Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç motoru

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Selamun Aleykum abilerim, kardeşlerim. Daha önce ehliyet kursunun motorları ve arkadaşımın 50 cc motoru haricinde herhangi bir motosiklet tecrübem yoktur. Sizce başlangıç motoru olarak https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...10016750/detay linkte bulunan motoru almalı mıyım? Kaskım, montum, eldivenim alınmış durumda. İlk motorum olacağı için açıkçası 15-20 bin TL para harcamak mantıklı mı bilemiyorum. Bu konuda siz tecrübeli kişilerin yorumlarını bekliyorum. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleykum abilerim, kardeşlerim. Daha önce ehliyet kursunun motorları ve arkadaşımın 50 cc motoru haricinde herhangi bir motosiklet tecrübem yoktur. Sizce başlangıç motoru olarak https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...10016750/detay linkte bulunan motoru almalı mıyım? Kaskım, montum, eldivenim alınmış durumda. İlk motorum olacağı için açıkçası 15-20 bin TL para harcamak mantıklı mı bilemiyorum. Bu konuda siz tecrübeli kişilerin yorumlarını bekliyorum. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
    36000' deki Cbr 125' e motor zamanı geliyordur bence yavaş yavaş. Başlangıç motoru olarak bence Mondial Drift almalısın. Haa ben azcık daha güçlüyle başlayayım dersen pulsar 200ns' e bakmalısın. Ama sakın abs li alma abs' siz al ki düşe kalka adam akıllı fren yapmayı öğren. 5000' e yüksek km de cbr alacağına düşük km temiz bir drift alabilirsin.
    Jeansque bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama sakın abs li alma abs' siz al ki düşe kalka adam akıllı fren yapmayı öğren.
    Jeansque bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İlan aciklamasinda,

Gramajlarinda çizik yok diyor.

Eski kasa cbr a yeni kasa karenaj takmiş.

Bilemiyorum motoru ne durumdadir.
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Mutlaka absli bir motor al ve iyi lastikleri olsun ve hatta abs li bir nmax 155 tavsiyemdir. Trafikte motorun yeri neresi, trafiği okumak, konumlanma, sıkışık trafikte dar alanda manevralar vb. skuter ile kavradiktan sonra vitesliye geçilebilir.
    Aman ha bu alet bisiklet değil düşe kalka öğrenilmez ! 20-30km saat hızla bile düşsen elini ayağını kirabilirsin.
    Son tavsiyem de bakkala bile gitsen full ekipman kusanmadan gitme.
    Jeansque ve espresso bunu beğendiler.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama sakın abs li alma abs' siz al ki düşe kalka adam akıllı fren yapmayı öğren.
    Bisiklet mi bu kardeşim, düşe kalka öğrensin?
    xtrafrozen, espresso ve Jeansque bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ilk defa abs li alma! tavsiyesi görüyorum 😏

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

36000 deki cbr in motor zamanı geliyorsa biz elimizdeki hint motorlarını 15000 e gelince satalım Allah korusun elimizde patlar
    Jeansque bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Jeansque bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Cbr 250 düşünürsen yaz bana
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Zaten bendeki paraya abs li bir motorun geleceğini pek düşünmüyorum açıkçası

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Selamlar ve kolay gelsin
    Başlangıç Motosikleti: https://www.motorhikayesi.com/baslangic-motosikleti/

Yukarıdaki yazıda da belirttiğim gibi: Çıplak ya da enduro en kolay başlangıç motodsiklet, türü; aklınızda bulunsun.

*
    Bir de kapalı alan eğitim almanızı şiddetle tavsiye ederim.
    Jeansque bunu beğendi.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    ilanda ki motor ölmüş toprak atanı yok sakın alma
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

[/COLOR]
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 düşünürsen yaz bana
    Düşünürüm de acaba bendeki ücrete o matosiklet beni düşünür mü

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar ve kolay gelsin
    Başlangıç Motosikleti: https://www.motorhikayesi.com/baslangic-motosikleti/

Yukarıdaki yazıda da belirttiğim gibi: Çıplak ya da enduro en kolay başlangıç motodsiklet, türü; aklınızda bulunsun.

*
    Bir de kapalı alan eğitim almanızı şiddetle tavsiye ederim.
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Elazığ gibi küçük illerde maalesef böyle bir imkan bulamıyoruz. Motosiklet ehliyeti için dahi çoğu kurs eğitim vermiyor, biliyorsan gel al diyorlar. En iyi ihtimalle yaz sezonunda İstanbul'da eğitim alabilirim.

Motosikleti
    Mt-125
    Merhabalar bu konular üzerine çokça araştırma yapmış biri olarak yazmak istedim . Öncelikle ABS'li motor tavsiyemdir.Çünkü alacağın motor 50cc'nin 4-5 katı büyüklüğünde bir güce sahip olacak.Ara hızlanmaların ve ivmelenmen fazla olacağından durman daha zor bir hale geleceği için kayıp düşmen ve fren mesafenin uzaması istenmeyecek sonuçlara yol açacak.ABS'li motor al kafan rahat binersin.Başlangıç olarak attığın cbr'ı tavsiye etmiyorum elinde patlar üzülürsün.Eğer bütçen cidden var ise ve motorda cc yükseltirim gibi düşüncelerde isen 125cc bir motor bakmanı öneririm.Tarzı sana kalmış bir durum ama naked veya enduro motorlar senin için biraz daha avantajlı olacaktır kullanım açısıyla.Tavsiyemdir ki bol bol oku ve öğrenmeye bak.
    Önerebileceğim kuruluş ve kişiler:
    -O.M.M
    -Zafer Akçay(Youtube kanalına bakmanı şiddetle tavsiye ederim)
    -Uğur Ertekin(Youtube kanalına göz at derim)
    -Caner Atagün
    Jeansque bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

[/COLOR]

Düşünürüm de acaba bendeki ücrete o matosiklet beni düşünür mü

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Yorumunuz için teşekkür ederim. Elazığ gibi küçük illerde maalesef böyle bir imkan bulamıyoruz. Motosiklet ehliyeti için dahi çoğu kurs eğitim vermiyor, biliyorsan gel al diyorlar. En iyi ihtimalle yaz sezonunda İstanbul'da eğitim alabilirim.
    Bütçe ne kadar
    Jeansque bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Temiz bi pulsar 200 alabilirsiniz. Değer kaybı yok, yürütme maaliyeti çok ucuz. Abssiz modelin frenleride iyi. Gücüne göre kıvrak ve seri bi motor.
    Jeansque bunu beğendi.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklet mi bu kardeşim, düşe kalka öğrensin?
    Sen naptın 0 tecrübeyken tek tekerde mi öğrendin? Her şey hatalarla öğrenilir demi? Motosiklet de buna dahildir doğal olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:16 ----------

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk defa abs li alma! tavsiyesi görüyorum 😏

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

36000 deki cbr in motor zamanı geliyorsa biz elimizdeki hint motorlarını 15000 e gelince satalım Allah korusun elimizde patlar
    Valla daha az önce 36... km de cbr125 li tanıdığımda krank sorunu çıkmaya başlamış ve 6000' e satacakmış. Ki hintililer de 30000'e kadar dayanıyor evelallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:19 ----------

Valla benden tavsiye adam akıllı motor sürmeyi öğrenmek istiyorsan rahmetli Barkın abinin de dediği gibi abs siz öğren kullan ondan sonra ne istiyorsan onu kullan.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence almadan önce bi geçmiş dönem muayene kayıtlarına bakın. 36000 de olacağını pek sanmıyorum. acelen yoksa almayı ertele ve biraz daha üzerine koy abs li motor al korkmadan canın yanmadan fren yap. ucuz abs li az yakan pulsar var.bu arada sakın abs li motor alma diyen kardeş sen böyle harika ötesi bir teknolojiyi nasıl olurda sakın abs li alma dersin. niyetin nedir.
    Jeansque bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    5000 tl ye cbr bu kadar olur ben olsam hiç yaklaşmam
    Jeansque bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Düşünürüm de acaba bendeki ücrete o matosiklet beni düşünür mü ?
    Bunu gerçekten beğendim.
    Jeansque bunu beğendi.
    bursevi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)