Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Adyın Söke'de Benzlikte Topuklu Ayakkabıyla Cinayete Teşebbüs

Motovento
    REKLAM ALANI
    HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradayım.

Bu olay üzerinden "kadınlar araba kullanmamalı" diyenlerin, ikiz kuleler ve sonrasında yaşanan terör olaylarından sonra "tüm müslümanlar teröristtir" diyen ilkellerden farkı yoktur.

Bu toptancı ve ilkel kafa yapısı ülke olarak en büyük sorunumuz. İnsana insan olarak bakmamızı engelleyip ayrıştırıyor çünkü. Trafik kazalarından çoook daha büyük zarar veriyor emin olun.
    Tamamen katılıyorum. Cehalete prim vermeye gerek yok. Kaza yapan kadının yaptığını zaten kimse savunmuyor. Aslolan insanlıktır, insan haklarıdır.
    Kadınlar ailemizin, toplumumuzun ve yüreğimizin birer parçasıdır. Birinin yaptığı hata diğerlerine maledilemez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Ama “Dunyada istediginiz bir tarihte, ama rastgele bir cografyada ve rastgele bir ulkede yasama sansi veriyoruz size, hangi tarihte dogmak istersiniz?” diye soran olursa da Ortacag hic kusura bakmasin... Birakin haklari ozgurlukleri, ortalama insan omru 40 yil bile degil yahu. Bu da kucumseme degil herhalde...
    Temiz hava ve doğal(üzerinde oynama-ekleme hatta çıkarma yapılmamış) gıdaya rahatça ulaşabileceğiniz bir 40 ama taze kekikle beslenmiş kuzuların etinden yapılmış bir kayseri mantısı hayal edin mesela

Ortaçağın küçümsenmesi meselesine yada daha genel olarak ataların küçümsenmesine bir mesajımın başında değindim, merak ederseniz bakabilirsiniz, sebebi zannımca dediğim şeyden ve kısa zamanda olan yüksek ivmeli teknolojik gelişmelerin verdiği egodan kaynaklı olsa gerek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortaçağın küçümsenmesi meselesine yada daha genel olarak ataların küçümsenmesine bir mesajımın başında değindim, merak ederseniz bakabilirsiniz, sebebi zannımca dediğim şeyden ve kısa zamanda olan yüksek ivmeli teknolojik gelişmelerin verdiği egodan kaynaklı olsa gerek.
    Yok, kimse ortaçağı ve atalarını küçümsemedi. Gerçekten. Tekrar baştan sona okuyun. Tek bahseden sizsiniz. Yel değirmenleri harbiden de masum

Ne zaman az çok memleketi anladığımı zannetsem böyle bir şey oluyor. Ve acaba daha habersiz olduğum neler neler var diye düşünmeden edemiyorum...

Valhasıl iskambil kağıdından askerler, konuşan yumurta, sırıtan kedi, bunların gerçek olmaması için neredeyse hiç bir sebep görünmüyor artık...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıne aynı konular yıne aynı konusmalar.

Kadınlar araba kullanmasın diyemeyiz, bir tavsiye olarak kadınlar araba kullanmamalı diyebiliriz.

Herkesin herşeye yeteneği yoktur kimse kusura bakmasın, büyük bir cogunluk olarak kadınların da araba kullanmaya yeteneği olmadıgını düşünüyorum.

Yazıktır günahtır, bok yoluna o adamlara carpmış ve belli ki adamlarda ciddi hasar var.
    oldcockroach bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıne aynı konular yıne aynı konusmalar.

Kadınlar araba kullanmasın diyemeyiz, bir tavsiye olarak kadınlar araba kullanmamalı diyebiliriz.

Herkesin herşeye yeteneği yoktur kimse kusura bakmasın, büyük bir cogunluk olarak kadınların da araba kullanmaya yeteneği olmadıgını düşünüyorum.

Yazıktır günahtır, bok yoluna o adamlara carpmış ve belli ki adamlarda ciddi hasar var.
    Konu nerede konu ne oldu o iş :D Bak ekip sabırsız 3 aydır linç edemiyorlar kimseyi :D

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu nerede konu ne oldu o iş :D Bak ekip sabırsız 3 aydır linç edemiyorlar kimseyi :D
    bugün ortalıgı karıştıracak bir konu acayım bari

içinde ayetel kürsi yazılı muska olan araçlarda airbag gerekli midir , DEV anket !
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    SENDE BİR ANNEDEN OLMADIN MI?
    Kadın veya erkek bence beceri meselesi bu işler.
    Tabi bu işlere önceden başlayan ile sonradan başlayan bir olmaz.

Bu videoyu izleyin ben böyle motosiklet kullanıyorum diyen erkkeekkler şöyle kenara ayrılsın.

https://www.instagram.com/p/B8mSLyCB...=1l8uvb1lrq4on

Umarım link olmuştur.
    Mantıklı düşünemeyen erkekler kendini bir bok sanar genelde.
    uzay gemisi bunu beğendi.

feminist forumlardaki kadınlardan daha cok feminist var bu forumda

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Günde beş yüz tane adam aynı şeyi yapar haber olmaz.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Kadından falan değil.
    Pedal karıştırması da değil.
    Sorun petrollere hızlı girilmesi. Acayip hızlı giriliyor. Yerler kaygan olunca da, durmuyor arabalar. Dikkat edin, video'da direksiyon sola kırık. Tekerler sola bakıyor ama araba dümdüz gidiyor.
    O kadının yerinde adam olsa, aynı hızda aynı açıda girse, ona da aynı şey olacaktı.

Tanıdık bu şekilde pompaya dalmıştı.

En çok korktuğum şey. Bu tarz, arabanın arkasında uğraşacağınız zaman, duvara falan verin arkanızı.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videonun öncesi yok, niye oraya o hızla girmiş belli değil. Dolayısıyla ortada bir kaza var ama bilirkişi biz değiliz.

Kadın sürücüler konusuna gelince, beyinlerinin bizden farklı çalıştığı bilimsel bir gerçek. Biz aynı anda 2 işi yapabiliyorken kadınlar 4-5 işi zorlanmadan yapabiliyorlar. Bu birazda kaabiliyet meselesi. Kimi kadının yön bulma duygusu zayıf, kiminin otomobil kullanma. Kimi kadınlar Uçak kaptanı, kimi kadınlar ralli pilotu fakat,
    genelleme yaparsak, diğer ülkeleri bilmemekle birlikte, ülkemizde kadınlar araç kullanma işinde pek iyi değiller. En azından benim çevremdekilerden edindiğim gözlem böyle.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Linçlik bir konu varsa haber verin beraberce linçleyelim.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayrımcılık falan değil, herkes her işi iyi yapacak diye bir kaide yok. Bana göre de araç kullanma işi pek kadınlara göre değil. Bana kalırsa da bunun en büyük nedenlerinden biri panik yönetimi ni kadınların pek iyi yapamaması. Bu iş gıcık olduğun bir başka kadının ardından bir türlü entrika çevirmekle aynı değil.
    Ne zaman bir haberde, -fren yerine gaza bastı- başlığı görsem-duysam, çok büyük ihtimalle kadın çıkıyor.
    Eşim de ehliyet alma evresinde, ve ben büyük bir gayretle bu süreci uzatmaya çalışıyorum, sınavdan isterse elli kez geçsin, ben o sürüşe kendi arabamı veremem.

çok güzel, indikatör başlık. ayrımcıyı görünce engelle geç...

Bence meselenin özeti şöyle ; Kadın sürücülerin en az %80 i kötü sürücü.. Erkek sürücülerin en az %50 si kötü sürücü.. Trafik kurallarına uymayan sürücülerin oranı en az %90..

Çok daha vahimi otomobilin bir makineden ibaret olduğunu unutarak araç kullanan kitle bunlar da en az %80.. Yani takip mesafesi, fren mesafesi , virajda merkez kaç kuvveti vb. konulardan bi haber yurdum insanının bize bişey olmaz aga diyerek trafiği hergün katletmesi söz konusu..

Ülkede satılan arabaların beygir gücünü begenmeyen 240 basmazsa binmem abi diyen.. Egea , meganı tokatlar diyen.. Trafiğe her çıkışı yarışmak olarak algılamış. Sürekli birilerini sollamaya , kıçına kadar girip yakın takip etmeye çalışan cahillerin oluşturduğu bir trafiktir bizim trafiğimiz..

Bu malzemeden bu çıkar.. Ancak bu olaydaki ablamızın yaptığını 18 yaş üzeri bir erkeğin yapma oranı %1 bile değil bence.. Bu tip extrem kazaları kadınlar yapabiliyor..

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bilimsel olarak şöyle bir açıklama varken ;

- Farklılıklar daha beşikte başlıyor. Psikologların yaptığı klinik araştırmalara göre, erkek bebekler ortalıkta gezinip oyalanırken, kız bebekler zamanlarının çoğunu çevrelerini gözlemleyerek geçiriyorlar.

- Erkeklerde beynin sağ ve sol yarımküreleri arasındaki bilgi akışını sağlayan kısım kadınlarınkine göre daha küçüktür. Bu da beynin duygusal tarafı (sol lob) ile mantıksal tarafı (sağ lob) arasındaki bilgi alışverişini kısıtlıyor. Bundan dolayı erkekler bir durum karşısında beyinlerinin yalnızca bir lobunu kullanmayı tercih ediyorlar.Ya sadece mantıklı ya da tamamen duygusal kararlar veriyorlar. Kadınlar ise karşılaştıkları durumlar karşısında beyinlerinin her iki tarafını da kullanabiliyorlar. Hem mantık hem de duygusal bakışla daha dengeli çözümler bulabiliyorlar.
    --------------------------------------
    Nasıl bu tip olayları kadınlar yaşar ? hep merak ederim.
    Thesinner83 bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Valla konunun tamamını okumadım. Ama olay biraz tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan gibi bir şey. Kadınları daha aşağı gören insanların babasından süt emdiğini sanmıyorum. Bu düşünceye sahip bireyler de anneleri tarafından yetiştiriliyor. Ama kadınlar bizim gibi araçları ile bağ kurmadıkları için olsa gerek, ne bileyim işte. Olayın beyinle değilde eğitim ile alakalı olduğunu zannediyorum. Yoksa 1.55 lik bi abla var, 1200 gs de ayakları yere değmiyor ama öttürüyor mübarek.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence benzinlikte yere dökülen bir şey neticesinde durulamayıp dalınıyor. Evet biraz hızlı gibi gözüküyor videodan ama o şekilde hızı şu kadar kesin diyen beri gelsin beynini çıkarıp öpeceğim.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.sondakika.com/haber/habe...nlik-12925102/

Habere göre kadın alkollü çıkmış

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sondakika.com/haber/habe...nlik-12925102/

Habere göre kadın alkollü çıkmış
    Hayatını zindan etsinler onun. Çürüm çürüm çürüsün. Başkasının hayatını hiçe sayanların hayatlarının kararması müstahaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)