Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Hasar Kayıt Tutarı Yazmaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    2015 yılında eski motoruma R25’e bi dızo gelip arkamdan vurmuştu motorun arka tekerleği adamın sol ön tamponunun içinde kalmıştı çekici falan çağırdık tutanak tuttuk çekici geldi arabayı kaldırdı motoru kurtardık sıkıştığı yerden sonrasında aramızda tutanak tuttuk baktım benim motorda ilginç bi şekilde çizik bile yok neyse çekici motoru bi tanıdık motorcu vardı oraya kadar götürdü sağolsun motorcu da baktı bi sorunu yok dedi. Kazada %100 haklı ben çıktım ama karşıdaki aganın kaskosu varmış ordan arabasını yaptırdığı için eski motorumda tutarsız hasar kaydı çıkıyordu ne küfretmiştim eskiden boş yere kayıt çıkıyor diye hehe. Motorda belki hasarda olmayabilir benim gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satsam mı satamam ki 2 sene :D Çok alıcısı çıkıyor ama satmam diyorum anlaşırız diyorlar satamam diyorum :D yav diyorlar :D hak mahrumiyeti var diyorum :D eyvallah diyorlar :D 2 sene sonra gel diyorum :D Gelmeyecekler :D
    bende benim garibanı satarken duygulanmıştım mesela
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Yakın tarihli ise dosya kapanmamış olabilir demişlerdi. Satın almadan sonra işlem tamamlanıp hasar çıkabilir.

Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın tarihli ise dosya kapanmamış olabilir demişlerdi. Satın almadan sonra işlem tamamlanıp hasar çıkabilir.
    2017 idi tarih.

Neyse hocam, servise gösterip aldım artık , varsa da bir sıkıntı yapacak birşey yok
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Geçen yaz bir kazaya karışmıştım davarın biri sağa dönüşte sıkıştırdı koruma takozum ve gidonum araca zarar verdi, düşmedim, bende sadece sol sinyal dipten eğildi onuda kendim düzelttim, %100 araç sürücü suçlu çıktı ben motosikleti servise sokmaya gerek görmedim, sigortacı arkadaşa sorduğumda tramerde hasar çarpma olarak çıkar dosya açtırmadığın için tutar yazmaz dedi. böyle şeyler de olabiliyormuş

Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yaz bir kazaya karışmıştım davarın biri sağa dönüşte sıkıştırdı koruma takozum ve gidonum araca zarar verdi, düşmedim, bende sadece sol sinyal dipten eğildi onuda kendim düzelttim, %100 araç sürücü suçlu çıktı ben motosikleti servise sokmaya gerek görmedim, sigortacı arkadaşa sorduğumda tramerde hasar çarpma olarak çıkar dosya açtırmadığın için tutar yazmaz dedi. böyle şeyler de olabiliyormuş
    Forumda cok gözyaşı döküldü, hasar kayıtsız diye aldım şase işlem görmüş vs. diye.

Yapacak birşey yok.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda cok gözyaşı döküldü, hasar kayıtsız diye aldım şase işlem görmüş vs. diye.

Yapacak birşey yok.
    Neyi ima etmeye çalıştığını anlamadım.
    Motosikletle gidip herhangi bir arabanın kapısını çizsen, tutanak tutulduysa karşı taraf suçlu çıksa da, motosikletin hasar kaydında çarpma olarak yansıyor, bu kazaya karıştığı anlamına geliyor, bana arkadaş böyle anlattı, senin dediğin olay çok farklı, hasar kaydı yok diye gidip bakmadan, baktırmadan alanlar o riski göze alıyor zaten.
    Benim motorumu alacak olan adam gelir bakar, kaza resimlerine bakar, tramere bakar, servise götürür sıkıntı çıkmaz ise alır, şahsen bu prosedürü ben uyguluyorum hasar kaydı olsun, olmasın. 100-200 liradan kaçmamak lazım.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Herkesin bildiği sırrı birkez de ben ifade edeyim.Toplumsal ahlaksızlık ortalama olarak tüm toplum kesimlerine yayıldığı için beyan üzerinden yapılan işlemlere güven düzeyi çok düşük.Değil beyan ile iş yapmak evrak ile iş yaparken dahi çok dikkatli olmak gerekiyor.Beyan ile iş yapılan neredeyse her ortamda yalan üzerinden şekilleniyor işlemler.Evine herhangi bir konuda bakım onarım tamir bir usta çağırmak durumunda kalıp stres yaşamayan var mı?Acaba beni s....öpecek mi?Yapacağım diye daha fazla bozacak mı?Peki kendinizi azınlıkta olan dürüst emekçilerin yerine koyun onlarda düşünüyor şimdi emeğimin hakkını talep etsem,kaliteli hizmet sunsam vatandaşın talebi ucuz olması emeğimin hakkını talep etsem itiraz edecek vsvsvs.her sektör aynı.>Gelişmiş ülkelerle fark burada oluşuyor.Yoksa mesela taşıtlarda arıza hasar boya vs değil

Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyi ima etmeye çalıştığını anlamadım.
    Motosikletle gidip herhangi bir arabanın kapısını çizsen, tutanak tutulduysa karşı taraf suçlu çıksa da, motosikletin hasar kaydında çarpma olarak yansıyor, bu kazaya karıştığı anlamına geliyor, bana arkadaş böyle anlattı, senin dediğin olay çok farklı, hasar kaydı yok diye gidip bakmadan, baktırmadan alanlar o riski göze alıyor zaten.
    Benim motorumu alacak olan adam gelir bakar, kaza resimlerine bakar, tramere bakar, servise götürür sıkıntı çıkmaz ise alır, şahsen bu prosedürü ben uyguluyorum hasar kaydı olsun, olmasın. 100-200 liradan kaçmamak lazım.
    ima ettiğim birşey yok ,yeri geliyor hasar kaydı yok diye patlak ürün cıkıyor, yeri geliyor hasar kaydı var diye alınmayan ürün daha saglam oluyor

aynı şeyden bahsediyoruz.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)