Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

FSM Köprüsü Izgaraları

Motovento
    REKLAM ALANI
    azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuanda o işler öyle yürümüyor da 5-6 sene önce bir nebze iyiydi ,

Bulundugum yerde Fabikanın birisi Park yeri yapmıyor Araçlar yola park ediyor ,sEbebi park yeri sanayi arsası 130 Dolardı metre karesi şuanda ne kadardır bilmiyorum .
    Önce durumu özetleyen sabah bu puştlar yüzüne yol kapandıgı için koca koca yedi sekiz tır yolda ve oraya gelen çalışanların araçları açıklayan şikayet dosyası açtım BİMER e
    Akabinde tabi ki bir şey yapılmadı , İlçe emeniyet trafik şubeyi İlçe eminiyet müdürlügüne şikayet eden bir mail dosya daha açtım şikayetimizin gitmedigini söyledim.
    Akabinde yine bir pohh yapmadılar ,
    İlçe emniyet müdürlügünü İl müdürlügüne şikayet ettim.
    Akabinde ilçe emiyet müdürlügünü İlçe kaymaka şikayet bimer

Hala bir mok yapılmadı , arada iki dönüş oldu
    İlçe kaymakamlıgı ve İl Eminyet müdürlügünü İl valisine şikayet ettim .
    Akabinde İl Valisini bu görevini yapmıyor diye İçişleri bakkanına şikayet ettim ,

En sonunda ilçe emniyet müdürlügünden beni aradılar Gel ulan seyret dediler Tutugumuz TIR a park halinde ki tüm arabalara ceza kesiyoruz dediler ..
    En sonun da polis komiseri bıkktık senin şikyetinden dedi , Toplam EKİPLERİN kestigi cezaları o bölge bana gönderdi
    İki gün sonra daha gidin dedim gittiler.

Sonra ilgi fabrikaya da ugrayıp neden yapmıyormuş diye sormuşlar Fabirka yönetici demiş ki arsa alıp yapsak maliyeti 20 kusur milyon Tl böyle ise yıllık en fazla ödeyecekleri 20 bin Tl gibi rakamdı , Otopark yapmak yerine ceza yemek çok daha karlı oldugunu yolu kullanmaya devam edeceklerini söyledi benim de şikayetlerimi durdurmak için Rica etti bende ondan sonra yazmadım ..

1) bu sistem artık çalışmıyor
    2) Bu sistemi uygulamak için kim kime bağlı hem sistematik hemde silsisle işi sabır ile kovalamanız lazım ...

İl kendine direk bağlı adama uygulama yaptırmak istemiyor 10 kez yazacaksınız en azından 10 na cevap gelmesini bekleyip silsile şikayet edeceksin..

O işler kolay değil , Bir ara PTT şikayet ediyordum karcuları husisi kargocum olmuştu abi eşyan var nerde isen verelim diyorlardı O da tabi yukardaki 4-5 kademeli sisile ile şikayet ile oluyor...

Tek takip numarası ile olmaz En az 10 takip numarası gerekir bu iş 1 şikatet edeceksin 2 ciyi 1 işini yapmadı diye 3 ye 2 inci ve birinciyi 4 ünücye ilk üç birimi şikayet edeceksin , .....Bu iş böyle çalışıyor yapmak isteyen olur ise diyeyim dedim..

hahahah sinirlerim bozuldu bak ben bu ay SGK ile ığraşıyorum adamlara çok net bir dosya verdim işçi sigortasını asgari ücret üzerinden yapan ama normalde daha yüksek ücret ödeyen bir işveren hakkında üstelik bu adamlar bir sürü de açık vermiş olay %100 delilli ispatlı mart 2018'de yaptığım şikayet için daha geçen ay çağırıp ifade istediler verdim ne oldu dersin?
    Denetmen diyor ki sadece net somut delillerle ispatladığın aylar için işlem yaparım soruşturma açmam denetlemeyi de derinleştirmem yönetmelik böyle onun için alo 170'i araman şikayet etmen lazım ...
    Alo170'i aramak yerine internetten başvuru yaptım Alo 170 beni aradı devam eden işle ilgili ihbar yapabilirsin ama bitmiş iş yani ayrıldığın yerle ilgili yapamazsın dava aç diyor.... ya da merkeze gidip birebir dilekçe vermem gerekiyormuş. ulan dedim hadi benim veya garip gureba işçinin hakkını geçtim kamunun yani çalıştığın kurumun hakkı hukuku primi ne olacak ... ben bilmem diyorlar çıkıyorlar işin içinden içimden küfürü bastım geçtim bende
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahahah sinirlerim bozuldu bak ben bu ay SGK ile ığraşıyorum adamlara çok net bir dosya verdim işçi sigortasını asgari ücret üzerinden yapan ama normalde daha yüksek ücret ödeyen bir işveren hakkında üstelik bu adamlar bir sürü de açık vermiş olay %100 delilli ispatlı mart 2018'de yaptığım şikayet için daha geçen ay çağırıp ifade istediler verdim ne oldu dersin?
    Denetmen diyor ki sadece net somut delillerle ispatladığın aylar için işlem yaparım soruşturma açmam denetlemeyi de derinleştirmem yönetmelik böyle onun için alo 170'i araman şikayet etmen lazım ...
    Alo170'i aramak yerine internetten başvuru yaptım Alo 170 beni aradı devam eden işle ilgili ihbar yapabilirsin ama bitmiş iş yani ayrıldığın yerle ilgili yapamazsın dava aç diyor.... ya da merkeze gidip birebir dilekçe vermem gerekiyormuş. ulan dedim hadi benim veya garip gureba işçinin hakkını geçtim kamunun yani çalıştığın kurumun hakkı hukuku primi ne olacak ... ben bilmem diyorlar çıkıyorlar işin içinden içimden küfürü bastım geçtim bende
    Abicigim şair ne diyor
    ""O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık.""2010 dan sonra durum böyle 2015 den sonra durum hepden moka sardı bir ,Demirin tuncu da kalmadı teneke dolu ortalık
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)