Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MUAYENEDEN GEÇER MİYİM ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Olcay Demirc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX125
    Merhaba, r25 motorumda akrapoviç eksoz var ve muayene zamanım yaklaştı bu eksoz ile muayeneden geçemezsin diyenler oldu susturucu taksam yeterli olur mu yoksa komple eksozu mu değiştirmem gerekir yardımcı olur musunuz

eksozun modeli ; https://urun.n11.com/egzoz/yzf-r25-m...E&gclsrc=aw.ds

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Orjinali varsa takıp bence. Normalde geçmez (susturucu olup olmaması önemli değil)
    Fakat gözümün önünde geçenlerde oldu. Ha ben geçemedim son iki sefer o ayrı.

Motosikleti
    PCX125
    Alıntı dragstar72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinali varsa takıp bence. Normalde geçmez (susturucu olup olmaması önemli değil)
    Fakat gözümün önünde geçenlerde oldu. Ha ben geçemedim son iki sefer o ayrı.
    maalesef orijinal eksozum yok. gerçi susturucu da yok ama en az maliyetle bu işi halletmeliyim

Motosikleti
    MT-07
    Motosiklet muayene istasyonları yerine araba muayene istasyonlarına gider isen geçme şansın mevcut. Fakat susturucudan dolayı sıkıntı çıkabilir. Sonuçta motosiklette egzoz emisyon zorunluluğu yok.

Motosikleti
    PCX125
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet muayene istasyonları yerine araba muayene istasyonlarına gider isen geçme şansın mevcut. Fakat susturucudan dolayı sıkıntı çıkabilir. Sonuçta motosiklette egzoz emisyon zorunluluğu yok.
    araba muayene istasyonlarında motor muayenesi yapılıyor mu bunu bilmiyordum, ayriyeten susturucu takarsam mı sıkıntı çıkabilir anlayamadım

Motosikleti
    MT-07
    Susturucu takmazsan sıkıntı çıkabilir. Avrupa yakası silivri kavaklı muayene istasyonunda motosiklet muayenesi yapılıyor. Bunun gibi birçok yer var. Muayene randevusu alacakmış gibi tüvtürk'ün sitesine gir. Oradan sana listelenecektir tüm muayene istasyonları.

Motosikleti
    PCX125
    Susturucu takmazsan sıkıntı çıkabilir. Avrupa yakası silivri kavaklı muayene istasyonunda motosiklet muayenesi yapılıyor. Bunun gibi birçok yer var. Muayene randevusu alacakmış gibi tüvtürk'ün sitesine gir. Oradan sana listelenecektir tüm muayene istasyonları.
    teşekkür ederim, susturucu alıcaz artık mecbur inşallah susturucu ile de sıkıntı çıkmaz

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Olcay Demirc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim, susturucu alıcaz artık mecbur inşallah susturucu ile de sıkıntı çıkmaz
    https://www.google.com/search?q=bula...#imgrc=_&vet=1

Linkteki ürünlerden 2-3 tane alıp birbirine tel ile bağlayıp, muayene istasyonuna gidince sıra beklerken egzosa tıkayabilirsin gözükmeyecek şekilde. Muayene bitince telin ucundan çekip çıkartabilirsin. En ucuz yöntem önceden buydu.
    Yinede bulabiliyorsan o egzosa uygun bir susturucu temin et çünkü ne takarsan tak berbat bir ses çıkıyor, yada motorunu 4 silindirli bir motor ile değiştir.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    MT-07
    Lucas hocam, ben mt-07’nin sesini seviyorum. Neden 4 silindir die takıyorsunuzki?

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Linkteki ürünlerden 2-3 tane alıp birbirine tel ile bağlayıp, muayene istasyonuna gidince sıra beklerken egzosa tıkayabilirsin gözükmeyecek şekilde. Muayene bitince telin ucundan çekip çıkartabilirsin. En ucuz yöntem önceden buydu.
    Yinede bulabiliyorsan o egzosa uygun bir susturucu temin et çünkü ne takarsan tak berbat bir ses çıkıyor, yada motorunu 4 silindirli bir motor ile değiştir.
    Yok artık egzoz için en az 6 silindir lazım dimi? Anlamıyorum ya vallahi anlamıyorum. 2 silindir ve üstünden gayet güzel ses çıkarken neden bu ayrımcılık?

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Gönül isterki stock egzoz kullanın, böyle şeylere kafa yormayın, hemde millet arkadanızdan ana bacı sövmesin. Ama anlaşılan size küfredilme durumu umrunuzda değil. en ucuz yöntem egzoza bulaşık süngeri tıkamak. Susturucumun içi boşaldığı zaman bende öyle yaptım.
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok artık egzoz için en az 6 silindir lazım dimi? Anlamıyorum ya vallahi anlamıyorum. 2 silindir ve üstünden gayet güzel ses çıkarken neden bu ayrımcılık?
    Yahu sanki din, dil, ırk ayrımı yapmışım gibi yazmışsın
    Gayet güzel ses dediğiniz ses, çevredeki insanları pek mutlu etmiyor, arkanızdan küfür ettiriyor. 4 silindirli motorlarda durum biraz daha farklı. İşin detayına girmeyeyim, 100 kişiye sorup cevaplarından da anlayabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Lucas hocam, ben mt-07’nin sesini seviyorum. Neden 4 silindir die takıyorsunuzki?
    MT7'nin sesini siz seviyorsunuz, motosiklet ile ilgisi ve alakası olmayan kişileri de bir sorun bakalım ne diyecekler ?

Motosikleti
    MT-07
    Bu mantığa göre Ducati sahipleride boşuna ortalarda gezmesin egzoz sesini seviyorum die. Bir aprillia tuano v4 gibi ses çıkarmayan her motosikleti tukaka diyelim o zaman

Bu mantığa göre Ducati sahipleride boşuna ortalarda gezmesin egzoz sesini seviyorum die. Bir aprillia tuano v4 gibi ses çıkarmayan her motosikleti tukaka diyelim o zaman
    Konu motosikletin genel kalitesi, veya marka değeri değil ki
    Zamanında vardı ducati monster 900S bende de. Remus egzosuda üzerindeydi aldığımda. Kuru debriyajın ve egzosun kimilerine göre güzel olan sesi, çoğunluğa göre kulak tırmalayıcı gelir.
    Şimdi bu durumda Ducati tukaka diyebilir miyiz ?
    Konumuz stock olmayan egzos takılmış motosiklerin silindir sayısına göre çıkardığı ses ise, 4 silindir açık ara öndedir. Neyin tartışmasını yapıyoruz onu da anlamış değilim

Motosikleti
    PCX125
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam ben motorumdan da eksozumdan da gayet memnunum rahatsız edici bir sesi yok tatlı güzel sesi var tek derdim muayeneden geçebilmek 4 silinidir büyük bir motor istanbul içinde eziyetten başka birşey değil (süpersport için konuşuyorum)ama bulaşık telini de yemezle diye düşünüyorum.
    varsa iyi bir susturucu tavsiyeniz söylerseniz sevinirim

Motosikleti
    MT-07
    Yaw 4 silindirin sesine birşey demiyorum ama bence çokta şeetmemek lazım. Benim sizler gibi kulaklarım tırmalanmıyor. Hatta tek silindir motorun sesinden bile rahatsız olmuyorum
    Lucas bunu beğendi.

Alıntı Olcay Demirc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben motorumdan da eksozumdan da gayet memnunum rahatsız edici bir sesi yok tatlı güzel sesi var tek derdim muayeneden geçebilmek 4 silinidir büyük bir motor istanbul içinde eziyetten başka birşey değil (süpersport için konuşuyorum)ama bulaşık telini de yemezle diye düşünüyorum.
    varsa iyi bir susturucu tavsiyeniz söylerseniz sevinirim
    Susturucuyu egzosun satıcısına sorabilirsin. Hemen kızma bana, fikrimi söyledim sadece Kalıcı çözüm tabiki de susturucu takmak ama bulaşık teli genellikle işe yarar, muayeneden önce kendin de deneyebilirsin.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Mal sahibine ses güzel geliyor olabilir ama R-25, Mt-25 akrep slip on egzos ile sadece kafa şişiriyorsunuz.

Haaa bir de sevgili Mt-07 Tiger'cı arkadaşlar var. Onların da kulaklarını bolca çınlatıyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mal sahibine ses güzel geliyor olabilir ama R-25, Mt-25 akrep slip on egzos ile sadece kafa şişiriyorsunuz.

Haaa bir de sevgili Mt-07 Tiger'cı arkadaşlar var. Onların da kulaklarını bolca çınlatıyorum.
    Ben Slip-on GPR egzozlu bir Africa Twin görmüştüm geçen sene Silivri Motosiklet Festivaline giderken. Mt-07'nin sesinin daha güzel olduğunu iddia ediyorum

Şu sesin güzelliğine bakar mısınız?!.

Motosikleti
    PCX125
    Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

zevkler ve renkler meselesi ben mt07 kullanıcısı değilim ama sesine hayranım muhtemelen bir sonraki motorum mt07 olacak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)