Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zincir Yağları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Arkadaşlar çok açılmıştır bu konu ama güncel bilgileri toplamak için arada açmak lazım .

Ben motul c3 ve c4 zincir yağ kullanıyordum. Ama sanki biraz yapış yapış oluyor çok toz topluyor falan.

Repsol marka yağı ve Würth'ün kuru yağlarını falan duydum. Bunlar hakkında bilgisi olan ya da zincirin ömrünü uzatan daha az kirleten bir yağ var mı öneriniz olarak ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motul C4 den sonra elime Bruno marka zincir yağı geçti ilginçtir ki çok ucuz ve baya baya kaliteli.su gibi degil dogru kullanıldiginda sıçrama da yapmıyor denemeni öneririm kaliteyi her zaman parayla satın alamıyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    90 numara şanzıman yağı
    foxtrot bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kirletmeyen/En az kirleten diyebileceğimiz kuşkusuz Würth HHS Dry lube. Ben bu yağı epey ve memnuniyetle kullandım.

Kuru yapısından ötürü insanda "ulen işe yaramıyor mu, uçup gidiyor mu?" kaygıları oluşturuyor. Çünkü zincir tertemiz ve yağsız gibi gözüküyor. Böyle olunca sık sık yağlıyordum. Ancak herhangi bir eksisini zararını görmedim.

Kendisi ucuz ve sıfır zinciri 40 TL olan motora geçtiğimden beri ise 90 numara şanzıman yağı kullanıyorum.

Motosikleti
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kirletmeyen/En az kirleten diyebileceğimiz kuşkusuz Würth HHS Dry lube. Ben bu yağı epey ve memnuniyetle kullandım.

Kuru yapısından ötürü insanda "ulen işe yaramıyor mu, uçup gidiyor mu?" kaygıları oluşturuyor. Çünkü zincir tertemiz ve yağsız gibi gözüküyor. Böyle olunca sık sık yağlıyordum. Ancak herhangi bir eksisini zararını görmedim.

Kendisi ucuz ve sıfır zinciri 40 TL olan motora geçtiğimden beri ise 90 numara şanzıman yağı kullanıyorum.
    bu 90 numara yağı yüksek cc motorlarda da kullanabilr miyiz ?
    Sürüş eğitimleri alın. Kendinizi asla yeterli görmeyin. Her zaman Ham'ız ve pişmeye ihtiyacımız olacaktır.

Motosikleti
    Mt-125
    ıpone zincir yağı kullanıyorum.Gayet menunum ve yanlış hatırlamıyor isem 700-800km ye kadar garanti veriyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motorda kullanırsınız, sadece özel zincir yağlarına göre daha sık (kuruda 200-250km, ıslakta her gün) tazelemeniz gerekir. Fiyatı çok çok daha uygun ama zahmeti daha fazla olan bir yöntem.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Valvoline beyaz

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanırsınız tabi, ancak bir miktar sıçratma yapar, maliyeti çok ucuz olur ancak biraz pis olur.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bir kaçtane markayı kullanmış olarak oyumu ipone dan yana kullanıyorm..

Motosikleti
    Teşekkürler başka tavsiyeler de var mı arkadaşşlar

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Birçok farklı markayı denedim ipone beyaz renkli yağda karar kıldım. Motul C5 de iyidir. 90 numara yağ ise zincir üstünde tutunmuyor lastiğe gidiyor hep.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bende enteresan bir şey deneyimledin ufak cclerde castrol gayet iyi sonuç verdi r25 pulsar z250sl.ama hacim büyük olunca olmadı kawasaki vulcan s ve mt07.sıçrıyor zincirden ses geliyor ve erken bitiyor.c4 aldım ciddi fark var şu an.zincir sesi baya baya kesildi ve ömrü de baya bir uzadı.motor nc750 ise sizde de sıkıntı olmaması lazım torklu motor.ama dediğinz doğru biraz fazla yapışkan ve dolayısıyla toz toplamaya daha meyilli.bu kalitede benim bildiğim ıpone var isterseniz onu da bi deneyimleyin.

Motosikleti
    Mt-125
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende enteresan bir şey deneyimledin ufak cclerde castrol gayet iyi sonuç verdi r25 pulsar z250sl.ama hacim büyük olunca olmadı kawasaki vulcan s ve mt07.sıçrıyor zincirden ses geliyor ve erken bitiyor.c4 aldım ciddi fark var şu an.zincir sesi baya baya kesildi ve ömrü de baya bir uzadı.motor nc750 ise sizde de sıkıntı olmaması lazım torklu motor.ama dediğinz doğru biraz fazla yapışkan ve dolayısıyla toz toplamaya daha meyilli.bu kalitede benim bildiğim ıpone var isterseniz onu da bi deneyimleyin.
    Abi 125cc motorum var castrol bende kullandım nedense hiç memnun kalamadım ya. Ne kadar özenli sıkıp beklesemde yine sıçrıyor anlam verememiştim

Motosikleti
    Aslında Würth'ün kuru zincir yağlamasını çok merak ediyorum. Galiba mumsu bir yapısı var. Çok yapışkan değil hareket halinde ısınıp zinciri rahatlatıyor. Toz da toplamıyor ama yinede yorumlarınız benim için değerli okumaya ve bilgilenmeye devam etmekte fayda var

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Aslında Würth'ün kuru zincir yağlamasını çok merak ediyorum. Galiba mumsu bir yapısı var. Çok yapışkan değil hareket halinde ısınıp zinciri rahatlatıyor. Toz da toplamıyor ama yinede yorumlarınız benim için değerli okumaya ve bilgilenmeye devam etmekte fayda var
    bi ara alıp kullandım nc de zincirde gram yağ gözükmüyor bu sebeble güvenip bi daha kullanmadım
    artık motordan çıkan yağı kullanıyorum fırça ile sürüp geçiyorum
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dünyayı gezerken XCP Chain Lubricant kullanıyorum. Orijinal zincirimi 74 binde değiştirdim, gerisini siz düşünün.

Motosikleti
    Mt-125
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyayı gezerken XCP Chain Lubricant kullanıyorum. Orijinal zincirimi 74 binde değiştirdim, gerisini siz düşünün.
    Türkiyeden temin edebileceğimiz bir yer var mı? Yoksa amazon'dan felan mı alamılıyım?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı MeRİchJane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyeden temin edebileceğimiz bir yer var mı? Yoksa amazon'dan felan mı alamılıyım?
    Çok büyük bir tesadüf eseri daha önce reklamı yapılan ürünün satıldığı sitede mevcut, hayretler içinde kaldım

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ben son 2 motorumda motul c5 kullanıyorum hem uygulaması kolay hem taşıması kolay hemde krem gibi kıvvamı olduğu için sürerken rahat görebiliyorsun bir de en temiz sonuç spreyde kremde olsa akşam motoru kullanmayacaksam sürüp bırakınca oldu yağ tamamen yapışıyor zincire sıçrıyor diyen arkdaşlara tavsiyem budur deneyin fark ediyor genelde sürüp 1 2 saat bekler öyle binerdim.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)