Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tamir sonrası

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba benim cbr 250 motorum krank kitledi bende bunu yaptırdım fakat bu yapıldıktan sonra vites geçişleri zor oluyor sebebi nedir usta kötü bi motor yağı koymuş sorduğumda,sebebi o mudur bide benim buna rodaj yapmam gerek midir ne yapmam lazım.(motosikleti yapılalı 1 gün oldu)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Yağdan kaynaklı olma ihtimali var yeni yapılan motorda genelde 500km rodaj yapılması gerektiği söylenir

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu soruyu ustaniza sormanız gerekmez mi?

Motosikletinizi yapması için para ödemediniz mi?

Motosikletin bir tarafını yaparken diğer tarafını bozması anlaşmanıza dahil değildi değil mi?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Rodaj yapman gerekli. Motor yenilendikten sonra başta sarsıntılı çalışması ve viteslerin zor geçmesi normal. Rodaj bitip yağ değiştirildiğinde sorun hala devam ediyorsa problem var demektir.

Ben motorumu sıfır aldım ve ilk 1500-2000 km vitesler kırılacak gibi geçerdi hatta buraya da konu açtım herkes düzelecek zamanla yazdı ve öyle de oldu.şuan 4500 km deyim vitesler pamuk gibi.tabi yagında etkisi var ince yağların geçişi zor oluyor.şuan motul 3000 10w40 kullanıyorum mineral yağ evet kalitesiz ama geçişler mükemmel

Bu soruyu ustama sordum zaten o bana yeni yapıldığı içindir dedi ama kötü yağ koyduğu için kafam takıldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Çok teşekkür ederim o zaman böyle biraz kullanıcam bitince artık düzellir umarım.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MertAlii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soruyu ustama sordum zaten o bana yeni yapıldığı içindir dedi ama kötü yağ koyduğu için kafam takıldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Çok teşekkür ederim o zaman böyle biraz kullanıcam bitince artık düzellir umarım.
    500 km yap, sonrasında iyi bir yağ ile motorun yağını değiştir. Ustan işini biliyor ise, sonrasında problem yaşamazsın.
    Ama o motorlarda krank problemi malum, ona göre kullanmak gerekli.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)