Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YETERSİZ EHLİYET TECRÜBESİ OLAN İÇERİ LÜTFEN

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sattığına pişman ve yeni arayışında
    İstanbul da yaşıyorum.
    1 senelik A2 ehliyet sahibiyim ve A ehliyet hak kazanmam için A2 ehliyetimin 2. senesinin dolması gerekiyor ve yaklaşık 10 ay var.
    a2 ehliyet ile 600cc kullansam ceza yer miyim?Polislerimiz a1 ehliyet için 125cc sınırına dikkat ediyor çünkü bunu yapan çok yaygın.Ama bahsettiğim ihlalin yaygın olmadığını düşündüğüm için çevirmelerde farkedilmeyeceğini,bakılmayacağını umuyorum.(Titiz,prensipli,ceza yazma sevdalısı veya gıcık memurlar gibi istisnaları göz ardı edebiliriz.İstisnalar kaideyi bozmaz.)
    En azından bir süreliğine çevirmelerin olduğu yerden geçmemeye çalışmayı düşünüyorum ama tabii ki elbet gireceğim.11 aylık bu süreçten sonra direk gidip A ehliyet alacağım.
    Öncelikle A2 ile 600 veya daha yüksek CC kullanan,kullanmış olan veya bir arkadaşının eşinin dostunun kullandığına şahit olanvar ise onların yorumlarını,
    Ve herkesin tavsiyelerini bekliyorum.
    Hayırlı günlerr..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    eskisi gibi değil. devlete para lazım, göz açtırmıyorlar.
    zehirlimotor bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Tavsiye: ehliyetinizin yettigi motosikleti kullanin. Kurallar keyfi koyulmamistir.
    espresso bunu beğendi.

Canın ceza yemek istiyorsa ye, 5.000₺ ceza ödediğin zaman buraya konu açmak zorunda kalma :D

Motosikleti
    MT-07
    Yetersiz ehliyet die birşey yok. Direk ehliyetin yok die ceza yersin. Bende kamyon ehliyeti var, dorse takılınca tır oluyor. O zaman gidip tır kullanayım, yetersiz ehliyet cezası yazsınlar. Sana bir yazarlar, araç sahibi değilsen birde ona yazarlar, üstüne bir de motoru kullanacak başkası yok ise çekici ile otoparka çekerler.

Ölümlü yada yaralanmalı kazaya karışırsan olacakları yazmıyorum. Değil 600cc aklından 6cc motosiklet bile geçmez.

Motosikleti
    Sattığına pişman ve yeni arayışında
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetersiz ehliyet die birşey yok. Direk ehliyetin yok die ceza yersin. Bende kamyon ehliyeti var, dorse takılınca tır oluyor. O zaman gidip tır kullanayım, yetersiz ehliyet cezası yazsınlar. Sana bir yazarlar, araç sahibi değilsen birde ona yazarlar, üstüne bir de motoru kullanacak başkası yok ise çekici ile otoparka çekerler.

Ölümlü yada yaralanmalı kazaya karışırsan olacakları yazmıyorum. Değil 600cc aklından 6cc motosiklet bile geçmez.
    2020 Yetersiz Ehliyet Cezası
    Ceza Kodu: 39/2

Ceza tanımı: Sürücü belgesi sahiplerinin, sürücü belgelerinin sınıfına göre sürmeye yetkili olmadıkları araçları sürmeleri

Ceza puanı: 20

Ceza miktarı: 1228 TL

Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse aynı miktarda ceza araç sahibine de kesilir.

%25 İndirimli ödemede: 921 TL

*(Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ödenirse.)

Ehliyetsizlik başka,bahsettikleriniz doğru.A ehliyetli eş dost var orası hallolur.Araç kendi üstüme olacak.Dolayısıyla ceza egzoz cezasıyla bir farkı kalmıyor.
    Amma ve lakin dediğiniz gibi bir kazaya karışmam durumunda her ne olursa olsun %100 hatalı olurum.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye: ehliyetinizin yettigi motosikleti kullanin. Kurallar keyfi koyulmamistir.
    Hocam tavsiyen için teşekkür edemiyorum çünki eğer 1 yaş daha büyük olsa idim HAYATINDA HİÇ MOTOSİKLET KULLANMAMIŞ bir birey olsam bile A ehliyet alabiliyordum.Yani kuralların keyfi konulmadığını düşünürsek burada tecrübeli ama 23 yaşında birinin mi 600cc kullanması iyidir yoksa 24 yaşını doldurmuş ama hiç motosikletin pedine ayağı değmemiş biri mi?Yani sonuçta ben 25.000km tecrübeme güvendim,sakin bir sürücüyüm ve 600cc geçiş yapmak istiyorum.
    Lütfen tavsiyelerinizi soruma cevap doğrultusunda veriniz.

yaşın küçük senin 600cc fazla gelir.bence bi 3-4 yıl daha 250 ile takıl sonrası sakin bi 600 lük. aceleye gerek yok, otobanda gaz açmaktan başka ne işe yarar 600cc ve üzeri?
    cıbılduck ve espresso bunu beğendiler.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı SaygınKenobi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşın küçük senin 600cc fazla gelir.bence bi 3-4 yıl daha 250 ile takıl sonrası sakin bi 600 lük. aceleye gerek yok, otobanda gaz açmaktan başka ne işe yarar 600cc ve üzeri?
    yaşı 18-19 kanı kaynıyor işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Dostum burada aklı başında kimse senin kanuna aykırı iş yapmanı tavsiye etmez. Polis çevirecek diye panik yaparsın polisi görünce saçma bişey yaşarsın yazık.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende araba ehliyeti vardı motosiklet ehliyeti hiç yoktu. Bu şekilde çevirmeye girdim ve yetersiz ehliyetten ceza yedim. Öyle bir ceza var evet, hatta benim bu cezayı yememdeki sebep şuydu ehliyetten kasıtlı 50cc motosiklet sürebiliyor olmamız.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-hayaller.html

tamam ulan bin diyene kadar konu acacaksın herhalde.

Yönetim böyle illegal tavsiye isteyen konulara neden izin veriyor anlamış değilim.

ulan ben bi vpn taktiği istedim diye terörist ilan ettiniz zamanında arkadaş !

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı SaygınKenobi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600cc üzeri motorlarda otobanda gaz açmak nasıl bir düşünce yapısıdır? 250cc'ler gaz açamıyor mu? Gaz açmaktaki kastın mesela saatte kaç km hızla gitmek olabilir?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bencede git direk al 600 lük en fazla ceza yersin bir şey olmaz almışkende 6 silindir reyzik al ama ok
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07

Olmuşken şerefiyle olsun bari. Yiyeceği cezaya değsin
    MimTolga bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-hayaller.html

tamam ulan bin diyene kadar konu acacaksın herhalde.

Yönetim böyle illegal tavsiye isteyen konulara neden izin veriyor anlamış değilim.

ulan ben bi vpn taktiği istedim diye terörist ilan ettiniz zamanında arkadaş !
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Pazar günü tatil yaptık o yüzden
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    berk_cglr bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)