Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2. EL Motosiklet Piyasası (2020)

Motovento
    REKLAM ALANI
    blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    İkinci el motosiklet fiyatları sıfır motosiklet fiyatlarını aratmayacak şekilde yükseldi.
    Tamam serbest piyasa ama bazı ilanlarda satıcılar da fırsatçılık yapıyor gibi.

Model ve kmsine göre diğer ilanlar arasında ortalama bir fiyattan ilana koyduğum motor 1 ay sonra ilanlar içinde en düşük fiyatta olan motor oluyor. 2.el motorlar altından doalrdan daha fazla değerlendi.

Takip ettiğiniz modellerin ilanlarındaki fiyat artışları nasıl merak ediyorum.
    uykucusirin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilen bilir, son 6 aydır asagıdaki motorların ikinci ellerini takip ediyorum, yanlarına izmir ve civarı bölgesi için açıklamalarımı yazayım bu 6 ay için.

Serbest piyasa tabi herkes istediği fiyata satar ama fiyatı ucuran birkaç dingil yüzünden onu görenler "onun motoru bu para ediyorsa benimki niye etmesin" diye dolanıyor.

Ha bir de 200 tl'lik aksesuar takıp "full aksesuarlı" diye 2 bin tl ekleyenler var.

Dominar 400 = %40 zamlandı ki Kuralkan ın fiyat politikasına rağmen sıfırı ile kapışıyor
    İnazuma = %40 zamlandı, mantıgını çözemedim
    Crf 200 = pek bir hareketlilik olmadı
    Ns200 = Kuralkan'ın fiyat politikasına rağmen ikinci el piyasası cok farklı, yeni aldım daha, aynı modeli aynı sehirde 9 bine de buluyorsunuz 14 bine de. 16bin 2020 abs sıfır fiyatı iken sacma.
    Superlight = %30 civarı fiyat yükseltti
    CBF = %15 - %20 oranında artış var.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kawasaki KLE 650 Versys ve Yamaha Tracer 700 fiyatlarını geçen yıldan beri takip ediyorum.Gerçi bu saatten sonra bu fiyatlarla motosiklet alıp almayacağım bile belli değil.Bir de araya araba işi girdi.Bu iki modelde geçen yıla göre abartı bir atış yok.Versys geçen yıla göre ortalama %10-%15 arttı,Tracer 700 %15-%20 civarı arttı.0 km fiyatları ve arabaların 2.el fiyatlarını göz önünde bulundurursak bu artışlar fazla sayılmaz.Ama çok satan ve rağbet gören MT-25,MT-07,NC 750 ve benzeri modellerin 2. el fiyatları 0 km ile yarışıyor.Bu ülkede neye rağbet olursa o şeyin 2. el fiyatının b.ku çıkıyor.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Sıfır motor alıp 3000 km sürdükten sonra sıfır fiyatından daha yüksek rakamla ilana koyanlar var. Açıklaması rodajı itina ile yapılmıştır. Resmen hizmet bedeli ister gibi.
    uykucusirin ve cıbılduck bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilen bilir, son 6 aydır asagıdaki motorların ikinci ellerini takip ediyorum, yanlarına izmir ve civarı bölgesi için açıklamalarımı yazayım bu 6 ay için.

Serbest piyasa tabi herkes istediği fiyata satar ama fiyatı ucuran birkaç dingil yüzünden onu görenler "onun motoru bu para ediyorsa benimki niye etmesin" diye dolanıyor.

Ha bir de 200 tl'lik aksesuar takıp "full aksesuarlı" diye 2 bin tl ekleyenler var.

Dominar 400 = %40 zamlandı ki Kuralkan ın fiyat politikasına rağmen sıfırı ile kapışıyor
    İnazuma = %40 zamlandı, mantıgını çözemedim
    Crf 200 = pek bir hareketlilik olmadı
    Ns200 = Kuralkan'ın fiyat politikasına rağmen ikinci el piyasası cok farklı, yeni aldım daha, aynı modeli aynı sehirde 9 bine de buluyorsunuz 14 bine de. 16bin 2020 abs sıfır fiyatı iken sacma.
    Superlight = %30 civarı fiyat yükseltti
    CBF = %15 - %20 oranında artış var.
    Sen şu motorunun bir fotosunu koysana. Resmen kaçıra kaçıra aldın motoru.

Motosikleti
    Suzuki V-Strrom 650
    2. el piyasasının çok artığına inanmıyorum (kendi motorum için konuşuyorum). Eylül-2019’da 42’ye aldığım 2013 V-Strom şu anda 37 civarına gidiyor. Ben satmıyorum ama ara sıra bakıyorum ilanlara, hiç de öyle uçuk artışlar yok (Sadece V-Strom ilanlarına bakıyorum Eylül’den beri ara ara).

Eylül’de almadan önce de çok bakmıştım sahibinden’e, benim aldığım 42’ydi ama “3’lü çanta takımını almazsan 37’ye veririm” demişlerdi, muadilleri de o civardaydı. Aradan aylar geçti.

Tabii 7 yaşında motor, belki 1-2 yaşındakiler için durum farklıdır..

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen şu motorunun bir fotosunu koysana. Resmen kaçıra kaçıra aldın motoru.

ne kacırcam yav, sanki bmw benim ki fakir avuntusu işte.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kacırcam yav, sanki bmw benim ki fakir avuntusu işte.

https://i.hizliresim.com/VB2R4q.jpg
    Şasi yamuk onun, ön amortisörde işlem görmüş, arka maşada da kaynak var gibi gördüm sanki.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Geçen hafta arkadaşımız için Duke 390 bakıyorduk 18bine çok güzel bulduk fakat satıcı, sizden önce başkası bakacak almazsa sonra siz bakmaya gelin dedi ve bizden önce bakan şahıs motoru aldı aynı motoru bir iki gün sonra ilanda gördük alan şahıs bu sefer 21.500e ilana koymuştu.
    cıbılduck bunu beğendi.

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şasi yamuk onun, ön amortisörde işlem görmüş, arka maşada da kaynak var gibi gördüm sanki.

içinde de mondial motoru var, kader işte
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı hakohako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el piyasasının çok artığına inanmıyorum (kendi motorum için konuşuyorum). Eylül-2019’da 42’ye aldığım 2013 V-Strom şu anda 37 civarına gidiyor. Ben satmıyorum ama ara sıra bakıyorum ilanlara, hiç de öyle uçuk artışlar yok (Sadece V-Strom ilanlarına bakıyorum Eylül’den beri ara ara).

Eylül’de almadan önce de çok bakmıştım sahibinden’e, benim aldığım 42’ydi ama “3’lü çanta takımını almazsan 37’ye veririm” demişlerdi, muadilleri de o civardaydı. Aradan aylar geçti.

Tabii 7 yaşında motor, belki 1-2 yaşındakiler için durum farklıdır..
    V-Strom'un çok hareketli bir piyasası yok o yüzden fiyatları biraz daha stabil gidiyor. Belli bir süre İnazuma takip ettim. 2014-2015 Modeller 12-13'lerden bir anda 17-18'lere fırladı. Honda ve Yamaha'ların 2018-2019 modelleri sıfırlarla yarışıyor.

Motosikleti
    Pocketbike
    Racing motosiklet fiyatlarında fahiş artış var. En son 2006 yamaha r6 kırlangıç kasa motosiklet görmüştüm 33.000TL fiyatı vardı. 1 hafta sonra satıldı motosiklet başkası tarafından satışa konulmuş 41.000TL'ye. Adama mesaj attım motosiklette ne değişti de fiyat arttı dedim. Sahibi değişti kardeş diyor. 540250095 bu numaralı satıcıyı hiç söylemiyorum. Böyle dolandırıcı böyle milleti soymaya çalışan insanlardan motosiklet almayın aldırmayın. Piyasada yok diye Sıfır KM 2017 CBR 600rr 119.000TL olur mu vicdanın kurusun pislik herif.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı uykucusirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Racing motosiklet fiyatlarında fahiş artış var. En son 2006 yamaha r6 kırlangıç kasa motosiklet görmüştüm 33.000TL fiyatı vardı. 1 hafta sonra satıldı motosiklet başkası tarafından satışa konulmuş 41.000TL'ye. Adama mesaj attım motosiklette ne değişti de fiyat arttı dedim. Sahibi değişti kardeş diyor. 540250095 bu numaralı satıcıyı hiç söylemiyorum. Böyle dolandırıcı böyle milleti soymaya çalışan insanlardan motosiklet almayın aldırmayın. Piyasada yok diye Sıfır KM 2017 CBR 600rr 119.000TL olur mu vicdanın kurusun pislik herif.
    hocam bu motor senelerdir ilanda geziyor. en son 2018 yılının başında cbr600rr üretimi durdu haberleri çıkınca ve o sene cbr600rr gelmeyince sıfır fiyatının 15 bin lira üstüne koymuşlardı. 2 sene sonra tekrar aynı fotoğraflarla ilanda görünce şaşırdım. motor sahibinin birinin alacağına dair umutları tam galiba

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    2017, aksesuarlı,4000 km de cbf 150 kaç gayme eder ki acep?
    Sıfır gibi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Keşke sadece 2. el motosiklet fiyatları yükselmiş olsa.

Bu şekilde diğer giderlerden cepte kalan seviyesine göre alınabilirdi yine iyi kötü bi'şeyler.

Ülkede dikine gitmeyen tek şey Jr.Hasan o da 70'i geçti.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Doğru fiyatlar yükseldi ama hep aynı motorlar ilanda ,5-6 aydır ilanda duruyor satılmıyor. 2011 inede aynı parayı yazmışlar 2015 inede. Gerçekten satmak zorunda kalsınlar bakim nası gemen fiyatı düşürüyorlar.

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu motor senelerdir ilanda geziyor. en son 2018 yılının başında cbr600rr üretimi durdu haberleri çıkınca ve o sene cbr600rr gelmeyince sıfır fiyatının 15 bin lira üstüne koymuşlardı. 2 sene sonra tekrar aynı fotoğraflarla ilanda görünce şaşırdım. motor sahibinin birinin alacağına dair umutları tam galiba
    Çok haklısın kirvem motor sahibinin birini dolandırırım umudu var Kısacası 2. el araç alınmaz diyorum ben. ÖTV'ler sıfırlansa da herkesin elindeki araç elinde patlasa o derece sinirlerim bozuluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru fiyatlar yükseldi ama hep aynı motorlar ilanda ,5-6 aydır ilanda duruyor satılmıyor. 2011 inede aynı parayı yazmışlar 2015 inede. Gerçekten satmak zorunda kalsınlar bakim nası gemen fiyatı düşürüyorlar.
    Allah'tan korkmadıkları için fiyat üstüne fiyat bindiriyorlar. Hele birde 3-5 kişi aramışsa hemen ortalığı kızıştırmak için satış fiyatını yukarı çekiyorlar. Normalde fiyat 50.000 diyelim, adam sezon sonu bakımlarını yaptırıp bakım masraflarını da üstüne koyup satmaya çalışıyor.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Dengesiz bir artış var geçen sene 42000 e satılan tracer700 şu an 74.000 tl isteniyor,2.elde ise 3 ay önce 35.000 tl istenen 2016 nc750x dct için 45000 tl isteniyor.Almıyorum,satamayın sizde

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dengesiz bir artış var geçen sene 42000 e satılan tracer700 şu an 74.000 tl isteniyor,2.elde ise 3 ay önce 35.000 tl istenen 2016 nc750x dct için 45000 tl isteniyor.Almıyorum,satamayın sizde
    Bu motor 50 ediyorsa benim ki 55 eder diyerek gaza gelenleri de unutmayalım lütfen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hangimiz satarken, piyasa yüksekmiş... ben ederine satayım diye ilan giriyor malum siteye?

Malum sitedeki ilan sahipleri yabancı değil, senden benden bahsediyoruz.

Kur bir sorun,

Vergi bir sorun,

da...

Biz sorun değil miyiz?

Aramızda ki hainler bir adım öne çıksın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)