Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

2. EL Motosiklet Piyasası (2020)

Motovento
    REKLAM ALANI

Youtube da veya bu forumda her sıfır motosiklet modelinin altına o paraya tertemiz x modelini alırım diyenler var ya heh işte o yüzden bu kadar artıyor bu piyasa, ha tabi soyguncu hükümetin vergi politikası ve yine aynı başarılı hükümetin ekonomi politikaları sayesinde tl nin değer kaybı da etkili

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Çok enteresan bir piyasa var ülkemizde.

Eskidikçe,km yaptıkça değer kazanan taşıtlar dünyanın başka hangi ülkesinde var gerçekten merak ediyorum.

Aptalın biri sıfırı 14'e satılan bir commuteri 18den ilana koyuyor.

Bunu gören diğer aynı motosiklet sahibi bu 18 ederse benim 7 lira eden 2.elim en az 10 eder diyor.

Böylece makas aralığı genişliyor.

Makas aralığının tabanı sürekli yukarı ivme gösterirken,tavanı kim kime ne tutturabilirse gidiyor.

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangimiz satarken, piyasa yüksekmiş... ben ederine satayım diye ilan giriyor malum siteye?

Malum sitedeki ilan sahipleri yabancı değil, senden benden bahsediyoruz.

Kur bir sorun,

Vergi bir sorun,

da...

Biz sorun değil miyiz?

Aramızda ki hainler bir adım öne çıksın.
    Kur ve Vergi sorunu demişin ama hangimiz araç satınca arada kazandığımız farkın vergisini veriyoruz. Devlete çok vergi koyuyor diye kızarken sorunun kaçırdığımız vergilerden kaynaklandığını unutuyoruz. + Elindeki 3 kuruşluk malı 5 kuruşa satmaya çalışanların Allah belasını versin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı uykucusirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    + Elindeki 3 kuruşluk malı 5 kuruşa satmaya çalışanların Allah belasını versin
    İyi güldürdün bak.
    Yinede sen beddua etmemeye çalış. Dönüp dolaşıp sahibine geldiğine dair iddialar var.

Ben gelende bir şeyler satarken kar elde etmem ama herhangi bir yerden kar'm olursa ve bunu bankada tutarsam, yıl sonunda alıyorlar vergisini.

Bankada tutmazsam da işletmiş olduğum için yine vergisini veriyorum.

Hatta...

İşletmeyip yemeyi tercih etsem dahil, yediğim içtiğimden kaynaklı o vergi yine alınıyor.

Ben 2 aydır 26 bindeki 2016 model 250 duke motorumu 15 bine satmıyorum. Kazası belası da yok sanırım ktm nin ikinci eli hakikaten zor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı b0ddah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 aydır 26 bindeki 2016 model 250 duke motorumu 15 bine satmıyorum. Kazası belası da yok sanırım ktm nin ikinci eli hakikaten zor
    Satıp ne yapacaksın Anıl? Ne güzel motosiklet işte.

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok enteresan bir piyasa var ülkemizde.

Eskidikçe,km yaptıkça değer kazanan taşıtlar dünyanın başka hangi ülkesinde var gerçekten merak ediyorum.

Aptalın biri sıfırı 14'e satılan bir commuteri 18den ilana koyuyor.

Bunu gören diğer aynı motosiklet sahibi bu 18 ederse benim 7 lira eden 2.elim en az 10 eder diyor.

Böylece makas aralığı genişliyor.

Makas aralığının tabanı sürekli yukarı ivme gösterirken,tavanı kim kime ne tutturabilirse gidiyor.
    Yakın zamanda sıfırı 50.000TL olan motosikletin ikinci elini 60.000TL'ye alıcaz.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    sahibi fiyatı yükseltebilir.. herşeyin fiyatı yükselirken 2 ay önce ilana attığı fiyatı yükseltince suçlumu oluyor adam? ülkede sıfır fiyatlarına bir ton zam yapılmış kimse gidip sıfır alamayınca 2. el fiyatıda artar.. arz talep meselesi.. alacak olan fiyattan şikayetçi.. peki motoru olana sor bakalım 1 yıl önce aldığı fiyata satacakmı satacakmı şimdi.. adamın parası durduğu yerde değermi kaybedecek yani? bu durum al sat yapanların veya bilmem hangi sitenin işi değil arkadaşlar.. ülkede herşey artmış fiyatlar almış başını gitmiş siz motor fiyatları neden artıyor diyorsunuz!

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

bu arada sıfır araba veya motor alıp bayiide kalmadı diye üzerine 10-20 koyanlardan almaya gerek yok.. 2 ay bekle zaten bayiiye gelecek yenisi.. ama alan yokmu? var.. adamın parası var bayiide beklemek istemiyor gidip alıyor.. bunuda ticaret sayan kişiler var, onlarada diyecek laf yok artık..

Abi uzun yol yapmak için versys transalp vstrom istiyorum

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Ben foruma al satçı birini ifşa ettim. Yalan yanlış ilan açmaktan ve sorunlu motorları sorunsuz diye satmaya çalışmaktan dolayı. Birisi gidip adamı aramış adam da beni aradı yok dava açıcam bilmem ne yalandan avukat taklidi yaptırdı birine. Ben de saçma sapan tiplerle muhattap olmamak için sildim. Forumdaki insanlar bile çakal olmuş.

Şuan ölü sezon , havalar biraz ısınsın elbet satılır temizse

Motosikleti
    Monster 696
    Satıp ne yapacaksın Anıl? Ne güzel motosiklet işte.
    valla benim param olursa ben de 390'a veya çift silindirli bir şeye geçeceğim, yüksek hızda titreme muhabbeti biraz sıkıyor
    .

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]bu arada sıfır araba veya motor alıp bayiide kalmadı diye üzerine 10-20 koyanlardan almaya gerek yok.. 2 ay bekle zaten bayiiye gelecek yenisi.. ama alan yokmu? var.. adamın parası var bayiide beklemek istemiyor gidip alıyor.. bunuda ticaret sayan kişiler var, onlarada diyecek laf yok artık..
    arkadaşın eline toplu para geçmişti üstüne 100 bin kadar kredi çekip araba alacaktı ama bayide araba bulamadık. vw bayisine gidiyorsun 3-4 tane passat var ama hepsi tek kişi tarafından satın alınmış oluyor. memlekette ki ekonomik sıkıntılardan dolayı bayiler fazla araba ve motor getirmiyorlar olanı da galerici soysuzlar alıyor. zam gelmeden önce passat orta donanım bayilerde 255 bin tl idi şimdi sahibindeni açıp bak bütün araçları galericiler almış 290 bine ilan açmışlar. bunun bir adı var ama kesinlikle ticaret değil.. şuan volkswagenin sitesinde orta donanım passat 274 bin tl, sahibinden de 280 altına ilan yok. bayide de araba bulamıyorsun zaten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benim param olursa ben de 390'a veya çift silindirli bir şeye geçeceğim, yüksek hızda titreme muhabbeti biraz sıkıyor
    .
    Vakvak, düşük hızda gitsen paranda cebinde kalsa olmaz mı?

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın eline toplu para geçmişti üstüne 100 bin kadar kredi çekip araba alacaktı ama bayide araba bulamadık. vw bayisine gidiyorsun 3-4 tane passat var ama hepsi tek kişi tarafından satın alınmış oluyor. memlekette ki ekonomik sıkıntılardan dolayı bayiler fazla araba ve motor getirmiyorlar olanı da galerici soysuzlar alıyor. zam gelmeden önce passat orta donanım bayilerde 255 bin tl idi şimdi sahibindeni açıp bak bütün araçları galericiler almış 290 bine ilan açmışlar. bunun bir adı var ama kesinlikle ticaret değil.. şuan volkswagenin sitesinde orta donanım passat 274 bin tl, sahibinden de 280 altına ilan yok. bayide de araba bulamıyorsun zaten.
    Senin yerine ben söyleyim bunun adına fırsatçılık ve şerefsizlik deniyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Abi uzun yol yapmak için versys transalp vstrom istiyorum
    Levent belli bir dönem kullandı Versys. Bilgi almak istersen, yardımcı olabilir.

Keyifli yolculuklar dilerim.

Bende duke 390 var hocam geen sene satılmıyor diye şikayet ediyordum, şimdi ilana koymadan letgoda ve facebook kalan artıklardan(eski) arayan başladı, ısrarla. Bende farklı şehirdeyim başka iş dolayısıyla gidip motoru gösteremiyorum ki, satamayacağım sanırsam. Satsam üzerine para koyamam, koysam bile yeni/ikinci el motor alıncak gibi de değil artık.

Gerçekten zor, sanırsam ömürlük bineceğim güzel motorumu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Hangimiz satarken, piyasa yüksekmiş... ben ederine satayım diye ilan giriyor malum siteye?

Malum sitedeki ilan sahipleri yabancı değil, senden benden bahsediyoruz.

Kur bir sorun,

Vergi bir sorun,

da...

Biz sorun değil miyiz?

Aramızda ki hainler bir adım öne çıksın.
    Hocam inanırmısın bilmiyorum, ben geçen sene ktm duke 390 2017 - 19.000km - Kazasız - 3-4k aksasuar - Lastikler sıfır olmasına rağmen, 22.000'e satamadım. Bu sene satamayacağım motoru, yeni motor alınacak gibi de değil.

Motosikleti
    Monster 696
    Vakvak, düşük hızda gitsen paranda cebinde kalsa olmaz mı?
    haklısın dostum da uzun yolda yorabilir, şehir içinde ben halimden memnunum tabi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın dostum da uzun yolda yorabilir, şehir içinde ben halimden memnunum tabi.
    Vakvak'm şöyle düşün. Şehirler arası bir yolda, altında S1000R varsa ortalama seyir hızın 140 170 Km arası olacaktır. Aynı yolu Duke200 ile gidersen ortala seyir hızın 110 140 Km arası olacaktır. Arada ki HP farkını söylememe gerek yok diye düşünüyorum ama görmüş olduğun gibi motosiklet türünden kaynaklı seyir hızları arasında pekte fark gözükmüyor. Bu yüzden illa uzun yol yapacağım diyorsan, motosiklet tarzını değiştirmen gerekiyor. Şehir içinse bana göre Duke serisi çok ideal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam inanırmısın bilmiyorum, ben geçen sene ktm duke 390 2017 - 19.000km - Kazasız - 3-4k aksasuar - Lastikler sıfır olmasına rağmen, 22.000'e satamadım. Bu sene satamayacağım motoru, yeni motor alınacak gibi de değil.
    O cc de alıcıların beklentileri bizde kaliteden ziyade daha farklı şeylere meyilli olduğu için diye, cümlemi tamamlayacaktım ama... ne yazık ki aynı kitle yüksek cc'de de mevcut. Ktm işte kıymeti bilinmeyen bir marka ülkemizde. Tabi birde Yamaha markasının apaçi kardeşlerimiz adına yaptığı yoğun ataklar söz konusu.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VAG grubu yıllardır bu işi yapıyor onun için ilk gelen araçları her sene aynı insanlar alıyor.. zaten bu ilk aylarda sıfırından daha pahalı araç satmak wolksvagen satıcılarıyla başladı diyebilirim.. bunun adı kimine göre ticaret kimine göre fırsatçılık.. aslında senaryo hep aynı olunca artık sadece galericiler değil parası olan herkes yapıyor o işi.. misal ben şuan sırada araç bekliyorum.. kaporasını verdiğim araç bayiide 215 ama internette 235 haftaya gemiden bana kalırsa alırım ama bana vermezlerse kaporamı alırım.. fakat parası olan beklemiyor veriyor 230, adam binip mutlu oluyor..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)