Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Sırf hava olsun diye pahalı kask almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet ekipmanı can güvenliği acısındandır, pırlantadan vergi alınmayacağına bu ekipmanlardan vergi alınmamalı.
    +++
    On karakter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    iki üç hafta önce kaza yaptığımda üzerimde ki en ucuzundan olan ekipmanlar beni korudu, gönül ister ki koruma testlerinden en üst puanları almış ekipman giyelim fakat durum el vermiyor...

dediğim gibi yani kaldırımda sürüklendim, prosev mont, markası belirsiz pantolon, GDR kask ve beleş eldivenler... mont ve pantolon biraz soyuldu ama fazla bir şey yok, yine giyiyorum onları... tabi biraz high side pozisyonunda düşüp sürüklendim, sağ kalça bir kaç gün ağrı yaptı.

kişilik meselesi, herkes farklı şeylerden zevk alıyor... malesef artık 4 silindir makineleri hayal dahi etmiyorum çünkü uzun bir süre erişemeyeceğim garanti, diğer zevklerime ağırlık verdim, bol bol online oyun oynuyorum ve müzik dinliyorum... daha ne olmalı? benim için yeterli...

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Kullandığımız koruma ekipmanlarının fiyatından çok sahip olduğu güvenlik sertifikaları önemlidir diye düşünüyorum ucuz ve pahalı ürünler arasındaki farkıda öncelikle konfor kalite ve marka unsurları belirler.Kasktada en önemli şey kafanızın rahat edeceği kaskı bulmak ece sertifikasına sahip.Yeni kask aldım bu sefer ilk kez kaliteli bile almak istedim arai shoei enduro kasklara baktım ama kafamda rahat olmadılar mevcut kaskım bell mx9 du kötü bir kask değildi ama tenere700 e geçince yüksek süratlerde rahatsız etti beni fuarda dogru düzgün enduro kask model olmayınca motorcuları dolaşayım dedim klim modelleri motomaxta vardı öylesine deneyim dedim cünkü fiyatı iyi bir kasktı...denemez olaydım taktığım gibi sanki benim kafam için yapılmıştı ayrıca full karbon 1300gr kask bildiğiniz tüy gibiydi demem o ki belli olmuyor farklı kask markalarını denemek çok önemli kimin hangi kalıpta kafası rahat eder bilinmez ucuzda olabilir pahalıda..bu arada 1600 küsür gr kasklarla yıllardır kafamda taş taşımışım hafif kask kullanmak inanılmaz bir konfor sunuyor...arai 1650gr bence o kadar agır kaska o para verilmez en azından klimde teni tarih son teknoloji ve hafiflik ılarak karşılığını aldım kaskın raf ömrüde yok eps kullanmadığı için.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığımız koruma ekipmanlarının fiyatından çok sahip olduğu güvenlik sertifikaları önemlidir diye düşünüyorum ucuz ve pahalı ürünler arasındaki farkıda öncelikle konfor kalite ve marka unsurları belirler.Kasktada en önemli şey kafanızın rahat edeceği kaskı bulmak ece sertifikasına sahip.Yeni kask aldım bu sefer ilk kez kaliteli bile almak istedim arai shoei enduro kasklara baktım ama kafamda rahat olmadılar mevcut kaskım bell mx9 du kötü bir kask değildi ama tenere700 e geçince yüksek süratlerde rahatsız etti beni fuarda dogru düzgün enduro kask model olmayınca motorcuları dolaşayım dedim klim modelleri motomaxta vardı öylesine deneyim dedim cünkü fiyatı iyi bir kasktı...denemez olaydım taktığım gibi sanki benim kafam için yapılmıştı ayrıca full karbon 1300gr kask bildiğiniz tüy gibiydi demem o ki belli olmuyor farklı kask markalarını denemek çok önemli kimin hangi kalıpta kafası rahat eder bilinmez ucuzda olabilir pahalıda..bu arada 1600 küsür gr kasklarla yıllardır kafamda taş taşımışım hafif kask kullanmak inanılmaz bir konfor sunuyor...arai 1650gr bence o kadar agır kaska o para verilmez en azından klimde teni tarih son teknoloji ve hafiflik ılarak karşılığını aldım kaskın raf ömrüde yok eps kullanmadığı için.
    Bilgilendirme için teşekkürler "Koroyd" malzemeden haberim yoktu sayenizde haberdar oldum. Mazlemeyi kendi web sitesinden de inceledim gerçekten nano teknoloji olarak güzel bir inovasyon. Tabi bizi etkileyen en önemli kısmı "kaskın raf ömrü olmaması" yani herhangi bir kazaya karışmayan kaskımızı mesela 10 yıl gibi kullanmak. Böyle bir imkan olursa bu kaska verilecek olan 4-5 bin tl de çok göze gelmez. Umarım diğer kask markaları da bu malzemeyi eps yerine kullanmaya başlar ve kasklar hem daha güvenli hem de daha ulaşılabilir fiyatlarda olurlar
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guvenliiiiikkkk... arkadasi disari alalim.
    kendim güvenliğim zaten kimse dışarı atamaz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)