Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ tavsiyesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Herkese merhabalar.

İlk motorum Kymco Agility 125 marka bir scooter alalı 6 ay/4000 km oldu, bu sürede 2 defa yağı değişti, ustamın koyduğu yağı markasını bilmiyorum

daha önce görmedim. Şimdi daha kaliteli bir yağ koymak istiyorum motora fakat hangisi koyacağımı bilmiyorum. Sizin tavsiyeniz hangisi olur?

Motul 7100 10W-40
    Motul 5100 10W-40
    Castrol Power 10W-40
    Putoline NanoTech4+ 10W-40

Ve daha bir sürü marka var hangisi almayalım ve bu internet te satılan ürünler güvenilir midir

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Google amcaya,

Kymco Agility 125 recommended engine oil

Veya

Kymco agility 125 user manuel..

Yazabilirsin dostum.
    Yasin D bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    scooter, hmmm... ıslak debriyaj olmadıkları için yağ seçimi fazla dikkat gerektirmiyor olabilir. yani sonuçta vitesli motorlar yağ seçimini özensiz yaptıklarında debriyaj kaçırma gibi bir dertleri oluyor...

scooter için böyle bir durum yok. castrol power 10w-40 koy gitsin... 10w-40 bir yağ koy gitsin fazla önemseme bence...

çünkü motosikletin motor değil gücü güç değil, kıytırık motorlar abi bizimkiler. scooter işte, sadece motor yağlıyor debriyaj yağlamıyor ve 125 lik fındık kadar boyunda bir motor bloğu, az devir çeviriyor... bilemem yinede beni dikkate alma, fikir beyan ettim sadece.
    Yasin D bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scooter'a özel yağları var her markanın
    motulun yanlış hatırlamıyorsam motul scooter expert var en randımanlısı scooter yağının kendisi olur malum şanzıman düzeneği farklı vitesli motordan
    Yasin D bunu beğendi.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bakım aralığın kısa, pahalı yağ israf olur. Castrol power1 senin ilacın.
    Ben bile Tracer 900'e castrol power1 racing kullanıyorum.
    Yasin D bunu beğendi.

Motosikleti
    22" Bajaj NS 200

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana şöyle bilgi vereyim için rahatlasın,

motorcumuhabbeti isminde bir youtube kanalı var ve arkadaş yanlış hatırlamıyorsam 98 model bir kawasaki motorunda 80 bin km civarı dandik yağ kullandığını söylüyordu ve motoru söktüğünde silindir ve pistonun şaşırtıcı derecede iyi durumda çıktığını söylüyordu..

adı sanı bilinmedik yağlar kullandığı halde motor bloğunun sağlıklı çıkmasına şaşırdığını söylüyordu yani, tabi sanırım motordan anlayan biri kendisi ve eski model racing kullanmak onun gibiler için bir avantajdır...

yani sen 125cc düşük güç üreten ve az devir çeviren bir motor için yağ endişesine giriyorsun, aslında ilginç bir durum... kullandığın yağdan beklentin önemli, motora uzun ömür mü istersin yoksa performans mı?

kriterler çok önemli.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Motul 5100 veya Motul' un scooter için özel yağ kullanabilirsin.

Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Ben motorumun uzun ömürlü olmasını isterim 125cc scooter zaten pek performans aramıyorum . Şöyle bir sorunum var. Tek silindir 125cc motor illaki ilk

kalkışa biraz titreme oluyor fakat motoru bakıma soktuktan 1000 km sonra motorda öyle bir titreşim oluyor ki böyle kafa grenaji dağılacak diye

korkuyorum. Arkadaş ortamında yağdan dolayı olabileceğini söylediler. O yüzden bu bakımda kalite bir yağ koyup denemek istedim.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    İpone kullanıyorum, memnunum, tavsiye ederim

Petrol ofisi maximoto 10w40 fazlasıyla iş görür.fiyatlarıda çok uygun ve kaliteli

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Petrol ofisi maximoto 10w40 fazlasıyla iş görür.fiyatlarıda çok uygun ve kaliteli
    1000kmde bir değişecekse olur, onun dışında bana çok kalitesiz geldi. - derecelerde şıkır şıkır çalışma, kranktan mı bilmiyorum ilk 15sn kütür kütür bi ses geliyordu. Vitesler de çok kemikliydi, şimdi Castrol koymak zorunda kaldım, sesler kesildi ama vitesten hala memnun değilim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)