Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Sırf hava olsun diye pahalı kask almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasrettin Hoca nın dediği gibi bana eşşekten düşmüş olan kimse onu getirin konusu olmuş bu..

Bu forumda ben dahil Schubert kullanmış arkadaşlar yorum yapabilir mi? Çok farklı markalarda kask kullandım.. Schubert kaskın Mercedesidir.. Ne kadar sağlam olduğunu ağır bir kaza yapmadığım için bilmiyorum ama taktığında dış dünya ile ilişkini ciddi keser. Bunun aksini söyleyen başka birileri var mı merak ediyorum.. Biz başka bi kaskmı takmışız..
    Magazada denemistim, kafa yapima cok uymadigi icin dusunmedim. Kullananlar sizin gibi kaliteli oldugunu soyluyorlar.

Sahsen Arai ve Shoei ile ayni seviyede gormememin sebebi: Bir tane bile SNELL sertifikali kaski olmamasi. Bence adamakilli her kask firmasinin, en zor standartlara uygun kask gelistirmis olma tecrubesi olmali...
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Magazada denemistim, kafa yapima cok uymadigi icin dusunmedim. Kullananlar sizin gibi kaliteli oldugunu soyluyorlar.

Sahsen Arai ve Shoei ile ayni seviyede gormememin sebebi: Bir tane bile SNELL sertifikali kaski olmamasi. Bence adamakilli her kask firmasinin, en zor standartlara uygun kask gelistirmis olma tecrubesi olmali...
    ECE var ve SHARP notu yüksek ise yeterlidir bence. Snell de neymiş? ECE daha strict...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ECE daha strict...
    Icten gunes vizor'lu SNELL sertifikali kac kask var? Peki ECE sertifikali?

Sertifikalari ve testleri birebir karsilastirmak cok mumkun olmasa da, halen SNELL en zorlu testleri icermekte...
    oialdemir bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Geçen Revzilla'da bir kask vardı. İki tipi varmış. İçten vizörlü, ECE ve DOT sertifikalı. İçten vizörsüz, DOT ve Snell sertifikalı. Dikkat ediyorum da Snell sertifikalı kasklardan ECE olanı da yok. Ya Snell sertifikasyonu ABD'de para ediyor, onun için AB uyumuna para ve zaman ayırmıyorlar, ya da Snell'in bir şartı kaskın ECE'den kalmasına sebep oluyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Icten gunes vizor'lu SNELL sertifikali kac kask var? Peki ECE sertifikali?

Sertifikalari ve testleri birebir karsilastirmak cok mumkun olmasa da, halen SNELL en zorlu testleri icermekte...
    Aslında doğru bir ifade olmamış benimki; Snell daha yarış ve darbe odaklı, ECE daha bir günlük kullanım odaklı. ECE Snell'in test etmediği başka şeyleri de test ediyor, ama darbe testlerinde Snell kadar detaylı değil. Yine de ben ECE almayı başarıp da Snell'den kalacak pek kask olacağını zannetmiyorum, tersi de geçerli.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Belki de konu sahibi " kaskın sizi direkt korumasından ziyade, hızlı bir çarpışmada boyundan zedelenme, bariyere sürüklenip kafanın kopması v.b. etkenler olabilir, bu sebeple almış olduğunuz kask bu faktörler karşısında çelik içerse bile .. TIRT .. " demek istiyor olabilir.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yine de ben ECE almayı başarıp da Snell'den kalacak pek kask olacağını zannetmiyorum.
    İçten güneş vizörlü kaskların tümü.

Bir kaskın SNELL'i geçip ECE'den kalması mümkün mü? Belki olabilir, tam emin değilim açıkçası. Yeni çıkacak olan "SNELL 2020", bazı noktalarda ECE'ye daha yakın olacakmış galiba... Tam ayrıntılarını bilmiyorum ama.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İçten güneş vizörlü kaskların tümü.

Bir kaskın SNELL'i geçip ECE'den kalması mümkün mü? Belki olabilir, tam emin değilim açıkçası. Yeni çıkacak olan "SNELL 2020", bazı noktalarda ECE'ye daha yakın olacakmış galiba... Tam ayrıntılarını bilmiyorum ama.
    Belki test etseler içten güneç vizörlü pek çok kask onların standardında da dayanıklı çıkacak, ama kural setlerine göre iç vizör var diye kask direkt test kapsamı dışında kalıyor. Bir nevi "buraya köpek giremez" hesabı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

Belki test etseler içten güneç vizörlü pek çok kask onların standardında da dayanıklı çıkacak, ama kural setlerine göre iç vizör var diye kask direkt test kapsamı dışında kalıyor. Bir nevi "buraya köpek giremez" hesabı
    Şöyle bir makale buldum: https://www.webbikeworld.com/why-mos...t-snell-rated/ Aslında iç vizörlü veya açılır kask asla test etmiyorlar diye bir durum yokmuş. Zamanında Snell sertifikası alan modüler kasklar da olmuş. Belki de üreticiler o ürün gamı için ekstra maliyete katlanarak Snell'e başvurmayı gereksiz görüyorlar?
    hasmet bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    keşke benim de param olsa da havalı kask alabilsem
    ama fakirim ben

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Ayrıca var ki alıyooooz. Hava için de olsa alıyooz güvenlik için de olsa. Mılletın gelırınden sectıgı markadan havasından sanane? Faydalı olmak ıstıyorsan belgelerle kanıtlarsın araiden çok daha ucuz olup aynı kalitede kask markalarını isteyen onu alır isteyen yine gider arai alır. Sen neden arai almadığını açıkla. F/P merakı mı. Yoksa ucuz etin yahnisinden faydalanırken tatmin olma duygusu mu. Haha enayiler hava için arai alıyor. Ben 3te biri fiyatına aynısını yapıyorum ohh diyerek tatmin mi oluyorsun. Marka olmak kolay değil. Sırf hava için olsa yıllardır motorsporlarında adı geçmezdi.
    oialdemir ve berk_cglr bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke benim de param olsa da havalı kask alabilsem
    ama fakirim ben
    Demekki kafan çok değerli değil!!1

Arkadaşlar isterseniz tüm paranızı kaska gömün...ama çok güvenli sessiz falan gibi bahanelere siginmayin..

O Amerikalı ibibik Hasmet acaba maaşının yarısıyla kask alır mı çok merak ediyorum ?

Hepiniz anladınız aslında demek istedigimi,çok da konuşmaya gerek yok.

Motosikleti
    Tracer700
    Arai ve shoei den baska kask kullanmam bu kasklari alin elinize kalitesini ve insana guven verdigini rahatca anlayabilirsiniz.Ben kendi guvenligim icin aliyorum bu kasklari millete hava yapmak icin degil..Kimin ne dusundugude beni ilgilendirmez,acaba bu konuda karsit gøruslu arkadaslarin elinde firsat olsa siradan bir kaskmi almayi tercih ederler yoksa kaliteli bir kaskmi alirlar?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Danmark16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arai ve shoei den baska kask kullanmam bu kasklari alin elinize kalitesini ve insana guven verdigini rahatca anlayabilirsiniz.Ben kendi guvenligim icin aliyorum bu kasklari millete hava yapmak icin degil..Kimin ne dusundugude beni ilgilendirmez,acaba bu konuda karsit gøruslu arkadaslarin elinde firsat olsa siradan bir kaskmi almayi tercih ederler yoksa kaliteli bir kaskmi alirlar?
    Yav imkan olsa tabiki gözüme en hoş gelen kaskı alırım,bunu ilk mesajımda zaten belirttim.

Güvenlik konusuna girmiyorum burda acayip veteran moturcular var,onlar ne derse o dur!

😂😂😂 alt tarafı 2.500 3.000 tl kask
    16.000 tl ile ne alakası var 😂😂😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Sen hava olsun diyemi alıyosun 😂😂😂
    Ben güvenlik için alıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aslında iç vizörlü veya açılır kask asla test etmiyorlar diye bir durum yokmuş. Zamanında Snell sertifikası alan modüler kasklar da olmuş. Belki de üreticiler o ürün gamı için ekstra maliyete katlanarak Snell'e başvurmayı gereksiz görüyorlar?
    Bence daha makul olan sebep: içten güneş vizörlü kaskın alın bölgesi darbelere karşı çok daha dayanıksız oluyor.

Yoksa Arai niye Avrupa'da ECE sertifikasıyla sattığı içten vizörlü kaskı Amerika'da DOT ve SNELL sertifikasıyla satmasın? Ama SNELL'i geçmek için iç vizörü kaldırmak zorunda kalıyorlar...

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepiniz anladınız aslında demek istedigimi,çok da konuşmaya gerek yok.
    Cehalet Tahminim bir çok insanın anladığı: "Salih iyi çocuk ama belli ki sorunları var."

Kendini düzgün ifade etsen anlayacağız da, o zaman da yazdığın dikkat çekici olmayacak, görünür olma ihtiyacını karşılayamayacaksın... O yüzden böyle abuk subuk başlıklarla ortaya zıplayıp duruyorsun. Allah sana şifa, herkese sabır versin.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Bazı markaların üzerinde tıpkı apple,bmw,arai gibi sacma bir şekil algısı var.Bir zamanlar Revit montlarda dünyanın en iyi montu olduğunu ve daha iyisinin olmadığını savunanlar vardı.Herkez kızılay dağıtmış gibi revit giyiyordu.Alamayanlarda yerli revit amblemli dot,venom marka montlardan alıyordu.Son zamanlarda bu olay azalmaya başladı neyseki.Spidi'ler,Macna'lar,O.J. ler,Daninese lar piyasanın içinden gecti.Farklı olmak iyidir,takılmayın kimin ne kullandığına siz farklı olun onlar değişmez.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Diyelim ki arkadaş haklı, pahalı kask şekilcilik için alınıyor,ok.. Yaw bu memlekette şekilcilik yapacaksanız allah rızası için böyle mevzularda yapın sekilciliğı, ne idüğü belirsiz 2.el yarış motorlarına para bayılıp 3 kuruşluk plastik kaskları kolunuza takarak, tipim görünsün diye kask takmıyorum sekilciliğı yapmayın kafi
    Lucas bunu beğendi.

Konu sahibi arkadaş, geçmişteki tecrübesinden de yararlanarak, özenti ve kompleks etkisiyle seçimler yapıp, orantısız harcama yapmaya gerek yok demiş. Güzel söylemiş, yeni alım yapacaklar değerlendirsin, olay bu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Justforfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu sahibi arkadaş, geçmişteki tecrübesinden de yararlanarak, özenti ve kompleks etkisiyle seçimler yapıp, orantısız harcama yapmaya gerek yok demiş. Güzel söylemiş, yeni alım yapacaklar değerlendirsin, olay bu.
    Sadece yazdığınız gibi makul fikirler dile getirseydi, başlık maksimum iki üç cevapla kapanmıştı şimdiye...

Ama başka be demiş?

Üst seviye kasklar aynı işi yapar demiş.

Bunları almak parayı çöpe atmaktır demiş.

Aylık geliri 16bin altı olup da bunları alanlar gösteriş meraklısıdır demiş...

Tepki çekmek için yazılmış çocukça ifadeler bunlar.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Hava yerine araba, motor alacağına. Anahtarı sigarasıyla masaya koyacağına hava için kask almasını doğru bulurum :D

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)