Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lifan Tay 100 Tam Depo İle Menzil

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Tay 100
    Arkadaşlar bende Lifan Tay 100 marka 2016 model 20 bin km de bir motosiklet var. Yeni aldım. Benzini alınca fulledim. İlk 45 km ibre hiç kımıldamadı. Hep ful güsterdi. Şuan tam 100 km gittim. İbre en dipte gözüküyor hiç kımıldamıyor. Deponun içine baktım. Biraz daha benzin var. Çok olmasa da. Benzin kokusu da geliyor zaten direk kapağı açınca. Motor çalışıyor zaten bi sıkıntı yok. Tahmini olarak kaç km daha gider ? İbrenin en dipte gözükmesi normal midir ? Cup motorlarda ibre olayı bu şekilde mi oluyor ? Bu motorları tam depo ile 150-160 km gidiyor diye biliyordum. Almadan önce araştırmıştım.

Buarada deponun içinde ufak bir ağaç dalı gibi birşey gördüm sanki Orada ne işi var nasıl getirdi eski sahibi hiçbir fikrim yok. Ustaya söylesem çıkarması mümkündür herhalde demi ? Ya da uğraşmasam kalsa uzun vadede bir zararı olabilir mi ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sattığına pişman ve yeni arayışında
    Dostum motosikletin hakkında bir fikrim yok ama bahsettiğin durum benzin deposunun içindeki benzin seviyesini ölçmeye yaraan şamandıran arızalı .

Deponun içinde ki dal ise bence risk içeriyor çünki o benzin motora giderken filtreleniyor ve o dal parçası zarar verebilir.Bir ustaya göstermende fayda var o bir şekilde onu çıkartabilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Lifan Tay 100
    Alıntı zehirlimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum motosikletin hakkında bir fikrim yok ama bahsettiğin durum benzin deposunun içindeki benzin seviyesini ölçmeye yaraan şamandıran arızalı .

Deponun içinde ki dal ise bence risk içeriyor çünki o benzin motora giderken filtreleniyor ve o dal parçası zarar verebilir.Bir ustaya göstermende fayda var o bir şekilde onu çıkartabilir diye düşünüyorum.
    Benim de aklıma şamandıra arızalı olabileceği geldi. Ama daha önce ibrenin 45 km hiç kımıldamadadan ful gözükmesinin normal olduğunu söylediler cuplarda. İbre benzin şamandıranın üstünde kalan kısım gidesiye kadar düşmüyormuş. Acaba şuan ibre en dipte gözükürken de benzer bi durum mu var acaba diye düşündüm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)