural tanimaz bir şerefsiz evladi yuzunden,sakat kalma,ölüm,bakmakla yükümlü oldugun ailenin üzüntüsü vb. olunca veya bekar ol farketmiyor sonuçta bir hayat.

Sağlik zor yerine geliyor..

Hepinize kazasiz belasiz suruşler dilerim.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsandan,trafikten,kargaşadan uzak,

Toprak ve çamur benim dostumdur diyorsun yani..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Asfaltta hayat bulan birşey gördünmü hiç abi? Bak toprak hayat veriyor 🙂
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfaltta hayat bulan birşey gördünmü hiç abi? Bak toprak hayat veriyor ��
    Kesinlikle serkanim,

Asfaltta ancak hayat bitiyor..

Haftaya cemre topraga düşünce ayni yerden tekrar foto al.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bu sene gitmeye niyetim yoktu , geçmiş yılların curcuna kalabalığı herkes gibi benide soğutmuştu , fuar yönetimi beni kazanmak için VİP bilet göndermiş sağolsunlar

Hayatımda VİP denilen yerden bir yere girmemişim bi halt sandım gittim

4-5 senedir giderim aşırı kalabalık olmadığı için ilk defa bu kadar keyif aldım ve pazar günüde tekrar gittim , iyiki gitmişim BMW 1600 GTL nin üstündeki manken bunu alırsam benimle gelirmisin teklifime evet deyince bi heyecan yaptım, yarım saat ordan ayrılamadım , bütün arkadaşları aradım ulen biri bile borç vermedi
    potasyum, YasinC ve espresso bunu beğendiler.

Gittim sırf adet yerini bulsun diye.Ekipman kısmında çok bir şey göremedim aman bunu kaçırmayayım diye. Sıfır motosiklet almak isteyen fuar fiyatı,lansman fiyatı adı altında motosiklet alabilirdi.Onun haricinde çok birşey yoktu.

Rs200 bakmak için gittim kendi klasmanında en ucuz motor tipini çok beğendim ama bir kaç bin tl eksiğim var alamadım. Az önce mesaj attılar perşembe günü zam gelecekmiş hayırlısı bakalım.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Volta attım geldim

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene gitmeye niyetim yoktu , geçmiş yılların curcuna kalabalığı herkes gibi benide soğutmuştu , fuar yönetimi beni kazanmak için VİP bilet göndermiş sağolsunlar

Hayatımda VİP denilen yerden bir yere girmemişim bi halt sandım gittim

4-5 senedir giderim aşırı kalabalık olmadığı için ilk defa bu kadar keyif aldım ve pazar günüde tekrar gittim , iyiki gitmişim BMW 1600 GTL nin üstündeki manken bunu alırsam benimle gelirmisin teklifime evet deyince bi heyecan yaptım, yarım saat ordan ayrılamadım , bütün arkadaşları aradım ulen biri bile borç vermedi
    Hahahahaha, hocam ne güldüm,. güzel bir anı olarak kalır artık ��

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Ankete gore bir tek @fututurey yeni motosiklet almis. Iyi gunlerde kullansin.

Onun disinda alisveris yapan %10 bile yok. Ne durumdayiz biz boyle yaa
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Ekipmanların fiyatları internetteki en uygun görülen fiyatlarla tamamen aynıydı genellikle, Hasanpaşa’ da 10-20 liraya satılan bez parçası buffları bile 40-50 liradan satan standlar vardı. Personeller genellikle ilgisiz ve suratsızdı. Birkaç merak ettigim yeni enduro modeline bakma fırsatı buldum onun dışında hiç keyif aldım diyemem.

Motosikleti
    MT 25
    Valla ben biçok harleyin satıldığına şahit oldum. fiyatlar üzüyor tabi. :(
    Alan arkadaşların tekerleri taş görmesin.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)