Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Adyın Söke'de Benzlikte Topuklu Ayakkabıyla Cinayete Teşebbüs

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç 2014-15 Renault Symbol...Bunların otomatik versiyonu yok-hiç olmadı. Dizelin de benzinlisinin de sadece manueli var. Kadın sarhoş, hem de kör-kütük.
    Hem sarhoş, hem o topuklularla düz vites araba kullanabilmiş. Kaza yapmasa tam hayallerimin kadını.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    2011 yılı mıydı neydi mimar bir hatun vardı hafif psikopat, geldi ofisten aldı beni Honda Civic var altında arabanın içi küçük bir kız çocuğunun odası gibi ponçikler falan pembiş pembiş vites topuzu falan. Hatun kişi de hemen hemen 30'larında hani 18-20 yaşında olsa neyse. Arabaya biner binmez emniyet kemerini taktım ve aklımca buna laf soktum. "Kemerimizi de takalım malum kadın arabasına biniyoruz ehere mehere" bu gözlerini bir belertti abbbooovv "bana bak" dedi "kadın şoför geyiğine girme şaka maka değil cidden altına s.çarsın geri zekalı" gülüştük falan derken bu metris kavşağından TEM'e bıçak gibi girdi ben böyle ruh hastası görmedim kamyonlara 20-30 cm kadar yaklaşıyor makaslar atıyor benim motorla girmeyeceğim yerlere girmeye çalışıyor cidden adrenalin tavan yaptı çıkmadan önce ofiste s.çtığım için delikanlılağa leke sürecek bir durum olmadı sonra " lan salak mısın? doğru düzgün kullan şunu gebertecek misin bizi?" dememle sakinleşti de normal bir sürüş moduna geçti ama bu ekstem bir örnek tabi kendisi iş makinası bile kullanma yeteneğine sahip bir manyak olduğu için bunlar onun için normal şeyler. Demem o ki kadın şoför erkek şoför diye birşey yok geri zekalı ve normal insanlar var. Türkiye'de kadın sürücü son 20 yıla gelene kadar yolda karşılaşsan uzaylı görmüş gibi şaşırılacak bir şeydi trafikte görünür olmaları arttıkça araca hakimiyetleri trafiğe adaptasyonları da artacak bizim "öküzden hallice" insanlarımızın da kadına tavrı değişecek ve normalleşecek "ahanda gadın şoför, orusbu bir de 300 binlik BMW ye biniyor kim bilir nasıl aldı dur üstüne gıram da az gorksun kahbe" diye yaklaşımlar yavaş yavaş son bulacak haydin iyi geceler

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahillik işte kız arkadaşa bir motor öğretecektim,
    daha iyi görmeniz açısından yazdığım şeyi daha büyük yazıyorum. daha iyi görürsünüz, ama önce bir göz doktoruna da görünün.
    ayrıca burası polis okulunun özel sahası, kız arkadaşım polisti ve bu saha sadece polislerin girebildiği bir yerdi. yandan geçen de komiser yardımcısının aracı, ayrıca ehliyet kursu hocaları da öğrencilere ve özellikle ehliyeti olmayan öğrencilere trafiğe açık bir alanda kurs veriyorlar.
    belki anlarsınız.
    Orası polis okulunun özel sahası olduğuna zerre inanmamakla birlikte (sağda bulunan su depocuğu!) trafiğe kapalı bir alan değil. Askeri lojmanlar dahi trafik kurallarına dahil ve içeride yapılan kaza "Trafik kazası" olduğuna göre bence kılıf aramaya çalışmayın. Siz ehliyet kursu hocası mısınız? Hanımefendi kursunuza kayıtlı öğrenci mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilgi vermemekte fayda var. Bilmiyorsak öğrenelim.
    Sürücü Kursu eğitmenleri kursiyerlere ilgili kurumlar tarafından belirlenmiş olan trafik güzergahında "K belgesi" denilen belge düzenlenmek şartıyla eğitim verirler. Bu belge olduğunda ehliyet sorulmaz. Yani tamamen yasalar dahilinde yapılan bir uygulamadır.
    Sen bu başlıkta yazdıklarını kız arkadaşına bir okut. Bakalım seni destekleyecek mi?
    aynen öyle...

K Sürücü Adayı Belgesi

Madde 82- A1, A2, F ve G sınıfları hariç sürücü belgelerinden herhangi birini almak isteyen sürücü adaylarının karayollarında sürmeyi öğrenmek üzere araç kullanabilmeleri için ilgili sürücü kurslarından “Sürücü Aday Belgesi” (Ek:26) almaları mecburidir.

Bu nedenden dolayı;

Sürücü kurslarında trafik mevzuatı ve kuralları derslerinin tamamının alınmış olması,
    Sürücü kurslarında görevli usta eğiticilerin (Sürücülüğü öğretecek kişinin) eğitim yaptıracağı araç sınıfına uyan ve sürme yetkisi veren sürücü belgesi sahibi olmaları,
    Sürücü adaylarının sürmeyi öğrenecekleri karayolları ve bu yollardaki sürme saatleri trafik komisyonlarınca önceden tayin ve tespit edilerek sürücü kurslarına bildirilmesi,
    mecburidir.

A) Sürücü aday belgesine;

Sürücü kursunun adı,
    Eğiticinin ve adayın kimlikleri,
    Eğitimin yapılacağı alan ve karayolunun yeri, adı ve sınırı,
    Saatli olarak eğitimin yapılacağı süre,
    Eğiticinin sürücü belgesinin verildiği yer, tarih ve numarası,
    Yazılıp, fotoğraflar yapıştırılarak belgeyi veren sürücü kursu tarafından tasdik edilir.

B) Eğiticiler, belirtilen yer ve zaman içinde, başlangıcından bitimine kadar, eğitimin güven içinde yürütülmesi bakımından gerekli tedbirleri almakla görevli ve sorumludurlar.

C) Verilen sürücü aday belgeleri sıra esasına göre (Ek:27/A) defterine kaydedilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahillik işte kız arkadaşa bir motor öğretecektim,
    daha iyi görmeniz açısından yazdığım şeyi daha büyük yazıyorum. daha iyi görürsünüz, ama önce bir göz doktoruna da görünün.
    ayrıca burası polis okulunun özel sahası, kız arkadaşım polisti ve bu saha sadece polislerin girebildiği bir yerdi. yandan geçen de komiser yardımcısının aracı, ayrıca ehliyet kursu hocaları da öğrencilere ve özellikle ehliyeti olmayan öğrencilere trafiğe açık bir alanda kurs veriyorlar.
    belki anlarsınız.
    Tekrar baktımda evet Polis MYO dışındaki trafiğe açık alandasınız. Orası PMYO'ya giden yol. Yani trafiğe açık. Sağda bulunan su deposu halen orada...

https://www.google.com/maps/@41.2470072,28.988123,3a,75y,144.87h,87.07t/data=!3m6!1e1!3m4!1sn9xmHwiQAu9hOWz9eL-RhQ!2e0!7i13312!8i6656
    Surinam bunu beğendi.

Bir haber paylaştım, konu nerelere geldi

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir haber paylaştım, konu nerelere geldi
    derlerdi motorcular ruzgari yiye yiye kafalari biraz ucuyo demekki dogruymuş 😉

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merak ettiğim birşey var.

1.5 yıllık kısa süreli tecrübe ile bile yolda garip sürüş yapan aracın sürücü cinsiyetini %90 oranında tutturabiliyorum.

Sıkıştırılma ve devrilme tecrübelerim ile kadınların araba konusunda yetenekli olmadıgını düşünüyorum. Dikkatsizler ve muhtemel kafaları dolu oldugu için ani durumlarda aksiyon almada başarasızlar.

Şimdi bu benim şahsi görüşüm, çıkıp burada kadınlar araba kullanmamalı yasaklanmalı demiyorum, kullanmaması daha iyi olur trafik acısından diyerek bir tavsiyede bulunuyorum.

Bu kadın düşmanlığı değildir, herkesin herşeye yeteneği olacagı anlamına gelmiyor. Diyeceksiniz ki genelleme yapıyorsunuz, evet dogrudur genelleme yapıyorum ama şahsi görüşleri kanun hükmünde kararname teklifi gibi düşünmeyi bırakmak lazım.

Yani istatistikler falan dolanıyor, isterseniz kadınlar araştırmalara göre %300 daha iyi şöför cıksın, ben kendi trafik tecrübeme bakarım.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu benim şahsi görüşüm, çıkıp burada kadınlar araba kullanmamalı yasaklanmalı demiyorum, kullanmaması daha iyi olur trafik acısından diyerek bir tavsiyede bulunuyorum.
    Netleştirmek adına, farzı muhal bu konuda referandum gibi bir oylama olsa, "kadınların araba kullanabilmeli" şeklinde, oyunuz "Evet" mi olur "Hayır" mı?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Netleştirmek adına, farzı muhal bu konuda referandum gibi bir oylama olsa, "kadınların araba kullanabilmeli" şeklinde, oyunuz "Evet" mi olur "Hayır" mı?
    Bu konuda referandum olsa zaten bu durumun kendisi cinsel ayrımcılık anlamına gelir.

Oldugunu varsayarsak Kullanabilmeli olarak oy verip "kullanmamanızı tavsiye ederim" derim.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)