Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

BMW Motorrad Motobike İstanbul’a 3 yeni modelle geldi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkenin şu anki durumu bu kafa yapısının eseri. giyecek bir donunuz bile kalmayana dek eleştirmemeye devam edin
    Elestirilen devlet degil ki?

Devlet yikilsin, olmasin diyen mi oldu?

Kiymetlimiz isini biliyor, algi calisiyor: kendi=millet=devlet, sıkıysa elestir

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alışırsın dostum sen daha yeni üyesin bunu tekrar yazma aktrol olursun..
    ohoho olmuşsun bile ben yazana kadar etiketi yapıştırmışlar :D
    Onu yazmasinda hic bir sorun yok ta, tanimadigi insanlara "vatan haini, terorist" yakistirmasinda bulunmak ne kadar kabul edilebilir bir yaklasim sizce?

Baska insanlarin haysiyet ve onuruna bu kadar rahat dil uzatabilenlerin haysiyet ve onur anlayislari ne olabilir ki?

Boyle insanlar mi sizin dostlariniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Arkadaş milletin kafa iyice gitti yada bu arkadaşların yaşı genç başka hükumet görmediler.
    Hükumet ile devleti karıştırıyorlar.Hükumeti yıkmak terör suçu sanki.Ben her seçimde yıkılsın diye oy atıp ağzımın payını alıyorum.Bir türlü yıkılmıyor.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Kaçın kaçın zaten yurt dışında bizleri Belediye Bandosuyla bekliyorlar, Türkler gelse diye, Almanyada kaç tane evsiz barksız sokakta yaşayan var hiç duydunuzmu?Amerikada kaç tane evsiz var biliyormusunuz? Almanyada 32 yıl çalışıp 730 euro emekli maaşı alıp geçinme savaşı verenleri duyuyormusunuz ? 475 euro işsizlik parası alıp aşevlerinden yemek alanları duydunuzmu? sosyal yardım kurumlarından kullanılmış giysi alanları biiyormusunuz? Marketlerin sebze reyonlarında bozulmaya başlamış sebze ve meyveleri fakirlere verilmek üzere toplandığını biliyormusunuz? Amerikada nekadar işiz olduğunu biliyormusunuz? Almanyada nekadar işşiz var biliyormusunuz? Yunanistan,İspanya,portekiz,Bulgaristan, Romanya,Polonya,gibi ülkelerde nekadar yoksul var biliyormusunuz?bir zahmet GOOGLE amcaya bir sorun. Türkiyede kaçyüzbin yazlık var biliyormusunuz? Almanyada kaçyüzbin kişininin yazlığı var biliyormusunuz? Türkiyede kaç milyon GSM abonesi var biliyormusunuz? Babasından emekli aylığı almak için kocasından boşanıp tekrar beraber yaşayanların sayısını biliyormusunuz? 3 sene sonra bu hanımların yeniden evllendikleri zaman 16000.- TL çeyiz parası aldıklarını biliyormusunuz? 38 yaşında emekli olan kadın, 43 yaşında emekli olan erkeklerin sayısını biliyormusunuz? bu kişilerin ödedikleri prim yıllarından daha fazla zamandan beri emekli maaşı aldıklarını biliyormusunuz? Karısından emekli maaşı alan kaç kişi var biliyormusunuz? Hangi Avrupa ülkesinde böyle uygulamalar var biliyormusunuz? Sayılacak daha çok şey var ama,anlayana sivrisinek le davul zurna misali.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......Boyle insanlar mi sizin dostlariniz?.......
    Arkadaşı tanımam dostum ifadesi aynı foruma üye olmanın samimiyetiydi , bunu anladığına eminim Haşmet..

konuya daha önce yazdığım için aboneliklerde çıktı , arkadaşın mesajınıda sonuna kadar okumamıştım , son paragrafta heyecan yaşatmış hakkatten
    hasmet bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    g310r 47000 tut şunun ucunu döşiyelim abi saygılar borusan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikada kaç tane evsiz var biliyormusunuz?

Amerikada nekadar işiz olduğunu biliyormusunuz?
    Bilmiyorsunuz belli ki

Amerikadaki evsizler evsiz olmak istedikleri icin evsizler. Bizim dilimizle meczup tarzi insanlar. Eve koysaniz yine disarida yasayacak insanlar. Harbi harbi evsiz denebilecek insan yok denecek kadar azdir. Sadece pizza dagitarak ev-araba alir ve rahat yasarsiniz burada...

Issizlik te %3.6 ile son 10 yilin en dusuk rakami su an... Yazmadan once bari sizin tabirinizle "bir zahmet GOOGLE amcaya bir sorun."

Sonuc olarak yine sizin tabirinizle "anlayana sivrisinek le davul zurna misali."

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşı tanımam dostum ifadesi aynı foruma üye olmanın samimiyetiydi, bunu anladığına eminim Haşmet..

konuya daha önce yazdığım için aboneliklerde çıktı , arkadaşın mesajınıda sonuna kadar okumamıştım , son paragrafta heyecan yaşatmış hakkatten
    Tabii ki. Ama bu zamanda "vatan haini, terorist" muhabbeti yapanlar artik yaptiklarinin ciddi bir yanlis ve buyuk bir ayip oldugunu farketmeli. Bunu da muhatap olduklari insanlardan baska kimse yapamaz. "Dostum" diyerek sirtlarini sivazlamak yerine tepki gostermemiz gerekli.
    Jemand bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Google cikti, mertlik bozuldu.
    Suanda Bulgaristan’dayim. Kayak yapmaya Bansko’ya geldim. 0.5 LT su 1.5 leva yani 5 TL. Daha basit ifade ile anlatmaya calisayim;

2020 - 1 Bulgar levasi 3.38 TL.
    Bakin Bulgaristan’dan soz ediyorum.

2017 - Eylul Ayi 1 USD : 3.41 TL..

Simdi Aradaki Bu 3 yilda Bulgaristan Amerika oldu da haberimiz mi yok? Yoksa her sey cok iyi, cok guzel ve ekonomi buyuyor diyen bizde mi bir sorun var?

Ben siyaset bilen ve konusmaktan keyif alan birisi degilim..Sadece cebimden cikan paraya gore yorum yapan birisiyim.

2010 Yilinda bir Leva 1 TL iken, 10 yil sonra 1 Leva 3.4 TL.. Soz konusu Bulgaristan, sinir komsumuz, Edirne’den 3-5 km mesafede..

Ne kadar daha kendimizi kandiracagiz? 2014 de USD 2 kusur TL.. 6 sene sonra 6 TL.. 1.7 oldu diye yazar kasalar firlatiliyordu, bugun herkes hayatindan cok memnun..

Kimse kusura bakmasin, yakinda Venezuella’yiz.. 3-5 seneye yine sifirlari atmaya baslariz..

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google cikti, mertlik bozuldu.
    Suanda Bulgaristan’dayim. Kayak yapmaya Bansko’ya geldim. 0.5 LT su 1.5 leva yani 5 TL. Daha basit ifade ile anlatmaya calisayim;

2020 - 1 Bulgar levasi 3.38 TL.
    Bakin Bulgaristan’dan soz ediyorum.

2017 - Eylul Ayi 1 USD : 3.41 TL..

Simdi Aradaki Bu 3 yilda Bulgaristan Amerika oldu da haberimiz mi yok? Yoksa her sey cok iyi, cok guzel ve ekonomi buyuyor diyen bizde mi bir sorun var?

Ben siyaset bilen ve konusmaktan keyif alan birisi degilim..Sadece cebimden cikan paraya gore yorum yapan birisiyim.

2010 Yilinda bir Leva 1 TL iken, 10 yil sonra 1 Leva 3.4 TL.. Soz konusu Bulgaristan, sinir komsumuz, Edirne’den 3-5 km mesafede..

Ne kadar daha kendimizi kandiracagiz? 2014 de USD 2 kusur TL.. 6 sene sonra 6 TL.. 1.7 oldu diye yazar kasalar firlatiliyordu, bugun herkes hayatindan cok memnun..

Kimse kusura bakmasin, yakinda Venezuella’yiz.. 3-5 seneye yine sifirlari atmaya baslariz..
    gs' i satıp paraları bulgara ezmeye gitin dimi? önce burda ıslatsaydık. daha uzun süre ıslatırız sanki burda

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gs' i satıp paraları bulgara ezmeye gitin dimi? önce burda ıslatsaydık. daha uzun süre ıslatırız sanki burda
    Gs’in uzerine +30 koyuyoz ne ezmesi ayrica daha xr’i islatamadik ;)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırdır, biraz sitem var sanki.

Biz ne curetle Almaya veya benzer ülkelerle kendimizi karsilastiriyoruz bir türlü çözemedim.

Biz ortadogu toplumuyuz, bizim sikletimiz farklı..Pakistan,Hindistan,İran en iyi ihtimalle Rusya gibi ülkelerle kendinizi kiyaslayin..

navarin11 isimli kullanıcı BMW'nin sadece bizim için değil almanlar için de alımının zor olduğunu belirtmiş, ona istinaden yapılan bir karşılaştırma bu.

Yani yazdığım bir sitem değil alttaki üyeye realist bir cevap verme amacı.

Pakistan - Rusya - İran ile alakası yok konunun hocam.

Ya arkadaşlar adı geçen Motorun üretildiği ülke Almanya ve Marka olarakda gerek otomobil ve gerekse Motosiklet olarak üretilen ürünler dünyada kendini kalitesiyle isbat etmiş teknoloji ürünü olup BMW ürünlerini ülke içinde bile satın almak Almanlar için bile öyle kolay değildir, yok efendim elin oğlu işte şukadar maaşıyla şunu alı yok efendim bunu alıyor,ayrıca bu ürünler ülkemize geldiği zaman ithalat rejimi kurallarına göre fiyatlar hemen hemen iki mislini buluyor,bunun haricinde bu ürünleri diğer AB ülkeleri halklarınında öyle şakkkadak alım gücüne sahip değiller, AB ülkelerinin 3/2 si de bu alım güçlerine sahip değiller, eski Demirperde ülkelerini hiç ama hiç hesaba katmayalım çünkü onlarında adam başına düşen yıllık milli gelirleri nüfüsa oranla bizden daha alt seviyelerde olduklarını araştırmak gayet kolaydır,BMW motosiklet fiyatlarını tenkit ederken birde ayrıca BMW otomobil fiyatlarını da konuya dahil etmek yanlış bir davranış değildir, zaten Çin,Tavvan, Hindistan üretimi motorlar olmasaydı ülkemizin alt orta gelirli motosiklet tutkunu halkımız kolay kolay Motosiklet sahibi olamazdı.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S 1000 XR Almanya Satış Fiyatı 16985 Euro
    2020 asgari ücret 1498 Euro
    11,33 Ayda Alınabiliyor Almanya'da.

Türkiye asgari ücret 2324
    11,33 ayda yapan 26,330
    Dominar 400 sıfır fiyatı 26490

Baska da diyecek seyim yok.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bilmiyorsunuz belli ki

Amerikadaki evsizler evsiz olmak istedikleri icin evsizler. Bizim dilimizle meczup tarzi insanlar. Eve koysaniz yine disarida yasayacak insanlar. Harbi harbi evsiz denebilecek insan yok denecek kadar azdir. Sadece pizza dagitarak ev-araba alir ve rahat yasarsiniz burada...

Issizlik te %3.6 ile son 10 yilin en dusuk rakami su an... Yazmadan once bari sizin tabirinizle "bir zahmet GOOGLE amcaya bir sorun."

Sonuc olarak yine sizin tabirinizle "anlayana sivrisinek le davul zurna misali."

Tabii ki. Ama bu zamanda "vatan haini, terorist" muhabbeti yapanlar artik yaptiklarinin ciddi bir yanlis ve buyuk bir ayip oldugunu farketmeli. Bunu da muhatap olduklari insanlardan baska kimse yapamaz. "Dostum" diyerek sirtlarini sivazlamak yerine tepki gostermemiz gerekli.
    ABD'deki işsizlik son 10 değil 60 yılın en düşüğünde...
    hasmet bunu beğendi.

Avrupanın hiçbir ülkesinde motorlu taşıt almak pahalı değildir. Yunanistanda bile asgari ücret 720 Euro.. ( TL karşılığı 4800 TL yani) Olması gerekende minimum seviyede budur. Birde üstüne Avrupa ülkelerinde olmayan ÖTV lerimiz var ki bu geri kalmış bir ülke olduğumuzun açık göstergesi..

BAtıyor denen Yunanistan : 720 euro
    Kriz yok denen Türkiye : 347 euro

Bu aradaki fark o kadar büyük bir fark ki.. Türkiyenin genç nüfusunun potansiyelini tamamen yok edip , suriyeli vs saçma sapan konular içerisinde ağır stresli bir şekilde yaşlanmasına yol açmak demek.. Daha söylenecek çok şey var ama S400 almalıyız aldık diye sevinen kitlenin ne dünyadan nede sayılardan haberi yok.

Sonuç.. Bizim zeka , ahlak ve hayata dair vizyonumuz doğru düzgün bir motosiklete 100.000 birim para vererek alabilmemize yetiyor.. Ahlaksızmıyız biz demeden ülke olarak yolsuzluk derecesinde hangi seviyede olduğumuza bir bakın..

Bilmiyorsunuz belli ki

abi biz kurubuzz ile geliyorduk noldu o iş

kurubuzz ses verrrr
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Herhalde herkes neden bu ülkenin bu durumda olduğunu ve bu cendereden çıkamadığını gayet net anlamıştır artık.

Marka müdürünün pazarın geleceği ve yaş ortalamamız ile ilgili tespitlerine güldüm. O seviyeye gelmiş bir yöneticinin böyle bir bakış açısına sahip olması gerçekten bizden başka hiçbir yerde olmaz. Evet nüfusun yüzde bilmem kaçı 15 yaşın altında. Buna Suriye'den gelenler da dahil mi diye sormak istiyorum çünkü bahsi geçen "potansiyel" müşterilerin çoğunun gelir düzeyi o seviyede ve yukarıdaki girişi yapmama sebep olan kafadaki arkadaşlar sayesinde bu durum daha da kötüye gidecek.

Geçen hafta bu ülke ve dünya için tek kurtuluş Corona virüsü olabilir mi diye düşündüm. O noktaya gelmişiz demek ki...

jemand motoru ıslatmayı bırak video göremedik s1000xr youtubeda eski videoları sar sar izliyoruz

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Ya arkadaşlar adı geçen Motorun üretildiği ülke Almanya ve Marka olarakda gerek otomobil ve gerekse Motosiklet olarak üretilen ürünler dünyada kendini kalitesiyle isbat etmiş teknoloji ürünü olup BMW ürünlerini ülke içinde bile satın almak Almanlar için bile öyle kolay değildir, yok efendim elin oğlu işte şukadar maaşıyla şunu alı yok efendim bunu alıyor,ayrıca bu ürünler ülkemize geldiği zaman ithalat rejimi kurallarına göre fiyatlar hemen hemen iki mislini buluyor
    Hocam siz ciddimisiniz ya ? BMW için almanya ve avrupadaki satış adetlerine bakmanızı tavsiye ederim veriler sadece 0 motosikletler için geçerlidir. Sayfa üzerinden yeni ve güncel verilerede ulaşılabilir.

https://www.motorradonline.de/ratgeb...n-motorraeder/

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Yahu hala neden bu sahiplenme, Ülkede iyi giden bişey söylesene nolur ?

ekonomi, Hukuk, Adalet, Eğitim, Sağlık ?

Hangisi iyi hangisi vatandaşları memnun etmye yönelik. Neden afrikalılarla kendini kıyaslıyorsun. Çoğu avrupanın sömürgesi, Doğal kaynak yok. Verimli toprakları yok. Genç aydın kesimi yok.

Çıldırtıyorsunuz beni afrika ülkeleriyle suriyeyle kıyasladığınızdan.

GÖzünü aç artık Andaval.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Kimle kıyaslayalım ya, Mustafa Kemal Atatürk yüzünü Avrupaya dönmüştü Avrupa ile kıyasladık epey . Şimdi sayın başganımız orta doğuya Afrikaya döndü orayla kıyaslıyoruz.

Valla su an yüzümüzü orta doğuya dötümüzü batıya döndük, 2 taraftan da gangbang içindeyiz.

Ulan o değil de konu yine siyasete vs. geldi.

Acmayın yav söyle konular, fakiriz işte.

Gerçi gecen birisi asgari ücretin 5 katı para alıyorum diye forumda yazı yazıyordu artistlerimiz de var.

neyse

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gangbang

Cuk oturdu
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)